Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei krízis. Mit tennél...

Bölcsődei krízis. Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, lassan 1 éve jár bölcsibe. Sajnos csak úgy alszik el, hogy a cumisüveg (üresen) a kezében és a szájában van. Soha nem fogadott el pici cumit, csak a cumisüveg nyugtatja meg.

Ezt eddig a bölcsiben tolerálják, alváshoz odaadták neki, így (néha) el is aludt benn.

1 hete ellenőrzés volt a bölcsiben és a felügyelő letiltotta a gyerek cumisüvegét. Azóta a gyerekem nem akar menni, nem akar ott aludni, retteg a bolcsitől. Újra sírva adom át reggel, esténként teljesen kikészül, nem tud elaludni, azt hajtogatja, hogy nem akar menni, menjek hamarabb érte.

Ő is kikészül és én is.

Nem tudom, mi lenne a megoldás. Hozzam el alvás előtt? (4 órát dolgozok, nem érek oda altatás előtt, de kicsit később igen) De ez visszalépés lenne, szeretnék 6 órát dolgozni.

Hagyjam, hogy kínlódjon? Úgy látom, ez nem csak dac nála (a gondozó szerint dac miatt van, de ez nem hiszti, szenved), hanem ez neki egy lelki törés volt, nem volt felkészülve arra, hogy megvaljon a cumitól.

Te mit tennél a helyemben?


2023. jan. 30. 05:55
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
83%
Igen, rosszul gondolod. A nem az nem mindenütt.
2023. jan. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
91%
Gondolj mar bele picit józan paraszti esszel, hogy ha azt mondod neki, hogy nagyfiú, azért nem kell neki q cumisuveg, akkor csak q bölcsiben nagyfiu? Otthon nem?
2023. jan. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
28%

Neki valamiért szüksége van még arra a cumira... Hát, nem lennék egyik itteni anyuka gyereke se, aki azt mondja, erőből vegye el tőle. Mások ilyenkor inkább bölcsit váltanak.


Mondom ezt úgy, hogy az én 2,5 éves gyerekem sosem cumizott semmilyen formában. Anyatejes, és még mindig szopizik - ő erről nem tud leszokni, de erőből nem vagyok hajlandó leszoktatni, nem érdekel, mit mond más.. amúgy már oviba jár, ott elalszik gond nélkül. Ha mással alszik, akkor sincs gond. Ha velem van, viszont kell a cici.


Én nem erőltetném, esetleg szépen megbeszélném vele, hogy ovikában nem lehet, de otthon igen. Ennyi.

2023. jan. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
77%

13!


Jaja, valamiért szüksége van rá. Azért van szüksége rá, mert anyu azt adta oda neki, hogy azzal nyugodjon meg. Jaja, valóban q bölcsőde váltás a megoldás- igaz, sehol sem fogják engedni, hogy a 3 éves cumisuvegezzen, de majd kiveri anyu a balhét miatta. Ugyanmar, mi azzal a problema, hogy 3 évesen cumisuvegezik? Semmi. Az én unokatestvérem még másodikos korában is abból ivott. A, nem, dehogyis csúfolták miatta az iskolában.

2023. jan. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező!


A gyereked traumatizálva lett.


Ő nem állt még készen a bölcsire, sem a cumi(süveg) erőszakos és hirtelen, drasztikusan történő elvételére - nem csoda, hogy kikészült szegény...


Egy gyereknek normál esetben 3 éves koráig az anyja mellett a helye otthon. Nem megoldható?


És a 13-as hozzászólással értek egyet...:


"Neki valamiért szüksége van még arra a cumira... Hát, nem lennék egyik itteni anyuka gyereke se, aki azt mondja, erőből vegye el tőle. Mások ilyenkor inkább bölcsit váltanak."

2023. jan. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
19%

"1 hete ellenőrzés volt a bölcsiben és a felügyelő letiltotta a gyerek cumisüvegét."


Milyen alapon ?

2023. jan. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
79%

#16 mondjuk olyan alapon hogy nem lehet semmilyen bölcsibe bevinni cumisüveget. Nekünk nem is kellett, de tudattàk velünk is, ez mindenhol igy van, fölösleges ezen patàliàzni.

Ahogy az is egy marhasàg, hogy egy gyereket traumatizàl a bölcsi. Nem a bölcsi traumatizálja, hanem hogy oda nem vihet be valamit ami otthon van neki. De 3 éves könyörgöm, van aki ilyenkor màr ovis (szeptemberi születésű), akkor őt is az anyja szoknyàjáhiz ràngatnàd, ahelyett hogy orvosolod a VALODI problémàt?

Nem kifogàsokat kell gyàrtani, az nem visz előre, max majd iskolàba is cumisüveggel megy.

2023. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk ovis, de mivel neki nagy mumus az ebéd utáni alvás és most középsősen teljesen kész volt, este már azon sírt, hogy másnap ovi én visszavettem 4 órásra.Megtehettem.Nálunk belefért. Ha nálatok is belefér akkor igen, segíts ennyivel a gyerekeden. Én pld le vagyok döbbenve de 1 hónapja jár oviba.Előtte kb 2 hetet ha egybe bírt menni akkor sokat mondok.Úgy néz ki hosszabb távon mi ebből a döntésből csak profitálunk.


Elalszik cumisüveg nélkül is. Megértéssel, szeretettel és sok beszéddel megérti miért van vége az üveges időszaknak és annyi.Igen, lehet még 1000x el kell mondani, de ha következetes vagy ott fekszel mellette és adsz neki valami más opciót a megnyugvásra akkor idővel rendben lesz.(szerintem)

2023. jan. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
31%

14 és mindenki aki szerint csak nem kell neki odaadni és kész:

Még a legtöbb felnőtt sem tud mit kezdeni azzal, ha a komfortjához szükséges eszközt megvonják tőle. Egy kisgyereket - gondolom a sajátoddal is ezt tennéd, hisz ezt ajánlgatod - erővel belekényszeríteni egy ilyen helyzetbe egyszerűen gonoszság vagy tudatlanság vagy mindkettő. Egy ekkora gyerek nem tud megnyugodni egyedül és ez nem nevelési hiba, hanem egyszerűen még nem tart ott a fejlődésben. Mindenképp szüksége van külső segítségre, átmeneti tárgyra. Sőt sokszor ez kapcsolódik a szopáshoz (cici, cumi, cumisüveg, rongyi szopogatása stb).

Miből gondolod, hogy egy gyerek, akit belekényszerítenek egy felnőttként is nehezen kezelhető helyzetbe, az majd felnőve jól fog funkcionálni hasonló szituációban?


Én vagy megpróbálnám megbeszélni, vagy váltanék, akár magánra is.

2023. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
88%
Másik tárgyat vihet be? Ha igen, válasszon valamit ő.
2023. jan. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!