Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha már most a terhesség...

Ha már most a terhesség elején nem tudok benne megbízni, mi lesz később? Úgy érzem őrültség lenne gyereket vállalni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párommal kisbabánk lesz, ő akarta jobban, én bizonytalan voltam a teszt pillanatától kezdve. Mondtam, hogyha tényleg gyereket akar, bizonyítsa be.

Az egyik az volt, hogy kevesebbet fog a barátaival lenni, bulizni. Mert én kisbabával biztos nem fogok éjszakába nyúló vacsorákra menni, meg itthon virrasztani egyedül, amíg ő éli ugyanúgy világát. Mondta hogy persze persze, számíthatok rá az első perctől fogva, jön velem minden vizsgálatra, kevesebbet fog dolgozni, stb.

A másik, hogy kapok egy nagyobb autót. Én, nem úgy, hogy magának veszi, aztán használom. Ez számomra fontos, mert mindenhová autóval megyek, szeretek vezetni és már régóta szeretnék egy bizonyos modellt a mostani kis csajos kocsim helyett. Ebbe is belement.


Igen, csak éppen kedd este van, és se ma, se tegnap nem volt itthon este... Mert hogy tegnap pókerezni ment a barátaival (ez még oké), ma pedig "spontán összejöttek páran, de 11-re itthon lesz". Az autóval is egyezkedik már, hogy inkább a cégén keresztül venné, vagy intézné, mert hogy neki az úgy kevesebb kiadás és jobban megéri, igazából nem értettem annyira, amit mondott, de a lényeg, hogy az autó nem az én nevemen lenne... Szóval eddig a két dologból, amit megbeszéltünk, egyiket sem sikerült igazán megtartani. És még csak a 7. hétben vagyok, később félek hogy ez csak rosszabb lesz.


Tele vagyok kétellyel és félelemmel, egyszerűen úgy érzem, túl nagy falat lenne ez nekünk, a kapcsolatunknak. Ő azt mondja, nagyon várja már, és milyen jó lesz, ha itt lesz már velünk. Igen, csak ha akkor is ennyit lesz itthon, akkor a gyerek nem velünk lesz, hanem velem. Nem tudom, mi tévő legyek, vagy hogy egyáltalán hogy döntsek így.


2019. dec. 10. 22:49
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
80%

"Ha azt írtam volna, hogy biciklit kértem tőle, abbahagynátok?!"


Nem. Mivel értelmes ember gyerekért cserébe nem kér közlekedési eszközt. Nem is értem hogy jön egymáshoz a kettő. Meg eleve hogy lehet gyerekért cserébe bármilyen pénzért megvásárolható dolgot kérni.

2019. dec. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
90%

Bocs 18-as választ a házért cserébe szülő kérdezőnek szántam :):)

Ez egy ilyen nap.

2019. dec. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, mérhetetlenül tudatlan vagy, azért megpróbálkozom.

1,5-2 éves kapcsolatba ritkán vállalnak gyereket az emberek, nem hiába. Korai.

Apuka pókerezik, bulizik, csavarog. Nem biztos hogy érett rá, hogy gyereke legyen. Hány évesek vagytok, le mered e írni? Attól, mert vesz egy autót a nevedre, mivel vagy előrébb? Ha vége a románcnak, hova mész ugyanúgy, az autóba alszol majd? Te tényleg ilyen buta vagy?

2019. dec. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Lenne hová menjek, van lakásom.

Nem az autóért cserébe szülök, hanem mert kell a nagyobb autó! És megbeszéltük, hogy mivel kisbabát várok, ezért kapok. Nem értem, ezen mi nem fogható fel.


23 éves vagyok, ő 31.

2019. dec. 11. 08:46
 25/38 anonim ***** válasza:
82%

Mondtam, hogyha tényleg gyereket akar, bizonyítsa be.

Az egyik az volt, hogy kevesebbet fog a barátaival lenni, bulizni.

A másik, hogy kapok egy nagyobb autót.


Bocs, de ez nem azt jelenti, mivel gyerek lesz, kell egy nagyobb autó.

2019. dec. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
88%

És megbeszéltük, hogy mivel kisbabát várok, ezért kapok.


Miért, ez valami kiváltságos állapot?

2019. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Igen. Kockáztatom az egészségem, a testem. Később nem ő fogja a munkát félbehagyni, hanem én. Én leszek itthon a babával, nekem fog jóidőre megváltozni úgy igazán az életem.


De tökre örülnék, ha nem forgatnátok ki minden mondatomat, és nem én lennék itt az "ellenség".

2019. dec. 11. 08:51
 28/38 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk gyerekvállalás előtt kellett volna gondolkozni azon, hogy érdemes-e gyereket vállalni. Amúgy szerintem nem. És elsősorban nem a párod miatt, hanem mert az írásodból is érződik, hogy te a hátad közepére sem kívánsz egy gyereket. A párod lehet, hogy túlságosan nyaggatott, lehet hogy ultimátumot adott ( ezt ugye csak te tudhatod), az is lehet, hogy túlságosan vágysz arra az autóra.

Viszont nekem két gyerekem van. Mind a kettőt teljes szívemből akartam, tervezett gyerekek és imádom őket. De még így is azt mondom, hogy ha nem akartam volna őket, nem vállaltam volna be, akármit is kapok, ha szülök. Mert nagyon sok munka és fáradság jár velük. Sok idegeskedés, aggodalom. Ha csak az anyagi dolgok motiváltak volna, inkább spórolok.

2019. dec. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
74%

Ha van lakásod, tudsz hova menni ha rád un a pali, akkor mi a problémád?

Mit akarsz ettől a pasitól? Mert nem gondolod komolyan vele, hisz miért nem inkább a házasságon töröd a fejed?

Ehelyett inkább azon jár az agyad hogy vegyen egy x milliós autót neked, csak mert felkoppintott. Alig enyhén vagy anyagias kis....

Közös gyereketek lesz, neki van egy cége, nyilván kedvezőbb lenne céges autóként venni a verdát. Miért nem elég neked ennyi?

2019. dec. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
78%
Egy autó viszont elég ahhoz, hogy kockáztasd az egészséged, meg abba hagyd a munkád? Téged ennyivel meg lehet venni?
2019. dec. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!