Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi van akkor, ha én később...

Mi van akkor, ha én később akarom beadatni az oltást?

Figyelt kérdés
Az MMR oltást szeretném 3 évesen beadatni 15 hónap helyett. Van olyan, hogy valami magán gyerekorvoshoz jár és akkor ezt így meg lehet oldani? Vagy ha egyszerűen csak nem engedem a helyi háziorvosnak, akkor mi lesz? Azt tudom, hogy rám tudják szabadítani az ÁNTSZ-t meg az anyámkínját de ezek hosszadalmas dolgok, én pedig nem akarok örökké húzni a dolgot.
2019. febr. 12. 14:30
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az a kategória, hogy megkeresztelteted-e a gyerekedet, vagy nem, na az a "kinek mi köze hozzá" magánügy kategória. A járványügy az kőkeményen közügy, ha tetszik, ha nem. Csak őszintén érdekelt volna, hogy vajon milyen ÉSZÉRV szól az oltás elhalasztása mellett.
2019. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Engem meg őszintén nem érdekel továbbra sem, hogy mennyire gondolod magadat kompetensnek az én életemben kutakodni. Sajnos marad neked az esti barátok közt csámcsogni.


A konstruktiv válaszokat köszönöm. A gyerekorvos sajnos nagyon elavult nézeteket vall (38 foknál lázcsillapító és tsai) de akkor próbálok egy fiatalabb orvost keresni aki megosztja velem a szakmai nézeteit.

2019. febr. 12. 14:59
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Pàr hetet lehet csúsztatni, pl.ünnepek,utazás,betegség miatt, ennyit elnéznek. Mi 1 hónapot csúsztunk, éveket nem lehet. Különben még hőemelkedése se volt a kicsinek tőle. Ezzel együtt elavult nézeteket vallok én is, mint a gyerekorvosotok: lázcsillapítót adok, ha rosszul érzi magát. Igen, 38 foknál is.
2019. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem jár a nyakunkra a védőnő.Ennek ellenére mikor a 15 hónapos MMR oltásra nem mentünk másnap már csörgött a telefonom, hogy miért is nem? (Hozzáteszem nekünk épp aznapra volt időpontunk mikor felhívott:D csak ők ezt közbe átírták csak szólni felejtettek el)

Magán gyerekorvos is beoltja, mert a szabályok rá is vonatkoznak.A gyerekorvos kora pedig ilyen szempontból irreleváns, nem fogsz olyat találni aki 3 éves koráig eltolja.

Ha valami betegsége van, asszem vérplazmát kapott,valami oltóanyagra való allergia vagy pld ha sugárkezelést kap akkor az felmenti az oltás alól a gyereket, de gondolom ilyen gond nincs.

Mi váltottunk orvost és azzal kezdett, hogy megnézte az oltási könyvet.Szóval önmagában a váltás se fog változtatni ezen.

2019. febr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
58%
Szegény 11-es, miattam lettél letolva, mert pont annyi százalékod van mint nekem :D
2019. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
93%

A törvények rád is vonatkoznak.


Ez kb olyan kérdés, hogy mi van ha én otthon akarom tanítani (holott nem vagyok tanár, de mindent tudok, amit az iskolában tanítanának)? Megtehetem? Nem.


Talán elcsalhatsz pár hetet, de a rendszerben benne vagy. A védőnő jelezni fogja, és lehet, hogy a gyermeked veszélyeztetése miatt eljárást indítanak ellened. Pénzbüntetést is kaphatsz. Ha a gyerekednek ebből baja lesz, komolyabb büntetést is kaphatsz.


Nem hiszem, hogy lenne bármilyen racionális ok, amiért megérné "kijátszani" a rendszert, vagy legalábbis késleltetni az elkerülhetetlent.

2019. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy milyen ok van mögötte részedről, ez nem "akarom/nem akarom" kérdése. Ez törvény. Be kell tartani és kész. Ha meg a doki nem szimpi, szabad orvos választás van. Keress másikat. De az oltás KÖTELEZŐ.
2019. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
10%

Én is jobb érzéssel oltatnam a gyereket ha az orvos aláírná a teljes felelősségvállalást, hogy a gyerekemmel tuti nem történik semmi, meg 1:100000-ből se.

Ja, hogy ilyet nem ír alá?!

2019. febr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó. Te szívesen lennél mondjuk postahivatali dolgozó, ha aláíratnának veled egy olyan papírt munkába állás előtt, hogy a te büntetőjogi felelősséged MINDEN levél megérkezése, amit a te ablakodnál adnak fel, miközben a kézbesítést nem te végzed és nem is ismered a kézbesítőket, nem látsz bele a rendszerbe? Téged csuknának le azért, mert 40 éves pályafutásod alatt elveszik egyetlen levél, pedig te mindent megtettél és nem tehetsz róla, hogy elvesztette a kézbesítő. Na, szar meló, ugye? Lennél postás? Nem lennél. Orvosok mégis vannak. Ugyanez zajlik náluk is. Van egy rendszer, ami 99,999%-ban mindenkinél ugyanúgy működik. Van 0,001%, ahol viszont nem, de senkinek fogalma nincs arról, hogy ki az és mitől fog borulni a bili. És ezt rátestálnád az orvosokra, akik minden tőlük telhetőt megtesznek, csak épp nem jósok és nem jövőbelátók?
2019. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
12%

19#


Az orvos tapasztalatokat gyűjt az évek során, egy idő utan pontosan tudni fogja milyen mellékhatásokat tudhat az oltásnak.


Engem az egyáltalán nem vigasztal, hogy "csak" 0,001% hal meg (ennél több, vagy szenved életreszóló fogyatékosságot) ha az pont az én gyerekem.

Vagy te legyintesz és elintezed azzal, hogy pechem volt, de legalább a többiek védettek??? Komolyan!

2019. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!