Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ma elmentem a fiamért a...

Ma elmentem a fiamért a bölcsibe, és úgy kaptam vissza, hogy a szeme aljától az egész arcán át a szája körül rá volt száradva a takony. Nem túlzok, az arca nagy részén, hatalmas, száradt takonyfoltok voltak. Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudtam szóvátenni, mert odaadta a kezembe és futott be a többi gyerekhez
2015. ápr. 2. 13:44
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
26os bocsánat
2015. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 mincayani ***** válasza:
29-es vok még:egyebkent simán a taknyos orr végett nem szólhatnak,merthogy a tisztasági csomagba havonta beadatják a 2 cs 100-as pzst,csak FERTŐZŐ gyerek nem mehet közösségbe.Az allergiáról annyit h hülyeség a hozzál papirt effektus,mert a pulmanológiára csak 3 éves kor után küldhet a doki,de akkor se mindenkit,suly alapján a lányom pl csak 3.5 ev után mehet.Mióta ezt elmagyaráztam nekik,törlik az orrát,ha kell,söt, ugy tudom,idönként előkerül a titkos fiókból a patikai orrcsepp is,de pssztt!:)
2015. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is allergiás, de az az orrfolyás semmi, egy igazi náthás orrfolyáshoz. Na, meg azért egy 1 évesnek folyton törölni kell az orrát, ha náthás, plusz szívni is kell neki. Ez az anyuka dolga otthon, nem a gondozónőnek a bölcsiben. Jóhogynem járkálnak a gondozónők porszívóval minden gyerek orrát szívni. Egész nap csak ezt csinálhatnák. Talán még 1 évesnek való orrcsepp v. orrspray is legyen náluk mindig nem?

El tudom képzelni az a szegény 1 éves mint szenvedhet. Alig tud enni is, ha tele van az orra, mert a bölcsiben tuti nem szívják ki, nem is az a dolguk.

Az én 1 évesem is náthás és van mikor fél óránként is porszívóztam az orrát, hogy kapjon levegőt, mert aludni is nehezen tud.

Most gondolj bele Kérdező, ha neked el van dugulva az orrod, akkor kifújod és használsz orrsprayt. De a gyerekednek több órán át a bölcsiben ezt senki nem csinálja meg. Ráadásul, ha reggeltől késő délutánig van bent, akkor már nem is írok semmit. Persze, hogy nem gyógyul. Az hogy este egyszer kiporszívozód, az nem sok. De mindegy, a te gyereked, csak sajnálom szegényt.

Amúgy van gyermekápolási táppénz, már én is igénybe vettem. Ha a gyereket rendesen kikezelem, akkor nem lesz utána rögtön beteg. Amúgy 1 évesnek adható a Cebion Multi2x szirup, nagyon jó.

2015. ápr. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Utolsó! Azért gondolkozzál mielőtt oltári baromságot írsz, hol olvastad, hogy nem kap levegőt, TELE van az orra, és enni is alig tud???? Na hol? Másold már be légy kedves.. Ma reggelre és már tegnap délután is szívogattam neki, és semmi nem jött.. Egyébként már elhoztam előbb, ahogy tudtam, nem hagytam ott 4-ig sem. Szóval nehogy én legyek a szaranya a végén..Ezidő alatt pedig minden nap szorgosan kapta a vitamin, a Sinupretet, és a Nasivint, ma reggelre semmi baja nem volt.. az értelmes embereknek köszi a válaszokat!
2015. ápr. 3. 08:15
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha z egész arcan szét volt kenve, ahogy a kerdesedben állítod, akkor az a gyereke nem kicsit van megfazva, egyértelműen tele kell hogy legyen az orra folyamatosan.
2015. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

nem te írtad, hogy begyógyszerezve nem adod be a gyerekedet bölcsibe? nem semmi...

szerencsére itt a hosszú hétvége, lesz ideje felépülni a kicsinek! :(

2015. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Koszoni szepen a kisfiam teljesen jol van :) a hosszu hetvegenmeg megjobban vigyazunk ra ;)
2015. ápr. 3. 13:14
 38/43 anonim válasza:
Szerintem törőld meg az arcát és majd vidd az orvoshoz hátha ő tudja mi a megoldás .
2015. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon maradna-mert ugye betegen nem illik bevinni-akkor Te tudnád Neki törölgetni...ám mivel Nálatok sok ilyen "jófej" szülő van,hogy a nyakig taknyos gyereket beviszi,valószínűleg a gondozók nem győzik törölgetni.Nem háborogni kell,hanem elgondolkozni.És esetleg normálisan,emberi hangon megbeszélni a gondozókkal a dolgokat.Nem a vezetőhöz menni(aztán nehogy Te szívd meg,mert esetleg azt mondja,hogy:Anyuka,a beteg/taknyos gyereket tartsa otthon,lesz oly szíves).3 gyerekes,akinek a legkisebbje szintén bölcsis
2015. ápr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Szerintem meg azonnal szóvá kellett volna tenned, oké, hogy a kezedbe adta a gyereket és futott, de ahogy észrevetted, mi a helyzet, megvárhattad volna amig kijön, vagy visszamehettél volna hozzá, beszóltál volna a csoportba, hogy jöjjön ki egy percre, és rákérdezhettél volna, hogy ez hogy történt??

Az a baj, hogy nemegy kérdésnél olvasom, hogy anyuka ki van akadva vmi dolog miatt ami bölcsiben-oviban történik, de érdekes, hogy soha senki nem tudja megbeszélni, mert vagy elfut az ovonő/gondozónő, vagy ledöbbentem vagy stb.stb.

Nem a rosszindulat szól belőlem, de ha nem teszed nekik szóvá akkor amikor ez az egész megtörténi, utána már ugysem lesz nomrális alkalom rá, nem fog rá emlékezni, hogy Józsikát hogy adta anyukája kezébe egy hete, vagy a Húsvét előtti nagypénteken. Ilyenkor nyugodtan higadtan félre kell hívni a gondozónőt és tőle megkérdezni, hogy hogy történt az, hogy az egész gyerked tiszta takony.


Nekem ovis fiaimnak is folyton folyt az orruk kiscsoportban. Sokszor voltam dokinál velük- de mindig modta, hogy nem betegek, csak a "beszokás". Ha csak vizes orrfolyása van, ami azért szintén rá tud száradni az arcra, akkor az nem biztos, hogy nagy betegséget jelent, de ha az a bizonyos zöld ta..ny folyik az orrából, akkor nem kellene őt vinni bölcsibe.

2015. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!