Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha terhes leszek a tesóval es...

Ha terhes leszek a tesóval es visszaállok munkába egy pár hónapra és beadom bölcsibe a nagytesót, akkor maradhat vajon utána is bölcsiben, mikor már nem dolgozom?

Figyelt kérdés
2022. júl. 5. 14:51
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez bölcsifüggő is. Nálunk a bölcsiben nincs helyhiány, év közben is pikk-pakk felvesznek gyerekeket, a mostani csoportunk sincs teljesen feltöltve (9-en vannak jelenleg a 12 férőhelyes csoportban), így amikor terhes lettem, azt javasolták, hogy ne vegyem ki a nagyobbat, mert már rég beszokott, jól érzi magát, már kis barátai is vannak ott, legfeljebb ha szeretném, vigyem haza ebéd után, de meglátjuk, hogy ő maga mit és hogy igényel. Novemberben születik a tesója, utána következő szeptemberben ovis lesz, szerintem is felesleges lenne kivenni a közösségből, hogy utána nulláról szokjon be megint. Sajnálom azokat, akiknek nem jut hely a bölcsiben, de én alapvetően a saját gyerekem érdekét tartom szem előtt, és azért egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy egy újszülött mellett nehéz egy 2 év körüli igényeit is maradéktalanul kielégíteni, és ez nem arról szól, hogy csok-gyerek vagy lepasszolás vagy akármi. Imádom a lányom, de ismerem a saját határaim is, és egyik gyerekemnek sem érdeke egy totál kimerült idegbeteg anyuka, aki csak azért van ebben az állapotban, mert a gyakorin leszidták, hogy mennyire nem figyel másokra, és elveszi a helyet az otthon "tespedéssel" a többiektől.
2022. júl. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
17%
Nálunk az egyik rokon is valahogy így csinálta. Mikor jött a harmadik gyerek, az elsőt beadta bölcsibe, a másodikkal meg otthon volt. 😒😒
2022. júl. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
79%

azért egyetértek azokkal, akik azt "mondják, hogy egy újszülött mellett nehéz egy 2 év körüli igényeit is maradéktalanul kielégíteni, és ez nem arról szól, hogy csok-gyerek vagy lepasszolás vagy akármi. Imádom a lányom, de ismerem a saját határaim is, és egyik gyerekemnek sem érdeke egy totál kimerült idegbeteg anyuka"


De ha valaki ennyire nem bír két gyerekkel, miért nem vár többet köztük? Komolyan nem értem. A szomszédom pl. beismeri, hogy neki kemény lenne, várnak is a kettő között, addig dolgozik.


Most ha ismeritek a határaitokat, akkor miért nem vártok, miért kell egyből a két gyerek egymás után?

2022. júl. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
14%
Én azért nem várok,mert nem.akarok 40 fölött szülni... ez van későn jött össze az első, pár picsogo nő miatt meg nem fogok évekig várni csak ők a Szent anya szerepben akarnak tetszelegni. Van olyan anyuka aki ( meglepő fordulat) magával is törődik a gyerek mellett és nem akar mártír szerepet játszani, otthon tespedni, nem foglalkozni a saját egészségével a gyerek miatt. A gyerek érdeke is ,hogy legyen egy boldog,kiegyensúlyozott anyja és értelemszerűen mindenkit más tesz boldoggá, kipihenté stb. A sok mártírkodó anyuka azt csinál amit akar,érdekes én nem akarom meggyőzni őket arról hogy ne maradjanak otthon, mert úgy vagyok vele hogy semmi közöm hozzá.
2022. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
70%

Abban mi a tököm a mártírkodás, hogy valaki nem olyan élettelen, mint te, és elbír két gyerekkel?


Ja, nem akarod meggyőzni őket, hogy ne maradjanak otthon, csak rákényszeríted őket, mert elveszed helyet előlük a bölcsiben.

2022. júl. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
20%
Veszi a halál, benyújtom a kérelmet és a bölcsi dönti el milyen fontossági sorrendben tartozom. Elbírok két gyerekkel,de semmi kedvem szenvedni a császárheggel hogy később elmondhassam a gyerekeknek bezzeg ÉN itthon maradtam veletek,mert olyan jó anya voltam. Akkor inkább kiegyensúlyozott maradok és ha nehezen is de szoptatni fogom a picit görnyedve a műtét után, azzal a nyugalommal ami ilyenkor egy újszülöttnek kell,nem pedig úgy hogy közben ott visít egy 2 éves, hogy "de anya miért nem jatszol veleeeeem". Aki így akár élni hajrá,de nekem nem kell úgy élnem. Okoljátok a bölcsi amiért mindennek tudatában elfogadja a kérelmet.
2022. júl. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

47es és akkor nem hisztiznél ha kivvágnák a nagyobbik gyereked bölcsiből mint macskát nagyvécézni csak mert te otthon vagy igaz? Hiszen a bölcsinek joga van eldönteni, és gondolom nem a bölcsi kényszerített arra hogy szülj még egyet.


Bár ki tudja lehet össze se fog jönni a második vagy csak 6-8 év múlva ezen kár előrre hisztizni.

2022. júl. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem hisztiznék,mert ez ki van rakva a szabályokban hogy mi alapján lehet ott a gyerek. Inkább azt utálom amikor azért veszik fel mert anyukának a keresete( ami lehet segély is) kisebb mint a nyugdíj 10%-nak négyszerese és persze esze ágában sincs dolgozni,de ledobja a cigány putri gyereket a bölcsibe,mert ő szegény és ezért neki elsőbbség jár. Na az jobban zavar. Én egy évvel előbb jelentkeztem bölcsibe,így bekerülök,mert előre gondolkoztam...
2022. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!