Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei krízis. Mit tennél...

Bölcsődei krízis. Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, lassan 1 éve jár bölcsibe. Sajnos csak úgy alszik el, hogy a cumisüveg (üresen) a kezében és a szájában van. Soha nem fogadott el pici cumit, csak a cumisüveg nyugtatja meg.

Ezt eddig a bölcsiben tolerálják, alváshoz odaadták neki, így (néha) el is aludt benn.

1 hete ellenőrzés volt a bölcsiben és a felügyelő letiltotta a gyerek cumisüvegét. Azóta a gyerekem nem akar menni, nem akar ott aludni, retteg a bolcsitől. Újra sírva adom át reggel, esténként teljesen kikészül, nem tud elaludni, azt hajtogatja, hogy nem akar menni, menjek hamarabb érte.

Ő is kikészül és én is.

Nem tudom, mi lenne a megoldás. Hozzam el alvás előtt? (4 órát dolgozok, nem érek oda altatás előtt, de kicsit később igen) De ez visszalépés lenne, szeretnék 6 órát dolgozni.

Hagyjam, hogy kínlódjon? Úgy látom, ez nem csak dac nála (a gondozó szerint dac miatt van, de ez nem hiszti, szenved), hanem ez neki egy lelki törés volt, nem volt felkészülve arra, hogy megvaljon a cumitól.

Te mit tennél a helyemben?


2023. jan. 30. 05:55
1 2 3 4 5 6
 31/59 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ekkora vihart kavarok. Sajnos segítséget keveset kaptam, kritikát annál többet. Alapvetően a 29es hozzászólóval értek egyet.

Helyettesitsd be a cumisüveget egy szimpla cumival vagy plüssel (ezeket engedik a bölcsiben), azokat is ugyanígy el kellene venni bármelyik gyerektől? Egyik napról a másikra, kedden meg lehetett, szerdán már nem 🙁

Nincs más kedvence, ez van csak, és csak üresen szopogatja, csak alváskor volt nála.

Nem tudtam leszoktatni, mert hirtelen kellett dolgozni mennem, az apja lelépett mellőlünk. A bölcsi pedig rabolintott, hogy ok.

Azt gondoltam, van még időm, hogy leépítsem a cumit, erre a nyárra terveztem. Ez van. Egyelőre haza fogom hozni evés után és fokozatosan leépíteni a cumit.

2023. jan. 30. 12:36
 32/59 anonim ***** válasza:
100%
30-as vagyok, bocsi nem a 29nek hanem a 28nak írtam
2023. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
30%
Nem, a plust nem kell elvenni. A cumit, cumisuveget igen. A különbség az, hogy a plüss nem árt a gyerek fogának, nem csufoljak miatta
2023. jan. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
71%
Gyerekekkel remélem nem foglalkozol… 🤦🏼‍♀️ a plüss, a rongyi, a nyunyóka, a cumi és jelen esetben a cumisüveg a biztonságérzetet adó átmeneti tárgy. Ezeket gyengéden le lehet építeni vagy kereteket szabni a használatuknak, de épp ugyanazt eredményezi elvenni a plüsst, mint elvenni azt a szerencsétlen cumisüveget. Ráadásul a cumi engedett ebben az esetben. Tehát jönni azzal, hogy a foga miatt nem, nettó baromság.
2023. jan. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
75%

34!


Nem, én nem, ellenben a húgom 35 éve kisgyermekgondozo... Semmi baj a plussel. Iskolába is viheti. A cumisuveg és a cumi más kérdés. Tudod vannak olyan dolgok, amik elfogadottak egy 3 évesnél és vannak olyanok, amik nem.

2023. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
20%
Érdekes, hozzánk oviba plüssöt se lehet vinni. A Covid időszakra fogták, és azóta se változtattak rajta.
2023. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
24%

35: azért nem lehet cumit vinni, mert a gondozók nem akarnak azzal foglalkozni, hogy azt figyeljék, hogy a gyerekek nem tolják-e egymás szájába... És attól még, hogy a tesód gyerekgondozó 35 éve - ami annyit jelent, hogy irtózatosan elavult a tudása -, még nem jelenti automatikusan, hogy te is értesz hozzá. ;) Attól, hogy a tesóm orvos, még nem szeretnéd, hogy én operáljalak ;)

Az, hogy te különbséget teszel cumi és plüss között, funkcióját tekintve a gyereknek ugyanaz. Átmeneti tárgy, mely biztonságérezetet ad neki. Az egyiktől elvennéd, a másiktól nem. Annak a szerencsétlen cumisnak épp nincs más. És ha nincs más, mert a szüleinek valamiért ezt nem sikerült megugrania, hogy ne a cumi legyen a biztos pont, akkor büntessük a gyereket, hadd ordítson és "tanulja meg, nem körülötte forog a világ". A bölcsis gondozók és az ovónők azért arra lennének hivatottak, hogy a rájuk bízott gyerekek kis világképét, hogy a világ egy jó, biztonságos hely, megerősítsék. Ehelyett látjuk mi megy. És ezt sokan a bólogatásukkal validálják. De bezzeg, ha a te gyereked érné valami traumatikus az oviban/bölcsiben, akkor a leghangosabb lennél....

2023. jan. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
70%

"És attól még, hogy a tesód gyerekgondozó 35 éve - ami annyit jelent, hogy irtózatosan elavult a tudása -, "


Ja. Elavult. Aha. Tehát minél tovább dolgozik valaki egy munkakörben, annál kevésbé ért hozzá. Aha. Gyerekeknél meg pláne, ugye. Tehát te is egyre hülyébb leszel gyerekneveles téren, ugye.

2023. jan. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
26%
Kiforgatod a szavaimat vagy nem érted mire célzok. Sajnos a gyerekekkel való munka iszonyatosan megterhelő, könnyű benne kiégni. De nem is ez a legnagyobb gond, hanem hogy nincs továbbképzés. 35 éve kijött az iskolából és az akkori tudását használja a tapasztalatával kombinálva. Ellenben az új dolgokat egyáltalán nem tudja beépíteni, mert legtöbbször meg se szerzik azt a tudás. Rendszerszintű továbbképzés nincs és mellette olyan keveset keresnek, hogy nem fognak pár évente elmenni százezres továbbképzésekre. Gyereknevelésben meg ha nem tudatosan használunk egy tanult tudást, akkor az otthonról hozott mintáinkra hagyatkozunk, amik legtöbb esetben nem a legjobbak és nem elegendőek.
2023. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
73%
De, van tovabbkepzes. Jelenleg amellett hogy diplomás kisgyermeknevelo, van egy ovodapedagogus diplomája is. Eddig még nem égett ki benne. Persze te mindent jobban tudsz.
2023. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!