Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért ilyen parasztok a...

Miért ilyen parasztok a mostani dadusok?

Figyelt kérdés

Képesek azért hisztizni mert fél órával később mertem elvinni a gyerekem mint szoktam.

Elképesztőek!

Ilyenkor mitehetek?Igazgatónő? Mert nekem senki nem fogja megmondani... kik ők??

Nekik ez a munkahelyük ezért kapnak fizetést!!!


2014. márc. 21. 08:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
62%

"Az óvónő vagy gondozónő dolga hogy vigyázzon a gyerekre amíg a munkaideje tart. Pont!"


Mert te azt mondod? Vicces. Kérdezd meg a vezetőt, hogy meddig lehet menni a gyerekért. Sokan el vannak tévedve. Nálunk 5ig van nyitva a bölcsi, de fél 5re legkésőbb el kell vinni az utolsó gyereket is. Ez a szabály. A nyitva tartás csak az, hogy mettől meddig van nyitva a kapu. :)

2014. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
41%
Figyi! Ne akarj már meggyőzni hogy te sza-rtad a spanyol viaszt és mindenki más hülye. Az első alkalommal elmondják mettől-meddig lehet bent a gyerek. Az meg rohadtul nem érdekel hogy a takarítónő mikor zárja be a kaput. De ha egyszer 7.00-17-00-ig lehet vinni a gyereket, akkor nem köthetik ki hogy ezen az időszakon belül mikor vihetem el. Ha egy bankban mondjuk 10.00-15.00-ig van félfogadás, és te 14.45-kor mész, téged elküldenek? Ha megpróbálják mit reagálsz? Mosolyogva távozol? Kötve hiszem. Szóvá tennéd te is meddig tart a munkaidő. Miért más az óvónő. Csak mert a gyerekeddel foglalkozik, így te meghúzod magad nehogy a gyerek igya meg a levét? Tőlem sem kérdezi meg senki hogy 15.59-kor fel akarom-e venni még a telefont a melóhelyen, vagy már kabátban állok, mert rohannék a gyerekemért hogy a méltóságos óvónő hazahúzhassa a seggét munkaidő lejárta előtt. Ha teszem azt felhívnál hogy te rendelni szeretnél valamit, én majd osszalak ki, hogy mit képzelsz te 15.59-kor? Vagy esetleg elvárnád hogy felvegyem a rendelésed? HM?
2014. márc. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
59%
A kérdező stílusával nem értek egyet, de ebben a helyzetben neki adok igazat. Ha hivatalos nyitvatartási időn belül ment a gyerekéért, csak magához képest később a szokott, akkor senkinek egy szava sem lehetne erre. Korábban dolgoztam bankban, hosszú napon 8.00-18.00-ig volt nyitva tartás, ami azt jelentette, hogy fél 8-ra ott kellett lenni, hogy ki tudjunk nyitni időben és 17.59-kor beeső ügyfelet még teljes körűen ki kellett szolgálnom, még akkor is ha pontosan tudtam, hogy a számlanyitás vagy lakáshitel tájékoztatás, amit szeretne 18.30-ig el fog tartani és akkor kezdhetünk el zárni. Hát ha még azt is megemlíteném, hogy ezalatt hányan dörömböltek az ajtón, mert ha még ott vagyunk, akkor oldjuk meg az ő problémájukat is. Talán pont ezért, még jobban figyelek, és zárás előtt pár perccel már egy üzletbe sem megyek be, csak ha elengedhetetlen és pontosan tudom, hogy még zárás előtt végezni is fogok. Ha bölcsisek és ovisok lesznek a gyermekeim, mindent meg fogunk tenni a férjemmel, hogy bőven időben el tudjuk hozni őket (ezzel nem is lesz gond, mert szerencsére pont jó hozzá a munkabeosztásunk), de ha valami rendkívüli közbejön, akkor örülnék, ha nem esnének nekem, hogy milyen szülő vagyok, mint ahogy azt is természetesnek venném, hogy ilyen esetben odaszólok és utána bocsánatot kérek. De a munkaidő azt munkaidő, és ha az intézmény szabályai szerint a gyerek mégsem lehet ott végig, akkor már a legelején tájékoztassák erről a szülőket.
2014. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
80%

Én azért kíváncsi lennék arra, hogy a kérdező mit tartott hisztizésnek, és miért tartja a gondozónőket parasztnak. Nem hiszem, hogy egy kisgyermeknevelő ezen problémázna, hogy egyszer később jönnek a gyerekért - ott más problémának is lennie kell. Talán a szülő eddig úgy bánt az ott dolgozókkal, mint itt a válaszolókkal, akik így egy kicsit 'visszaadhattak' a stílusból az anyukának? Talán a gyerek nyűgösebb volt valami miatt?


Lényeg, a lényeg, szerintem a kérdező kicsit lesarkosította ezt az egészet, kíváncsi lennék a másik oldalra is.

2014. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
87%

Hablaty köszi a privát üzenetet, de tőled már el sem olvasom.


