Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ma elmentem a fiamért a...

Ma elmentem a fiamért a bölcsibe, és úgy kaptam vissza, hogy a szeme aljától az egész arcán át a szája körül rá volt száradva a takony. Nem túlzok, az arca nagy részén, hatalmas, száradt takonyfoltok voltak. Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudtam szóvátenni, mert odaadta a kezembe és futott be a többi gyerekhez
2015. ápr. 2. 13:44
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, egy náthás 1 éves nem bölcsibe való, majd jól felülfertőződik.

De igen, nálunk is visznek náthás gyereket oviba, de ha szegény gyereknek taknya-nyála egyben van már, ráadásul sárga a váladék, akkor illő lenne otthon maradni vele.

Amúgy igen, C-vitamin csodákra képes, nekem a mai napig kapják még a gyerekek a Cebion cseppet minden este ( 4 és 5 évesek), plusz multivitamint, ráadásul nem a legdrágább márkás multivitamint kapják és ritkábban náthásak vagy ha igen, mint most, ők is náthásak, de nem olyan vészes.

2015. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
7%

17-es vagyok.


Akkor én egy hülye szülő vagyok és nyilván az orvos is aki több évet tanult. Köhögéssel és orrfolyással levittem és ő mondta, hogy ezzel otthon ülhetek márciusig. Nem színes váladékú, lázas gyerekről van szó, akit nem vuszek oviba. Kiakaszt, hogy azért vagyok hülye szülő egyes szuper szülők szerint, mert a sima orrfolyással nem maradok itthon a gyerekkel, mert bem tudok.

2015. ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
96%
figyelj, te nem tartod otthon, neked 3-4 hónapig taknyos. én otthon tartom 3 napot és nem taknyol egész télen, se ősszel, se most, tavasszal. érdekes ;)
2015. ápr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
86%

Ha a gyerek szétkeni a taknyot az arcán, az igen durva orrfolyás lehet. Igen, maradj vele otthon. Ha így tennél, akkor a csoportban kevesebb gyerek lenne beteg.

Bár az is lehet, hogy a Kérdező bölcsijében azért engedik a beteg gyerekeket be, mert így majd egymást fertőzik és végül olyan betegek lesznek, hogy otthon kell maradni vele, mert ugye felülfertőződik, így kevesebb gyerekre kell a gondozóknak vigyázni. Ami nekik jó.

2015. ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Jó igen, a többi szülő beviszi betegen így te is. Kérdező..ha ők a kútba ugranak te is ugrasz utánuk? A gyereked beteg, a sima, vizes orrfolyás nem képes annyira rászáradni mint írod. És ha tényleg váladékos, akkor hála neked finom felülfertőzéseket is kaphat, aminek kórház is lehet a vége.
2015. ápr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
27%

Nem azért viszem be, mert a többiek beviszik. Azt írtam, hogy arra, hogy folyik az orra, nem tudok itthon maradni. Mindig leviszem orvoshoz, de nem érzem szar anyának maga attól, mert ha az orvos nem tartja itthon, nem is marad itthon. Dolgozom. De ezt is pontozzátok le és emeljetek ki egy szót.


Off: Ha úgy viselkednék mint a többi szülő, akkor belökném a gyerekemet úgy, mint a többi szülő, jól telenyomva lázcsillapítóval, a csoport társtól elkapott tetűvel és sorolhatnám.

2015. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
60%
Figyelj oda kérdező mert kicsit ciki hogy másik fiokbol jelentkezel be
2015. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
51%

27! Arra gondolsz, hogy én vagyok a Kérdező? Ez vicces 😁. 5 éve vagyok ezen az oldalon, így még nem jártam.

Egy apróságra felhívnám a figyelmedet élesszemű! Nekem 5 éves ovisom van, a Kérdezőnek meg egy éves bölcsise van. Ez gondolom elkerülte a figyelmedet!

2015. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 mincayani ***** válasza:
Nézd,egy éves gyereknél sima orrfújás nem használ,hanem csak az orrszívás!Azt meg csak otthon tudod elvégezni.Egy éves gyereknek nem tudod te magad se kifújni az orrát,mert egyszerűen Nem fújja.A takonnyal kapcs nekem is volt kálváriám velük,meg a köhögéssel kapcs.,nekem az volt az érvem,hogy ne bírálják felül a háziorvos igazolását,ha pedig mégis,ezt vele beszéljék meg.S
2015. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
27es én a kérdezőnek írtam a kútba ugrást nem neked... mivel ez az ő kérdése vele kommunikálunk.
2015. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!