Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei krízis. Mit tennél...

Bölcsődei krízis. Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, lassan 1 éve jár bölcsibe. Sajnos csak úgy alszik el, hogy a cumisüveg (üresen) a kezében és a szájában van. Soha nem fogadott el pici cumit, csak a cumisüveg nyugtatja meg.

Ezt eddig a bölcsiben tolerálják, alváshoz odaadták neki, így (néha) el is aludt benn.

1 hete ellenőrzés volt a bölcsiben és a felügyelő letiltotta a gyerek cumisüvegét. Azóta a gyerekem nem akar menni, nem akar ott aludni, retteg a bolcsitől. Újra sírva adom át reggel, esténként teljesen kikészül, nem tud elaludni, azt hajtogatja, hogy nem akar menni, menjek hamarabb érte.

Ő is kikészül és én is.

Nem tudom, mi lenne a megoldás. Hozzam el alvás előtt? (4 órát dolgozok, nem érek oda altatás előtt, de kicsit később igen) De ez visszalépés lenne, szeretnék 6 órát dolgozni.

Hagyjam, hogy kínlódjon? Úgy látom, ez nem csak dac nála (a gondozó szerint dac miatt van, de ez nem hiszti, szenved), hanem ez neki egy lelki törés volt, nem volt felkészülve arra, hogy megvaljon a cumitól.

Te mit tennél a helyemben?


2023. jan. 30. 05:55
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem egész egyszerűen ezeknek a kegyetlen hozzászólóknak nincs saját gyerekük.


Magamról tudom, én aztán tényleg így gondolkodtam gyerek előtt. 'Nehogymár' a gyerek azt higgye, körülötte forog a világ, tanulja csak szépen meg, élet se így működik, stb. Volt is ebből egypár konfliktusom az életemben, amikoris megkaptam, hogy majd ezt akkor fogom megérteni, ha saját gyerekem lesz. Én meg, hogy na persze, én biztos nem leszek ilyen!!!


Nos, megszületett az én saját gyerekem is, és a hozzáállásom nagyon sok mindenben teljesen megváltozott. Itt nem arról van szó, hogy az a gyerek majomszeretettel legyen nevelve, de igenis próbáltam/próbálom megérteni a kis lelkét is a gyerekemnek. És sokkal, de sokkal empatikusabb lettem más gyerekekkel szemben is.


Könyörgöm, 3 éves kisgyerekről beszélünk (jelen esetben írunk), akinek eleve a szopóreflexe kielégítésére is szolgál még az a cumi! Aki azt mondja, hogy ekkora gyereknek már nem lehet ilyen reflexe, de igen, lehet! Hamarosan le fog épülni. Addig is ez nyugtatja őt meg. Meg lehet próbálni más tárggyal helyettesíteni, ami jobban belefér a bölcsi/ovi szabályzatába, de könyörgöm, ne leckéztessünk már egy ekkora gyereket. Csak egy kicsit gondoljatok már bele, mit érezhet!!!

2023. jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
34%

"marhasàg, hogy egy gyereket traumatizàl a bölcsi."


Nem a bölcsi, hanem az ilyen kegyetlen hozzáállás a "felügyelő" részéről...!


Az a marhaság, hogy sokan úgy kommentelnek, hogy el sem gondolkodnak.


A gyerek nem valami gép, hogy megnyomunk rajta egy gombot és aztán teljesíti a parancsot.


Minden gyerek más. Nem lehet egy sablont mindenkire ráerőltetni - pláne, ha nem is muszáj! Hiszen, ha nem lett volna a bölcsiben ellenőrzés, akkor minden maradt volna a régi kerékvágásban és idővel magától is ment volna a cumi elhasgyása...


Fokozatosság elvét kellett volna alkalmazni.


Mert nem elég, hogy el kell szakadnia az anyjától, de hirtelen a cumisüvegétől is és a kettő együtt így sok volt neki egyszerre.


Én már eleve azt nem tartom jónak, hogy a bölcsi neveli az anyja helyett a gyereket, mert sajnos az anyáknak is dolgozni kell és ez a gyerek rovására megy, mert azért a bölcsi az csak nem egy otthon és a gondozó meg nem az anyja.


Én együttérzek a gyerekkel, meg az anyjával is és sajnálom, hogy itt majd' mindenki ilyen katonás, kemény szívű és szigorú.

2023. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
37%

"Szerintem egész egyszerűen ezeknek a kegyetlen hozzászólóknak nincs saját gyerekük."


Egyetértek!


Magam is erre a végkövetkeztetésre jutottam.


Egy normális anya nem csak fizikailag, anyagilag nyújt védelmet a gyerekének, hanem lelkileg is igyekszik őt megóvni, amíg lehet!

2023. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:

Jelenleg ott tartunk, hogy a gyerekem fél órán át sírva könyörög, hogy ne kelljen bölcsibe menni, majd amikor megígérem, hogy ebéd után hazahozom, megkérdezi, hogy a bölcsis nénik megengedik-e, és megbeszéltem-e velük 🙁

Annyira szorong, hogy nem tud elaludni.

Akárki akármit mond, szerintem ez így nem ok.

2023. jan. 30. 21:36
 45/59 anonim ***** válasza:
9%

44: nyilvánvalóan nem oké!


Lehet, hogy pszichológusra is lesz majd szüksége.. (Ne legyen!)


Muszáj, hogy bölcsis legyen ?


Ha te otthon maradnál vele, éhen halnátok?

2023. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
18%
Én azt tenném, hogy kivenném a bölcsiből és majd csak oviba vinném.
2023. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
64%
Na és az oviban mivel lesz jobb? A probléma a cumisuveg, nem a bölcsőde. A cumisuveget kell megszuntetni, nem a bölcsődéből kivenni.
2023. jan. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
26%
47: azt érted, hogy a cumisüveget nem lehet egyik napról a másikra megszüntetni?? Itt humánus, gyerekbarát hozzáállás kéne a bölcsi részéről. Egyszerűen felháborító az ilyen.
2023. jan. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
12%

Sajnalom hogy par anya, onnantól nem neveli tovàbb a gyerekét, hogy az intézménybe van. Én a sajátomat ugyanúgy nevelem. EN nevelem, a bölcsibe felügyelik.

#46 igen tudjuk, leirtad már millioszor, minden kérdésnél megjelensz ahol lehet es ideokadod, hogy a gyerek lelkisérült a bölcsitöl, és annyi eszed sincs hogy felfogd nem.a bölcsi a baj, hanem egy tàrgy.

Unalmas vagy, nagyon.

2023. jan. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy mi kegyetlen van abban, hogy arra ösztönözzük az anyàt hogy FOKOZATOSAN vegye el az üveget a gyerektől? Kedves mindenttzdó képzeld az én gyerekem is cumival (sima nem üveg) alszik el bölcsiven az lehet bent, nem veszem el se én se mas. De ha az lenne a szabàly hogy nem vihetjük be tuti nem ilyen ökörségeket hajtogatnék hogy a gyerekem traumatizálja a bölcsi meg akkor munkanélküli leszek miatta, hanem probalnam orvosolni a helyzetet. Ti akik itt "kegyetlenkedést" emlegettek ugyanugy nem tudtok érdemben segiteni a kérdezőnek. Ugyanis az hogy vegye ki bölcsiből NEM a megoldás. Nyilván nem iratta volna be ha opcio lenne az ellenkezője, ez annyira binyolult, kedves bölcsifobias?
2023. jan. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!