Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti bevállalnátok úgy egy...

Ti bevállalnátok úgy egy gyereket, hogy 160 ezret keresek? Van saját lakás. Párom nem dolgozik, így csak GYES-t fog kapni.

Figyelt kérdés
Nem a fővárosban, hanem vidéken élünk. Van 2 misi félretett.
2019. aug. 2. 08:23
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/186 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te vagy bárki más a világban szeret dolgozni? Ha szerencséd van szereted a munkád, hivatásod de valójában azért ritkán csináljuk azért mert olyan jó buli. Hanem mert pénzért adnak kenyeret a boltban.

Es nem valóban nem tudnék olyan embert szeretni aki szarik a jövőnkre és csak azt lesi hogyan tud kummantani. Egy dolog egy átmeneti nehézség egy leépítés miatt és egy más dolog lustanak lenni.

2019. aug. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/186 anonim ***** válasza:
100%
Kezelésre jár? Mert ez nem normális, nyilván. Es ha bestresszel a gyerekkel egyedül otthon????
2019. aug. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/186 anonim ***** válasza:
100%

"Ti mind tökéletesek vagytok. Mindenkinek van hibája. Igazából az a baj, hogy nagyon bestresszel ha elmegy dolgozni. Bármilyen munkára."


52-es vagyok, szerintem is szó sincs tökéletességről de kötelességtudó vagyok. Baromira kevés pénzért dolgozok diplomával, amit utálok is. Nehéz is volt, stresszes is volt. Épp munkahely váltást terveztem amikor teherbe estem már hosszas próbálkozás után.


A férjem marha jól keres, vígan meg tudnánk élni az ő fizetéséből is, de így lehetőségünk volt arra is, hogy még jobban éljünk. A fizum volt az extra, amit vagy félre tettünk vagy elvertünk. Így, hogy gyesre megyek is minden rendben lesz, szerencsére nem kell aggódnunk, hogy a pénz miatt milyen oltást ne kapjon meg a gyerek és nekünk sem kell majd éhen halnunk. Sőt még nyaralásra is bővel jut, ami azért szintén nem hátrány egy kisgyereknek sem.

2019. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/186 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért dobjam ki, mert nem szeret dolgozni? Pff. Na szép kis szeretet lehet nálatok is"


Igen képzeld el, kölcsönösen elhagynánk egymást, de nem is jöttünk volna össze egymással, ha bármelyikünk egy munkakerülő élősködő lenne.

Igen mindenkinek van hibája, de az élősködés, lustaság nem hiba, ez több annál. Én meg képzelem milyen szeretet lehet nálatok is, ha a párod elnézi hogy te a beled kidolgozod azért, hogy mindenetek meglegyen, osztasz-szorzol, te EGYEDÜL, hogyan tudnátok családot alapítani, míg ő csak néz ki a buta fejéből, és rád vár.

Ja amúgy én is kiváló háziasszony vagyok képzeld, szeretek sütni, főzni, rend van otthon, tisztaság, igaz a férjemnek se törik le a keze ha kiporszívóz. De ez mellett mindketten dolgozunk, nem egymásra várunk hogy a másik megteremtse a feltételeket egy élhető rendes élethez. Mert mi szeretjük egymást, nem pedig eltartónak, pénz automatának nézzük a másikat. üdv a normális családmodellben.

2019. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/186 anonim ***** válasza:
100%

Nem kér soha semmit.

Lássuk: van lakhatása, ingyen.

Van közmű: ingyen

Van kaja: ingyen

Van minden szükséges dolog(tusfürdő, mosópor...stb): ingyen.


Végülis nem kér. Kap.

És még spórol is. Miből, a semmiből???? AMúgy meg muszáj, máskülönben nem tud 2 ember 160ezerből megélni...

2019. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/186 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2019. aug. 2. 10:21
 67/186 anonim ***** válasza:
100%

Egy édesanya feladata nagyon komoly, felelősségteljes.

Értem én, hogy stresszes dolgozni, de szerinted, őszintén, képes lenne a párod egész napra felelősséget vállalni egy másik ember életéért egyedül? Orvoshoz vinni, oltásra? Éjjel-nappal kelni, ellátni, megoldani váratlan helyzeteket? Én nagyon bizalmatlan lennék. Egy dolog, hogy szereted és egy másik, hogy reálisan látod, mire is képes valójában.

2019. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/186 A kérdező kommentje:
Most megiszok egy sört.
2019. aug. 2. 10:23
 69/186 anonim ***** válasza:
83%

Jajj hát ez jó. Nem kér soha semmit.. Könyörgöm, hát van lakás a p*icsája alatt, tető a feje felett, van mit ennie/innia, tud tisztálkodni, öltözködni és mindezt INGYEN! Hát mégis mi a rossebet kérhetne még ennél többet? :D

És ha majd bestresszel a gyerekkel otthon, aki mellett 0-24-ben készenlétben kell állni?! Akkor majd mit csináltok? Menjen el pszichológushoz! De van egy olyan gyanúm, h ez is csak kamu kifogás a részéről, ha egyedül maradna, nem lenne egy olyan marha aki eltartja, eteti-itatja és lakhatást biztosít neki, mindjárt másképp állna hozzá és fogadni merem elmenne dolgozni, hisz kétlem h szívesen menne a híd alá.. Csak neki kényelmesebb úgy, hogy minden a kis feneke alá van tolva.

2019. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/186 anonim ***** válasza:
100%

Mi lesz a terhesgondozással, szüléssel, gyermekággyal?

A "bestresszelés" konkrétan mit jelent? Pánikrohamot? Gyógyszert szed?

2019. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!