Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki vigyázzon az állandóan...

Ki vigyázzon az állandóan beteg gyerekre, vagy soha ne menjek dolgozni?

Figyelt kérdés
3 éves lányom fél éve bölcsis. Egy hetet még nem sikerült egyben lejárnia: kb. 3-4 nap bölcsi és min. 3 hét otthon. Senkire nem számíthatok, tényleg senkire... Kap C és D vitamint és a híres, drága Manó Mannát is de semmi nem segít. Amikor elkezdett bölcsibe járni volt egy új munkahelyem ahonnan rövid időn belül elküldtek ami érthető) azóta is lehetett volna de el sem merem vállalni mert teljesen felesleges. Kérdeztem más Anyukákat, azt mondták harmadik éve megy ugyanez. Ezek szerint várjak 10 éves koráig akkor talán mehetek dolgozni? Bárcsak megtehetném anyagilag de sajnos nem. Bébiszitterre elmenne a havi fizetésem így az értelmetlen. Valaki jár hasonló cipőben? Én már szét idegelem magam emiatt, nem beszélve a roppant gyógyszerköltségekről.

2016. jan. 15. 09:15
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
67%
Az kimaradt az elejéről, hogy kivettem a bölcsiből és a tejmentes diétát régen tartjuk.
2016. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat nagyon hasznosak voltak. Kivizsgáltatom, aztán meglátjuk.
2016. jan. 15. 18:22
 23/34 A kérdező kommentje:
Kérdésem lenne még, hogy aki immun vizsgálatra vitte a gyermekét, ezt hol csinálják? Kórházban?
2016. jan. 15. 18:48
 24/34 A kérdező kommentje:
Többek tanácsára kértem tegnap a gyermekorvost, hogy küldje a lányomat kivizsgálásokra. Ez volt a válasz:" Nem tetszik hallani a többi Anyukától, hogy minden gyerekkel ez van?" Nem adott beutalót sehova, megnézte, hogy hányszor adott antibiotikumot a gyereknek az elmúlt 4 hónapban, kétszer, hát erre jól elhajtott.
2016. jan. 19. 12:24
 25/34 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk lisztérzékenység miatt nézték az IgA szintet, ami ugye abból a szempontból is hasznos volt, hogy okozhatja-e a gyakori hőemelkedéseket, "megfázásokat". Nálunk ez rendben volt.

Magánorvoshoz is elviheted. Vagy elkezdhetsz neki tejmentes diétát és meglátod, javul-e. Egy barátnőm is erre panaszkodik, hogy folyton beteg a gyereke és ő mondta is, hogy sok tejet iszik, kipróbálja, hogy elhagyják...

Ez csak egy tipp, lehet,hogy nálatok teljesen más áll a dolgok mögött. Azért kérdezz rá az oviban, hogy más is így van-e.... mert tényleg van olyan is, aki beviszi a gyerekét betegen és tőle könnyű elkapni. Nálunk azért nem nagyon van ilyen, ez is egy fajta védettség.

2016. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
41%
vidd másik intézménybe, úgy tűnik, a mostani egy fertő
2016. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem rég kezdte a gyerek a bölcsit, akkor sajnos "természetes", hogy sokat beteg. Kell 1-2 év mire megerősödik az immunrendszere.

HÁziorvos bemondásra nem ad beutalót, főleg ha ő nem látja úgy hogy szükséges. Ha ki akarod vizsgáltatni a gyereket akkor magán úton tudod csak, pénzért. De ha általában nincs komoly baja a gyereknek, "csak" megfázások, ilyesmi, szövődmények nélkül, akkor valószínűleg nem indokolt, max csak akkor, ha pár év múlva sem javul a helyzet.

Tejmentes diétát én nem kezdenék el csak úgy próbából, főleg olyan gyereknél, aki hozzá van szokva a tejtermékekhez, mert akkor nem csak mondjuk az esti tejet kell megvonni hanem egy kanál tejfölt se tehetsz a főzelékbe, és az egész étrendjét teljesen át kéne szervezned, amivel lehet hogy többet ártasz mint használsz.

2016. jan. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg ez a bölcsi ilyen brutál szar. Sajnos nem csak megfázások, a torokgyulladás alap, most éppen kötőhártya gyulladása van mert ebbe a bölcsibe mint utóbb megtudtam, még azzal is beviszik a gyereket, akik persze végigfertőzik a többit. A másik rendszeres a tüszős mandula gyulladás.Legszívesebben orvost is váltanék, gyűlölöm ezt a nemtörődöm hozzáállást. Végül úgy döntöttem kiveszem a bölcsiből végleg. Hamarosan úgyis oviba megy, talán ott jobb lesz a helyzet. Köszi a válaszokat!
2016. jan. 19. 19:17
 29/34 anonim ***** válasza:
61%
De egyébként mennyit hiányoztál a munkahelyedről, amiért elküldtek?
2016. jan. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
71%
4-es vagyok, az oviban sem jobb a helyzet, ma reggel pl minden gyerek köhögött akit csak láttam, egy anyuka bejött 2 gyerekével és ott fulladoztak mellettünk, a kisebbikemet arrébb toltam mellőlük, nehogy elkapjon valamit, de a nagyobbikkal egy csoportban lesznek a beteg gyerekek... Múltkor fosós-hányós járvány volt, a szülők úgy mentek be szólni hogy nem megy a gyerek, hogy vitték magukkal, az pedig összetaperolt mindent pedig az anyja mondta hogy 10 perce hányt az ajtóban... Tüszős mandulagyulladás-járvány is szokott lenni. Sőt, az óvónők is bemennek betegen dolgozni, ugyanúgy mint a bölcsiben.
2016. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!