Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki vigyázzon az állandóan...

Ki vigyázzon az állandóan beteg gyerekre, vagy soha ne menjek dolgozni?

Figyelt kérdés
3 éves lányom fél éve bölcsis. Egy hetet még nem sikerült egyben lejárnia: kb. 3-4 nap bölcsi és min. 3 hét otthon. Senkire nem számíthatok, tényleg senkire... Kap C és D vitamint és a híres, drága Manó Mannát is de semmi nem segít. Amikor elkezdett bölcsibe járni volt egy új munkahelyem ahonnan rövid időn belül elküldtek ami érthető) azóta is lehetett volna de el sem merem vállalni mert teljesen felesleges. Kérdeztem más Anyukákat, azt mondták harmadik éve megy ugyanez. Ezek szerint várjak 10 éves koráig akkor talán mehetek dolgozni? Bárcsak megtehetném anyagilag de sajnos nem. Bébiszitterre elmenne a havi fizetésem így az értelmetlen. Valaki jár hasonló cipőben? Én már szét idegelem magam emiatt, nem beszélve a roppant gyógyszerköltségekről.

2016. jan. 15. 09:15
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
95%

Igazabol amit leirtal az egyaltalan nem szokatlan.


Nalunk ugy volt hogy 3 evesen kerult egy ovodai csoportba, es az elso fel ev ugy volt hogy jart egy hetet, otthon volt egy hetet. Aztan tavasszal kezdett jobb lenni, de akkor is kabe havonta volt egesz heteket beteg.


Aztan szep lassan megedzodott, utolso ovis eveben mar alig volt beteg, iskolasnak meg szinte soha.


Mi Beres-cseppet adtunk, aztan az vagy segitett vagy nem. Meg arra odafigyeltunk hogy betegen ne menjen, igaz a felesegem a gyerek 6 eves koraig nem dolgozott.

2016. jan. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
73%

Nekem furcsa ez a sok betegség.

Az én kisfiam nagyon gyakran volt hőemelkedéses, "náthás", nem nagyon tudták, hogy miért, hát a fogzásra fogták. (2 éves kora előtt, ráadásul itthon volt). Én is már gondoltam mindenre, nem öltöztetem fel eléggé stb. Csináltak 1-2 vizsgálatot is, elvileg nem immunhiányos...

A lényeg, hogy közben kiderült, hogy tejallergiás. Most pedig azt vettem észre, hogy egyáltalán nem is volt ilyen problémánk! November óta ovis, azóta 1x volt beteg, akkor is 3 napot hagyott ki az oviban! Különösebb immunerősítőt nem kap, k2d3 vitamont és emóciót, amikor eszembe jut.

PEdig felkészültem a legrosszabbra, hiszen közösségbe kezdett járni... először azt hittem nyáron, hogy amiatt lett jobb (nála ilyenkor is előjött, de ugye 2 év alatt mindig a fogzás volt az "ok"...), de ősszel sem lett semmi, és most január közepén is jól van (pedig én most lebetegedtem).

Nem azt mondom, hogy minden gyerek tejallergiás, de bármi lehet a háttérben...

2016. jan. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
63%
Azért pontoztatok le, mert azt írtam, hogy nem normális, hogy állandóan beteg egy 3 éves gyerek? Szerintetek az a normális, hogy még nem járt egy hetet összefüggően bölcsibe? Nálunk folyamatosan járnak a gyerekek, nyilván vannak betegségek, de egy-két hét, aztán mindenki meggyógyul. Azért ha valaki nem tud rendesen kigyógyulni egy betegségből az valamire utal, vagy nagyon gyenge immunrendszerre, vagy allergiára, vagy bármire. Ki kell vizsgáltatni!
2016. jan. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Jelzem, mindenkit felpontoztam mert vette a fáradságot és válaszolt.
2016. jan. 15. 10:06
 15/34 anonim ***** válasza:
74%

Valószínű, csak az első év lesz ilyen, mert utána hozzászokik az immunrendszere a bacikhoz. Az én lányom két évesen ment bölcsibe, de az első télen ő is 2-3 hetente elkapott valamit. Összesen négyszer volt antibiotikum kúrán az első éveben, pedig az immunotrofinától kezdve a JVI-ig bezárólag mindennel tömtem, hogy ne legyen beteg. Sajnos nekem sincs senki segítségem (szüleim meghaltak, anyósom nem vállalja be), viszont szerencsére egy ismerős nyugdíjas házaspár sokat vigyáz rá, ha kell, ebben szerencsém van.

Viszont az idei nevelési évben - szeptembertől - még egyetlen napot sem hiányzott betegség miatt a lányom (igaz, folyton adom neki a Cebiont,de tavaly az sem használt semmit).

2016. jan. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, ki az a hülye lepontozó, de biztos nem hasznos a válaszom.... PEdig igen, de így történt, tejmentes diéta után nem betegeskedik a gyerekem!

De nyugodtan hidd azt, hogy ez így tök normális, hogy fél év alatt 1 hetet nem járt a kérdező gyerkőce oviba!

2016. jan. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
94%
16-os ne vedd magadra. Valakit az tesz boldoggá, hogy el sem olvassa a válaszokat, és mindenkit lepontoz.
2016. jan. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is ez van. 1 éve kezdte az ovit a lányom, és állandóan beteg. Eddig 2,5 hét volt a leghosszabb, amit egyben ment oviba (nyáron mondjuk nem ment oviba), és a húgát is mindig megfertőzi, (meg minket is persze). Most 4 éves és én is gondolkodom h visszamenjek-e dolgozni (nyáron lesz 2 éves a pici), de nem tudom úgy hogy oldanánk meg a sok betegséget, havonta 2 hetet biztos hiányzik az oviból, és elég nehezen lábal ki minden betegségből, sokáig náthás stb.

Az lehet megoldás hogy felváltva anya-apa veszi ki a szabit, vagy nagymama, de ő elég messze van nekünk. Idegenre ilyen piciket még nem szívesen bíznék, főleg betegen.

2016. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
68%
Jól írták a korábbi hozzászólók, hurutos betegségek esetén tejmentes diéta javasolt (a tej nyákosít). Emellett még probiotikumokkal is lehetne erősíteni a kislányod immunrendszerét, főleg, ha antibiotikumot kapott korábban.
2016. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sincs rendben ha egy gyerek folyamatosan beteg. Miután egy fül-orr gégész kereken kijelentette nekem, hogy a gyerekem egészségét veszélyeztetm a bölcsi miatt, mert egyébként sem kötelező. Már korábban is érlelődött a gondolat, mert dolgozni nem tudtam a betegségek miatt, ez volt az utolsó csepp a pohárban. Aztán mikor kontrollra mentünk másik doktornő fogadott, aki kiröhögött. Szerinte természes hogy beteg, minden gyerek így kezdi (nem ezt látom) Az egyik orvos most azt mondta valószínű rejtett allergia van a háttérben. Ezért gyógyul lassan. Kaptam beutalót allergológiára. Telefonon kértem időpontot és az asszisztens szintén kiröhögött, mert szerinte, biztos nem allergiás. Fogalmam sincs telefonon keresztül ezt hogy szűrte le.

A betegségekkel ismerkednie kell a szervezetnek, de azért van egy határ ami után már érdemesebb kivizsgálni mi áll a háttérben.

2016. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!