"Az meg rohadtul nem érdekel hogy a takarítónő mikor zárja be a kaput."


Csak hogy a legtöbb bölcsődében nincs takarítónő, a dadusok takarítanak, fogd már fel. És képzeld, rengeteg olyan munkahely van ahol az is beleszámít a munkaidőbe, tudom, mert nem egy ilyen helyen dolgoztam, köztük egy BÖLCSŐDE. :) Szóval szépen megkérdezitek, hogy meddig lehet otthagyni a gyereket, és amit mondanak, annak próbáltok eleget tenni.

2014. márc. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
18%
Egyetértek a kérdezővel,csak kicsit felhúzta magát...Nálunk 6ig van bölcsi,de már a szülőin közölték,h nem örülnének,ha addig lenne gyerek.Hangsúlyozom,hivatalosan ott lehet addig!Csak ők nem értékelik.De aki azt mmondja,h valaki rossz anya,azért,mert nincs otthon a gyerekével,mert dolgozik,az menjen a búsba.Nem mindenkinek van milliommos férje,aki eltartja a családot.Dolgozni muszáj!!!Persze vannak kivételek.De számoljátok már ki,h aki 8 órás munkában dolgozik,az eleve például 8-16.30ig a munkahelyén van.És még utaznia is kell,szóval lehetetlen korábban odaérnie...
2014. márc. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
61%

én értelek kérdező és igazad is van, csak a stílusod kicsit bárdos :/


fiam 3 évesen került oviba mert visszamentem dolgozni és bölcsibe nem vették fel. én örültem, hogy végre nem a családba kell lepasszolgatni, megszervezni, hogy ki mikor ér rá, mikor hova viszem és ha éjjel ledolgozni a kiesett melót.


felvették ugye oviba, gyorsan beszokott, nem volt gond, 2. héten már elküldött és kért hagy maradjon délután is. de az óvónő kijelentette, hogy 1,5 hét után nincs ottalvás.

oké, mentem a gyerekért délre, ha nem tudtam akkor a nagyi ment. aztán már erőszakosabban mondtam, hogy ott kéne már aludni. végül 2 hónap után egyszerűen megmondtam reggel, hogy 4re jövök, na mondta is az óvónő, hogy ez így nagyon nem lesz jó, végig fogja zokogni a gyerek a délutánt!

persze jól érezte magát. na innentől minden nap megkaptam, hogy miért nem uzsonna után megyek, hisz ők tudják, hogy este le tudom dolgozni a munkaidőmet, el tudok előbb jönni. naponta kapta az ívet! és persze mindig megjegyezték, hogy a gyereknek nem jó bent, miközben nekem örömmel mondta, hogy milyen jó, hogy még uzsi után játszhat!

aztán a nagyival is beszéltek, hogy ha éjszakás akkor miért nem megy érte ebéd után? értitek, reggel 9re hazaér a 24 órás műszakból, utána ne aludjon, hanem menjen unokázni!

na én meguntam és átvittem szeptemberben másik oviba.

soha egy rossz szót nem szóltak, hogy 4re megyek, sőt! :)

heti egyszer picit később érek oda, hogy pénteken korábban végezzek és gyerek nélkül elintézzem a bevásárlást mert nem szeret vele m jönni. akkor sem szólnak, csak mondják, hogy jól érezte magát, nem volt gond vele ma se :)


nagyon sokat számít a gondozó hozzáállása, bennem komoly bűntudatot ébresztett, hogy rossz anya vagyok amiért dolgozom és nem éhezünk, ámde délben elhozom.

2014. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
15%

82%-os okoska!

Mondd csak, te értelmezni tudsz? Esetleg értelmi fogyatékos vagy és nem megy a szövegértés? Amúgy mégiscsak elolvastad a privátod ha válaszolsz rá. :)

Akkor most te is fogd fel, hogy az óvodák és bölcsődék esetében is megvan mettől-meddig lehet a gyerekeket hozni és vinni. Negyed öt biztos nem az az időpont amikor zár a bölcsi. És ahhoz hogy nyitvatartási időben ki mikor megy a gyerekért, ahhoz senkinek semmi köze. Még az ilyen hozzád hasonló nagyokos bölcsődei dolgozóknak sem akik azt hiszik az anyukákat a seggükből húzták ki, és úgy kell ugrálni ahogy ők fütyülnek. Na ez elért a víztoronyig?

2014. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
0%
ja bocs, csak 59%.
2014. márc. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 A kérdező kommentje:

Van folytatása àm a sztorinknak.

Pénteken nekik szegeztem a kérdést: " őszintén! Tényleg az fàj nektek hogy 1 év alatt most először fél óràval tovàbb kellett a fiammal lenni? Mert akkor őszintén sajnàllak benneteket!"

3-an voltak bent 2 dadus meg egy gyakszis csaj egy szót srm szóltak. Kb 10 mp-ig néztük egymást majd szó nélkül eljöttünk.


Hàt szégyeljék magukat!

2014. márc. 23. 10:26
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!