Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei krízis. Mit tennél...

Bölcsődei krízis. Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, lassan 1 éve jár bölcsibe. Sajnos csak úgy alszik el, hogy a cumisüveg (üresen) a kezében és a szájában van. Soha nem fogadott el pici cumit, csak a cumisüveg nyugtatja meg.

Ezt eddig a bölcsiben tolerálják, alváshoz odaadták neki, így (néha) el is aludt benn.

1 hete ellenőrzés volt a bölcsiben és a felügyelő letiltotta a gyerek cumisüvegét. Azóta a gyerekem nem akar menni, nem akar ott aludni, retteg a bolcsitől. Újra sírva adom át reggel, esténként teljesen kikészül, nem tud elaludni, azt hajtogatja, hogy nem akar menni, menjek hamarabb érte.

Ő is kikészül és én is.

Nem tudom, mi lenne a megoldás. Hozzam el alvás előtt? (4 órát dolgozok, nem érek oda altatás előtt, de kicsit később igen) De ez visszalépés lenne, szeretnék 6 órát dolgozni.

Hagyjam, hogy kínlódjon? Úgy látom, ez nem csak dac nála (a gondozó szerint dac miatt van, de ez nem hiszti, szenved), hanem ez neki egy lelki törés volt, nem volt felkészülve arra, hogy megvaljon a cumitól.

Te mit tennél a helyemben?


2023. jan. 30. 05:55
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
20%
Persze, pszichològus egy ilyen dolog miatt. Könyörgöm ne akarj màr okosnak tűnni, ha nem vagy az.
2023. jan. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 50: én nem mondom, hogy vegye ki, sőt én mondtam megoldási javaslatot is. De hihetetlen, hogy anyák szerint az normális, hogy egy 3 éves gyereknek biztonságot jelentő tárgyát egyik napról a másikra elveszik.

50, te mit csinálnál ha a gyereked holnaptól nem vihetné cumit és sírva kérne, hogy ne vidd be így a bölcsibe?

2023. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 52, nem te irtad, hogy vegye ki, igy a vàlasz nem is neked szólt.

Ha az én kisfiamnál nem lehetne cumi alvasnál, én türelmi időt kérnék, nem egyik naprol a masikra venném el (szerintem ilyet senki nem is írt), majd megkérném a gondozonönket, hogy ő is legyen partner abban, hogy a gyerek fokozatosan letegye a cumit.

2023. jan. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
21%
De ha jól értem itt erre nincs lehetőség, mert minimális empátia sem szorult beléjük… ebben az esetben mit tennél?
2023. jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:

Nem tudok itthon maradni vele,muszáj dolgoznom. A bölcsiváltás sem opció.

Egyelőre az 53as válasz a legértelmesebb és én is erre hajlok. Türelmi időt szeretnék kérni.

A többi leginkább irreleváns (tisztelet a kivételnek).

Csak megjegyzem, hogy a gyerekem még a pelenkát sem hagyta el, és nem azért, mert nem ösztönzöm erre, hanem mert nem érett rá. Gondolom, erre sem az a megoldása senkinek, hogy de betöltötte a 3. évet, azonnal le kell venni róla a pelenkát...

Én is szeretném, hogy elhagyja a cumit (még a pelust), de erre készen kell állnia.

2023. jan. 31. 10:06
 56/59 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező a csordaszellem nagy nàluk. Azért irtam, hogy vond be a gondozónőt. Ő ösztönözze a gyermeket, pl nézd a Micike sem üveggel alszik szép macija van neki, keressünk neked is egy szép macit? Stb.

Kisfiamnál bölcsibe eleinte működött ilyen nézd ő is ezt azt csinálja dolog, a gondozónk nagyon jól ràérzett erre, a gyerekek meg szeretik utánozni egymàst.

2023. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk itt a gondozó már rég elvesztette a gyerek bizalmát..

De én is azt írtam előrébb, hogy beszéld meg, hogy adjanak 2 hónap haladékot, mert ők is látják, hogy ez mit okoz.

2023. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
34%

Nem értem, hogy kommentelhet az, aki még a szövegértelmezésre sem képes és milyen példával jár majd elő a gyerekének a másokkal való, kulturált kommunikáció terén?!


Én is a fokozatosságot mondtam legelőször, de az is le lett pontozva.


Azt is írtam, hogy nem a bölcsőde traumatizálja a gyereket, hanem az ilyen erőszakos "nevelés" és az ilyen otromba felügyelők.


Egy gyereket pedig nem csak megszülni kell, hanem foglalkozni is vele, figyelni rá és észrevenni, orvosolni a problémát személyre szabottan és nem kötelezően elvárt sablonok szerint, mint egy gép.


A kérdező legalább jó anya, mert tenni akar a gyerekéért.


Remélem, hogy sikerül kompromisszumra jutni a bölcsivel és figyelembe veszik majd a gyereket is és nem csak a szabályokat..!

2023. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
64%

Mikszáth kiskorában képtelen volt éjszaka, sötétben aludni. Nappal aludt helyette, és mindig valaki mellette volt és mesélt neki éjszaka, hogy ne legyen egyedül.

A sok okoskodás, éjszakai alvásra szoktatás helyett 6-7 éves koráig éjszaka meséltek neki. A védtelen, kiszolgáltatott gyerekhez alkalmazkodtak, és nem erőszakolták rá a felnőttek elvárásait.

2023. jún. 18. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!