Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi van akkor, ha én később...

Mi van akkor, ha én később akarom beadatni az oltást?

Figyelt kérdés
Az MMR oltást szeretném 3 évesen beadatni 15 hónap helyett. Van olyan, hogy valami magán gyerekorvoshoz jár és akkor ezt így meg lehet oldani? Vagy ha egyszerűen csak nem engedem a helyi háziorvosnak, akkor mi lesz? Azt tudom, hogy rám tudják szabadítani az ÁNTSZ-t meg az anyámkínját de ezek hosszadalmas dolgok, én pedig nem akarok örökké húzni a dolgot.
2019. febr. 12. 14:30
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mostanában már orvosokat is felelősségre vonnak, börtönbüntetésre ítélnek, nem hiszem, hogy találsz orvost, aki kockáztatná a praxisát meg a börtönt, mert te épp nem akarsz oltatni, hanem majd csak máskor. amíg ők nem ültek a bíróságon, belementek ilyenbe, hiszen nekik egyébként tök mindegy él vagy hal a gyereked, max lesz egy sztorijuk kikkel telítették meg a temetőjüket. De most már egyre komolyabban veszik az orvosok felelősségét ebben a kérdésben. És szerintem ÁNTSZ nincs is, de illetékes szervek is gyorsabban reagálnak, mint korábban. Pláne hogy most zajlik egy per, egy oltásellenes családban halt meg baba, úgyhogy ez a téma most aktuális is.
2019. febr. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
92%
nem mellesleg, mellettünk lévő országban, kanyaróban hullanak, mint a legyek, úgyhogy nyilván az országnak járvány idején még fokozottabban érdeke, hogy oda figyeljen az átoltottságra.
2019. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Két hónapon túli oltási elmaradást jelenteni kell az ANTSZ-nek formanyomtatványon, meg kell indokolni mi miatt csúszik az oltás. Ez nálatok a szülői hanyagság. pluszban a családsegítőnek és a gyámhivatalnak is. Kimennek környezettanulmányra, elmondják mik a következmények.

Ezután az ANTSZ felkeres, elmondja mik a szankciók, általában első körben pénzbírság plusz ha jól emlékszem egy hónapos beadatási határidő.

Ha nem történik meg az oltás, akkor védelembe veszik a gyereket, majd újabb egy hónapos határidő. ha ezután sem történik meg, akkor családból kiemelés.

2019. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Fú kérdező, neked aztán van egy stílusod.
2019. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
14%

"nem mellesleg, mellettünk lévő országban, kanyaróban hullanak, mint a legyek"


:-DDD


Szám szerint meg tudod írni? Mert így érzésre ez úgy jön le, hogy ezrek halnak meg, holott ez nyilvánvalóan nem igaz :-)

2019. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
91%
Te egy sznob vagy aki nagyon okosnak hiszi magát. Sajnos olyat kérdeztél ami nem magánügy, ahogy előttem is leírták. A gyereked bölcsődés csoporttársa is meghalhat a te hülyeséget miatt, de hidd csak magad okosabbnak az orvosoknál. Büntetőjogi kategória, azt se szokás itt megkérdezni hogy hogyan rabolj ki valakit hogy megúszd.
2019. febr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
21%
A gyereke bölcsis csoptarsa nem fog meghalni hiszen ő be van oltva ugye :-)
2019. febr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
98%
27es, ha nincs 15 hónapos a gyereke bölcsis csoporttársa akkor nem lehet beoltva ugye :-) És bölcsibe sok helyen már 10 hónapos kortól mehetnek a kicsik. Pluszban ha a csoporttárs el is múlt 15 hós, lehet otthon újszülött testvér például.
2019. febr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nem oltható gyerekek (betegség miatt), és az oltás ellenére megbetegedők is. De valóban a 15 hónaposnál kisebbeket veszèlyeztetik legnagyobb számban az ilyen emberek.
2019. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezö, te egy igazi idiota vagy...az oltásellenesség (vagy az oltás nem megfelelö idöben történö beadatása) törvénybe ütközö.

Sajnos az nem az, h lázasan hagyod szenvedni a gyereked és nem adsz neki gyogyszert...gondolom azért ha te beteg vagy és szarul vagy, akkor magadat kurálod. A gyerek meg dögöljön meg, hiszen csak egy kis láz....?

2019. febr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!