Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti bevállalnátok úgy egy...

Ti bevállalnátok úgy egy gyereket, hogy 160 ezret keresek? Van saját lakás. Párom nem dolgozik, így csak GYES-t fog kapni.

Figyelt kérdés
Nem a fővárosban, hanem vidéken élünk. Van 2 misi félretett.
2019. aug. 2. 08:23
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/186 anonim ***** válasza:
100%

Kitűnő háziasszony. Az igen. 0-24 más dolga sincs és kitűnő. Képzeld én meg még 100 másik munka mellett is vezetjük a háztartást. Az meg hogy bestresszel..... én hetekig jártam úgy dolgozni, hogy gyomoridegem volt. De sztem sokan vannak ezzel így. Meg egy új munkahely mindig stresszes.

A gyerekkel meg már a terhesség alatt is sok a stressz (beteg nem beteg, nő rendesen, mozog-e...... Stb) nem hogy utána. Meg amint már leírták rengeteg munka is. Szerinted ha 1 nap munkát nem bír ki mert H jajj de stresszes ez menne neki?

2019. aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/186 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek stresszes élete első munkahelyén az első néhány hónap. Ezen át kell esni. Ideális esetben már tinikorban, vagy annak a végén.


Kevesebb rinyálás, több akarat a titka.

2019. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/186 anonim ***** válasza:
100%

A recepciós munka is lehet stresszes. Inkább egy adminisztrátori munka lenne jobb egy back office-ban.

Milyen végzettsége van?

2019. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/186 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg nem lusta, itthon tiszta minden, van főzve mindig."


Aztaa, mekkora teljesítmény.. Ne haragudj, de ez a MINIMUM, hogy kitakarít és főz, ha már dolgozni nem hajlandó. Nem értem miért véded mindenáron, mikor egyértelműen csak kihasznál és élősködik rajtad. Magasról szarik a jövőtökre, nem izgatja, ha te majd megszakadsz a munkában, ő akkor is jól ellébecol otthon, mereszti a kis valagát, te meg hordod haza a pénzt. Az ilyen megérdemelné, hogy kivágják, mint macskát szarni, megnézném utána hol játszaná el a kiskirálylányt, akinek mindent a segge alá kell tolni..

2019. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/186 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverjük már a stresszt a hisztivel.


Egy hülye kitartott pitsa, aki megjátsza a nagyhalált, ha keresztül szalmát kell csinálni, és nem csak a hülye török sorozatot nézni otthon.

2019. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/186 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon csacsi vagy, hogy beveszed neki azt, hogy bestresszel. Ha igaz lenne, és lenne benne egy csöppnyi jóérzés magától ment volna el pl portásnak, éjjeliőrnek mittomén, könyvtárosnak, akárminek amivel egy kis pénzt hazavisz. De nem, neki jobb otthon semmit nem csinálva, kifogásokat keresve. Mert te hagyod.

És még be is segítesz a házimunkába? Hát gratulálok. Ha már gyerek nélküli htb akkor alapnak kéne lennie, hogy azt egyedül ellátja.

2019. aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/186 A kérdező kommentje:
Akkor lehet egyelőre veszek egy autót, úgyis már rég szemezgetek egy Audival.
2019. aug. 2. 10:40
 88/186 anonim ***** válasza:
100%
El van egy nagyobb gyerekkel 1 hétig. Aztaaaa. Elmondom egy újszülött (ráadásul saját) az más. Szinte folyamatosan figyelni kell rá nem csak eljátszani vele. Amikor alszik akkor meg (az ezek szerint amúgy is ideggyenge) anyuka azt lesz fél füllel, nehogy csipogjon a légzésfigyelő.
2019. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/186 anonim ***** válasza:
100%

Jah örültél a valós példának, tessék itt van néhány:


- szezononként két cipőt eszik meg a gyerekem 20 ezer

- minden hónapban kell neki valami ruha 20 ezer

- bicikliért nyaggat, 30 ezer

- a nyáron kétszer egy hét táborban volt, összesen 70 ezer (persze erre azért van szükség, mert mi dolgozunk mindketten)

- kabát/overál minden télen 30 ezer


És ezek csak a nagyobb, egyszeri tételek. Nem számoltam a havi rendszeres kiadásokat, ami kb 50 körül van (ebéd, különóra, sport, tisztasági csomag etc.)

2019. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/186 anonim ***** válasza:
Elo pelda vagyok! Mielott lepontoznal olvasd vegig. Van egy gyermekunk 2 eves, mikor terhes lettem elitte hagytam ott a munkahelyem. Nagyon rosszul voltam hetekig, korhazba fekudtem 2 hetig. Mir ejobban lettem sehova se vettek fel igy hat otthon tengodtem. Munkahelyem nem volt, de lakasunk volt igy legalabb azt enm kellett fizetni. A parom fizetese netto 220-250 ezer kozott mozgott, plusz ugye a cafeteria. En semmit se kaptam... igy is nehez volt, de mellette legalabb "maszekoltam", abbol havi 25 ezer folyt be. Nem sok volt, de tobb mint semmi. De igy is nehez volt. Megszuletett a gyerek maradt a 220-250 ezres fizetes plussz a gyes es a csaladi. Alig 300ezerbol kellett kijonnunk, de jott a fordulat, a gyerek beteg lett, fejlesztesre hordani, heti egyszer devenyes, magan doki, h minel hamarabb kideruljon, h kesobbiekben marad e karosodas stb csak ezek felemesztettek majd 200ezeret. Mellette beteges lett stb. A ferjem igenyelte a gyed extrat, igy a fizetes 220-250 ezer+ gyed130ezer+12ezer a csaladi es ujra volt egy 4oras munkam, ami nem fizetett sokat mert hetvegente volt, de kb 30ezer befolyt. Elkezdett jarni maga a cipo csak 1t huszezer volt havonta, 2 havonta uj ruha. Eves vizsgalatok. Egy mutet tobbszori hosszabb betegseg. Es ezekre nem szamoltunk, mikor gyermeket akartunk. Nem ehezunk, halistennek, maradando baja nem lett, de sokan mullott. Egy gyerek rengeteg mindenbe van benne. Oke szeretet ven, de kell a penz is. Ha csak egy havi kiadast nezek ra, most 2 eves: ruhazat 10ezer, gyogyszerek, vitamin szinten 10es(es itt meg nem beteg), cipo 15ezer, rezsi mert ugye o is "hasznalja" kb 7-8 ezer. Kaja, h valtozatos legyen az o resze es zoldseg gyumolcs legyen benne kb 20ezer, ha csak havi egy programot nezek neki az is 5ezer. Es neha ha megkivan egy pizzat vagy ilyesmit az is 5ezer. Persze le lehetneredukalni az osszeget, de szerintem ez meg igy se a luxus kategoria, de ezen kivul vannak meg egyeni koltsegek. Szoval egy gyerek nem olcso. Szeretnek dolgozni menni, de jelenleg olyan betegsege van, h amig nem novi ki nem fogjak felvenni bolcsibe. Es meg igy is nehez. Valahogy beszeld ra arra h dolgozzon legalabb 4 oraba, mert igen csak nehez egy embernek fenbtartani a csaladot.
2019. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!