Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki vigyázzon az állandóan...

Ki vigyázzon az állandóan beteg gyerekre, vagy soha ne menjek dolgozni?

Figyelt kérdés
3 éves lányom fél éve bölcsis. Egy hetet még nem sikerült egyben lejárnia: kb. 3-4 nap bölcsi és min. 3 hét otthon. Senkire nem számíthatok, tényleg senkire... Kap C és D vitamint és a híres, drága Manó Mannát is de semmi nem segít. Amikor elkezdett bölcsibe járni volt egy új munkahelyem ahonnan rövid időn belül elküldtek ami érthető) azóta is lehetett volna de el sem merem vállalni mert teljesen felesleges. Kérdeztem más Anyukákat, azt mondták harmadik éve megy ugyanez. Ezek szerint várjak 10 éves koráig akkor talán mehetek dolgozni? Bárcsak megtehetném anyagilag de sajnos nem. Bébiszitterre elmenne a havi fizetésem így az értelmetlen. Valaki jár hasonló cipőben? Én már szét idegelem magam emiatt, nem beszélve a roppant gyógyszerköltségekről.

2016. jan. 15. 09:15
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
57%

én keresnék olyan munkáltatót, aki rugalmas, bírja a hiányzásokat, esetleg részmunkaidőben is alkalmaz, vagy akár be se jelent, így neki is jobb..

amíg a gyerekek miatt ilyen instabil a helyzet, addig nem is keresnék olyan munkát, ahova el kellene köteleződni

2016. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

hopp, most látom kivetted

ha anyagilag relatíve jól álltok, akkor ez volt a legjobb döntés.

én nem állok azon az oldalon, aki elfogadja, hogy közösségben természetesek a betegjárványok.

mi is megbetegszünk, ha beteg mellett dolgozunk , vagy tiszta takony lenne a billentyűzet, stb..

igaz, erről vitáztak már anyukák, bőszen védve az intézményeket, én amellett állok, hogy igenis venniük kellene naponta lemosni a játékokat, polcokat minimum ecetes vízzel, vagy arra egy embert felvenni, mert szerintem az ő felelősségük is nagyban

2016. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
*venniük kellene a fáradtságot lemosni
2016. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az oviban látom, hogy rendszeresen ki- és lemossák a játékokat, mindig tiszta a mosdó, a törölközők. Szerintem ennyi az ovi részéről elegendő. Kórokozókat azok a gyerekek és felnőttek is bevisznek, akik (még) tünetmentesek. Minden bacitól és vírustól nem lehet és nem is kell megvédeni a gyerekeket, mert így nem tud az immunrendszerük megerősödni. És igen, eleinte többet betegek a gyerekek, de ez nem jelenti azt, hogy normális, hogy szinte alig jár egy gyerek oviba. Ott valami gond van az immunrendszerével, ezért kell azt vitaminokkal, nyomelemekkel stb. erősíteni, és betegség esetén nem agyongyógyszerezni, hanem természetes módszerekkel meggyógyítani. Plusz az esetlegesen ételintoleranciát okozó ételeket legalább egy ideig elhagyni.

A túlzott higiénia (főleg a vegyszeres fertőtlenítés) több kárt okoz, mint hasznot. Egy teljesen steril környezetben nem fejlődik az immunrendszer, ezzel szemben a különféle vegyszerek túlzott használata további problémákat okozhat.

19-es hozzászóló (kétgyerekes anyuka)

2016. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!