Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti bevállalnátok úgy egy...

Ti bevállalnátok úgy egy gyereket, hogy 160 ezret keresek? Van saját lakás. Párom nem dolgozik, így csak GYES-t fog kapni.

Figyelt kérdés
Nem a fővárosban, hanem vidéken élünk. Van 2 misi félretett.
2019. aug. 2. 08:23
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/186 anonim ***** válasza:
100%
Minden társaságban stresszel vagy csak a munkahelyeken?
2019. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/186 A kérdező kommentje:
Amúgy mikor nálunk van egy hétig mindkét unokahúga, akkor simán elvan velük. Akkor is elfárad nap végére, de azt a stresszt nem látom rajta, mint mikor dolgozni kell.
2019. aug. 2. 10:24
 73/186 A kérdező kommentje:
Nincs szociális fóbiája. Társasági ember. Ez rendes stressz. A kötött idejű munkától. Mint ha egy másik embernek nagyon stresszes a munkahelye, de ő a sima munkától is bestresszel.
2019. aug. 2. 10:27
 74/186 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért szerintem bőven akadnak olyan melók, amik sokkal kevésbé stresszesek, mint egy újszülöttel otthon lenni 0-24-ben és felelősségteljesen ellátni. Mi a búbánat olyan stresszes mondjuk azon, ha valaki recepciós?
2019. aug. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/186 A kérdező kommentje:
Szeretnék neki egy portás munkát.
2019. aug. 2. 10:28
 76/186 anonim ***** válasza:
100%

Jó, és akkor most mi akarsz ezzel mondani? Hogy kétoldalú munkaundusza van, de legalább elvan a gyerekekkel 1 ismétlem egy napig? Csodás, ez valóban sokat bebizonyít :)

Mondjuk ha tényleg pánikbeteg lenne, aki minden felelősség alatt összeroppan, és az unokahugival is bestresszelne, akkor még sajnálnám is, és küldeném dokihoz. De így csak lenézem, mert egy lusta élősködő.

Bármibe lefoganám, ha nem veled hozta volna össze a sors, hanem egy átlagos férfival, aki ezt nem tűri meg, akkor nem lenne stresszes. Mert muszáj lenne dolgozni. De mákja van megismert téged, aki soha nem fogja dolgozni küldeni, szóval király.

2019. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/186 A kérdező kommentje:
Nem, olyankor egy hetet itt vannak. Tényleg nem lusta, itthon tiszta minden, van főzve mindig. Bár én is szoktam segíteni. De azt megcsinálná egyedül is. Sztem vmi recepciós munka kéne neki.
2019. aug. 2. 10:31
 78/186 anonim ***** válasza:
100%

És arról nem beszélgettetek mi érdekli őt? Mi a hobbija? Mit szeret csinálni? Főzni sütni jól tud, mehetne szakácsnak, vagy akár egy iskolába konyhásnéninek, nem egy stresszes munka, én is csináltam, közmunkaként.

Aztán, mondjuk a virágkötő, én szeretem a virágokat, az illata nyugtató, virágkötöként is el lehet helyezkedni, ki lehet tanulni, munkanélküli hivataloknál van ilyen 2-4 hónapos tanfolyam..

Vagy pl a postás. Rengeteg postást keresnek mert kevesen vannak! Nem tudom hol laktok, de igazán meg lehet nézni munkaügyi hivataloknál a tanfolyamokat, hátha érdekelné őt valamelyik!

Nekem is voltak stresszes munkáim, utáltam bejárni, de volt egy közös célunk a párommal, gyerek és lakás,hát muszáj volt mert a semmiből nem épül fel a ház, és nem csettintésre jön a gyerek! Már maga az orvos, szülés is 200ezer volt, plusz a genetikai vizsgálatok 12.,20. héten 30.000...

Oké, államiba mentek, de akkor is a nőnek havi 7000 a tb amit fizetni kell, ha eddig nem fizettétek akkor meg visszamenőleg is..

2019. aug. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/186 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak munkaundorban szenved. Menjen dolgozni, legyen ott legalább 1 évig, utána elkezdhettek babát gyartani. 160 ezer nettóra nem hogy gyereket, de művirágot nem vállalnék.
2019. aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/186 anonim ***** válasza:
100%
És te nem stresszelnél be, hogy csak a te válladon lenne az egész család? Két olyan sajnálatos eset is történt az ismerősi körünkben, ahol az apa viszonylag fiatalon és váratlanul elhunyt két ill. három gyerek mellett, és az anya nem dolgozott. Azóta kell dolgoznia, illetve kellene, mert az egyik nem tud, mert a gyerek betegen született. Tudom, hogy nem lehet úgy sem élni az életet, hogy "mi lesz ha", de a ti esetetek nagyon ki van centizve. És mint írták, egy gyerek melósabb, mint dolgozni, mert nincs szabadság. Ha az asszony jó háziasszony, akkor járjon el takarítani vagy áruljon házi sütit, ezek nem olyan melók, ahol pontosan időre kell bejárnia, hogy stresszelné (de még biztos akad pár ötletetek, ha sorba veszitek, mihez fűlik és mire lenne szerintetek kereslet).
2019. aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!