Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei krízis. Mit tennél...

Bölcsődei krízis. Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, lassan 1 éve jár bölcsibe. Sajnos csak úgy alszik el, hogy a cumisüveg (üresen) a kezében és a szájában van. Soha nem fogadott el pici cumit, csak a cumisüveg nyugtatja meg.

Ezt eddig a bölcsiben tolerálják, alváshoz odaadták neki, így (néha) el is aludt benn.

1 hete ellenőrzés volt a bölcsiben és a felügyelő letiltotta a gyerek cumisüvegét. Azóta a gyerekem nem akar menni, nem akar ott aludni, retteg a bolcsitől. Újra sírva adom át reggel, esténként teljesen kikészül, nem tud elaludni, azt hajtogatja, hogy nem akar menni, menjek hamarabb érte.

Ő is kikészül és én is.

Nem tudom, mi lenne a megoldás. Hozzam el alvás előtt? (4 órát dolgozok, nem érek oda altatás előtt, de kicsit később igen) De ez visszalépés lenne, szeretnék 6 órát dolgozni.

Hagyjam, hogy kínlódjon? Úgy látom, ez nem csak dac nála (a gondozó szerint dac miatt van, de ez nem hiszti, szenved), hanem ez neki egy lelki törés volt, nem volt felkészülve arra, hogy megvaljon a cumitól.

Te mit tennél a helyemben?


2023. jan. 30. 05:55
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
89%
20: ez egy jó dolog, igen, de ezt sokkal fokozatosabban lehet felépíteni. Pláne ebben a szituban, amikor már nem is akar bölcsibe menni...
2023. jan. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
84%
Igen ezt fokozatosan kellett volna. Még a bölcsi előtt. Nálunk kifejezetten kérték hogy az ilyesmit (cumisüveg, déli cici elhagyás) még beszólás előtt intézzük, hogy ne a bölcsivel kösse össze a gyerek. Szóval ezt már rég intézni, kezelni kellett volna anyukának. Másik bölcsibe se fogják ezt elnézni hiába vinné el. Oviban meg pláne nem tolerálják
2023. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
34%

Az mennyire viszi előbbre a kérdezőt, hogy az van neki hajtogatva, hogy "hát ezt előbb kellett volna"? Talán még szarabbul is érzi magát.

Egyébként az sem igaz, hogy nem engedik sehol. A mi magánbölcsinkben rettentő rugalmasak. Ez csak akarat kérdése, és hogy a bölcsőde ne csak egy darab valamiként tekintsen a gyerekre, hanem egy érző, éppen rettentő érzékeny időszakát élő emberi lényként. És az a döbbenet, hogy itt a legtöbb anya beáll a sorba, és elfogadhatónak tartja, hogy a gyerekek igényeit leszarhatja a bölcsi. Ráadásul egy olyan alapvető igényről van szó (a biztonsághoz való), mellyel nem árt senkinek. Még kényelmetlennek sem kéne lennie a gondozók részéről. Semmivel sem másabb, mint odaadni a cumit és csá'. Egyszerűen már nulladik pillanatban az empátia teljes hiányával találkoznak a gyerekek - nem véletlen, hogy ilyen társadalom kerekedik ki ebből. Mert azt viszont senki ne gondolja, hogy ezek a dolgok nyom nélkül elmúlnak, mert majd úgyse emlékszik rá 30 évesen.

2023. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagy következetes ebben a cumi dologban.
2023. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
38%
Persze persze. Pátyolgassuk agyon a gyerekeket. Nehogy megtudják hogy a világ nem körülöttük forog. Félreértés ne essék. Nem az erőszak mellett kampányolok, de nem hal bele ha megtanulja hogy nem mindig az van amit ő akar és alkalmazkodni kell. Majd az oviba is cumisüveggel meg pelenkával megy nehogy sérüljön a kis lelke?
2023. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
87%

19!


Az én gyerekem nem cumitott és soha nem evett vagy ivott cumisuvegbol sem. Komfort eszköznek ott volt a plüss játék. Oviba is be lehetett vinni, sőt, iskolába is. Cikizninse cikizte érte senki. Ennyi.

2023. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
81%
Az én fiam is cumisüveges volt. Annyira szerette, hogy ovi előtt még a nevelők is visszaadták neki. Oviban vettem el tőle, de nagyon nehéz volt. Az én gyereken is szenvedett volna, ha a nevelők nem adják vissza. Amúgy van olyan ovis, aki meg a cumit nem teszi le és lassan iskolás. Oviban úgy vettem el tőle, hogy választott magának szívószálas poharat a boltban. Megszenvedtünk ezzel. Akinek nem volt így a gyereke az nem is tudja, hogy milyen nehéz elvenni. Más egy plüssért ragaszkodik így és azt se vesszük el egyik pillanatról a másikra.
2023. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
83%
Hát az én kisfiam meg csak cicin aludt. Még bölcsi előtt szépen megbeszéltük és elválasztottam. Csak akarat kérdése. Ő akkor még nem volt 2. Itt egy 3 évesről van szó.
2023. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
77%

25: nem, egy 3 évesnek ezt nem kell megtanítani, és pláne nem így.

Tele van a világ olyan emberekkel, akiknek mind izomból meg akarták mutatni, hogy a világ nem körülöttük forog, aztán felnőttként meg ennek isszák a levét. Sőt, ha úgy tetszik, az egész társadalom. Ugyanis nem azt tanulja meg, hogy nem körülötte forog a világ, hanem hogy őt cserbenhagyták, ráadásul a szülője is.

A gyerek senkinek nem okoz kárt azzal, ha cumisüveggel alszik el. De azért mutassuk meg neki, hogy nem lehet és nem körülötte forog a világ. Gratulálok! Vegyük el a a biztonságot jelentő tárgyát. Még a nagyobb óvodás kezéből sem csavarod ki a kedvenc plüssét, hogy mostantól ezt nem kapod meg. Ha nyavíkolsz érte, akkor tanuld meg, nem körülötted forog a világ! Istenem :( Szomorú ez a hozzáállás.

2023. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
86%

29: rákészítetted, időt hagytál neki. Itt és most nincs erre lehetőség. Te is ekézheted a kérdezőt, hogy miért nem és satöbbi, amit itt a legtöbben tesznek, de előbbrevisz??

Az itt és mostban kell a megoldás.

Én megbeszélném, hogy még lehessen és fokozatosan elkezdeném rákészíteni, hogy 1-2 hónapon belül menjen nélküle is. Ha ennyi rugalmasság nincs bennük, akkor másik bölcsi után néznék, ahol van.

2023. jan. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!