Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért elkényeztetett az a...

Miért elkényeztetett az a gyerek, akit a szülei elvisznek autóval az iskolába, vagy akár még érte is mennek?

Figyelt kérdés

Igen, egy másik kategóriában feltett kérdés ihlette az enyémet. Ott többet nekitámadtak az anyukának, hogy micsoda elkényeztetett gyereket nevel, amiért ha esik az eső, vagy rossz az idő, elviszi a lányát iskolába (kiskamasz, 13-14 éves). De nem értem, ez miért probléma? Vagy tényleg ennyire ritka, hogy a szülő tegyen valamit a gyerekéért?


Én még sokszor gimibe is anyáékkal mentem, ha éppen késésben voltam, nem volt kedvem sétálni, és sosem éreztem ezt rossznak, vagy elítélendőnek. Sőt, nem lettem emiatt életképtelen sem. Ezen az oldalon csak ezt látom, hogyha a gyerek nem ridegtartásban van, akkor azonnal kiabálja mindenki, hogy elkényeztetett, mi lesz így belőle... De Istenem, miért baj, ha valaki szeretne könnyíteni a gyereke életén?



2019. dec. 16. 18:07
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
25%
Nekem egyik unokatesómat vitték minden egyes alkalommal autóval suliba ha hideg volt vagy esett az eső. A középiskolája csak 300 méterre volt a lakásuktól, de ő még ennyit se szeretett volna gyalogolni. Jogosítványa azóta sincs, a szülei munkahelye nem esik úgy útba, hogy hidegben vagy esőben el tudják vinni az unokatesómat dolgozni. Az első esős nap betelefonált munkába, hogy nem tud menni, mert esik :D Ezt még párszor eljátszotta... Most 25 éves, nincs munkahelye, mert buszra nem hajlandó felülni, olyan munkahelyet meg nem talál, hogy anyukával vagy apukával tudjon naponta járni. Most próbálja letenni a jogsit. Ő pl tényleg elkényeztetett, életképtelen lett, hogy mindig vitték. Gondolom ez egy ritka eset, de akkor is. Szerintem nem baj ha néha elvisznek egy gyereket autóval, attól nem lesz elkényeztetett, de ha valakit tizen éven keresztül minden egyes alkalommal ha csepereg az eső vagy 10 fok alatt van a hőmérséklet az már gáz.
2019. dec. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
30%
18! Akkor te a másik sarokig is kocsival viszed a gyereket? Mindig vannak emberrablások, de ebben az országban nagyon ritka! Igenis meg kell tanítani őket az önállóságra. Engem se vittek kocsival, pedig megtehették volna. Egy kis séta se árt, főleg a fiataloknak, akik amúgy alig mozdulnak ki otthonról. Tisztelet a kivetelnek. Emlékszem mikor gyalog jártam haza, többen 3-4en mentünk, addig beszélgettünk, hülyéskedtünk, barátkoztunk. Ma meg panaszkodnak, hogy a gyerek antiszociális. Nem mindegyik, de egyre többen. Az autózast akkor megértem ha bölcsis, vagy ovis. De ha már tinédzser, akkor nem.
2019. dec. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg fel nem foghatom, hogy felnőtt embereknek miért nincs jobb dolguk annál, semmint azzal foglalkozni, hogy a szomszéd Juliskat miért viszik a szülei kocsival. Nektek nem tök mindegy?! Ti nyugodtan rakjatok ki esőre a gyereket, akkor is amikor egyébként semmi erőfeszítésetekbe nem telne kocsival vinni, mert ők útbaesik munkábamenet, hisz nem cukorkából van ugye a gyerek, de hogy másokat emiatt minősíteni, az nonszensz. Irigylem azokat, akik ennyire ráérnek más életével foglalkozni. Mindenki úgy hordja iskolába a gyerekét, ahogy akarja.

Nem esett le a gyűrű az ujjamról, ha szakadó esőben bevittem a 14 éves lányomat a suliba, ahogy a férjemnek se.

De majd megmondom a szüleimnek, a mára már felnőtt lányomnak és sok-sok barátomnak, hogy ők bizony mind életképtelenek, mert a szülei télen a szakadó hóban behordták az iskolába...:D Hagyjuk már ezt. Nem ettől lesz életképtelen egy gyerek! Egyikünkből sem lett egy tesze-tosza, lusta, önállótlan alak, akik 25 éves korukig csekket sem láttak mondjuk.

Érdekes lányom osztályában anno főleg azok várták, hogy jogsijuk legyen, akikhez pont így álltak a szülők, hogyha az megkérte hogy nagyon esik kint, nem vinné-e el munkába menet, akkor közölték vele, hogy ugyan van két lába, menjen szépen gyalog..

És hány olyan felnőttet ismerek, akikre egy zsák krumplit nem bíznék, olyan szinten semmi felelősségtudata és ennyire életképtelen, pedig gyalog jártak ám iskolába.

Az autó pedig egy csodás találmány, azért van hogy megkönnyítse az ember életét, miért ne használhatnánk, ha már egyszer megtehetjük?! Miért kéne havi 9500ett bérletet vennem és a mocskos, szutykos BKV buszon nyomorognom a tömegben, ha egyszer autóval is mehetek?? Ja és a busz egyébként pont ugyanúgy szennyezi a levegőt, mint egy autó!! Ha már környezetvédelemnél tartunk.... Mar a puszta létezésünk is nagy teher a földnek, millió és egy olyan dolgot használtok ti is nap, mint nap, ami negatív hatással van a földre csak az ugye nem baj, bezzeg ha a másik.... Nevetséges.

2019. dec. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
29%
Én nem vagyok az autó ellen, de ez a "busz ugyanúgy szennyezi a környezetet, mint az autó" érv egy vicc ugye?
2019. dec. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
37%

#26 Örülök, hogy te jobban tudod ÉN mit érzek, de sajnos ezúttal mellétrafáltál. Nagyon türelmes egy teremtés vagyok, engem irtó nehéz felhúzni, szóval örülök, hogy aggódsz, de továbbra sincs rá okod.

Amúgy miről beszélsz, én támadok?? Akkor tanulj meg szövegetértelmezni, ugyanis elég szelektív a szövegértésed, ha szerinted az én kommentem támadás, ellenben, az hogy itt is és a másik kérdésnél is (ahol nem is ez volt a téma egyébként) csípőből életképtelen, önállótlan valakiknek titulálják azokat, akiket visznek-hoznak suliba, az nyilván nem az... Ahh dehogy. :D Vicces. Pont, hogy azok vannak letamadva, akiknek nem teher kidobni útban munkában a gyereket a sulinal. Úgy, ahogy neked jogod van véleményt nyilvánítani, épp úgy nekem is, ha tetszik ez neked, ha nem.


Amúgy meg nem töröltettem semmit, nyilván a modik nem ok nélkül törölték az értelmetlen, offoló hsz-det, ezt ne rajtam akard már számon kérni. 🙂

2019. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
19%

Ne haragudj, de itt senki nem volt letámadva, nem tudom, a másik poszt alatt mi volt.

Az érvelés technikád elég agresszív, szélsőségekbe tolod a mások vèleményét. Pl egy csomóan leírták, hogy más a helyzet, ha nagyon rossz az idő vagy ha nagyon rossz a közlekedés, erre már a második komment óta legalább tolod ezt a "akinek nem teher elvinni a gyerekét" meg "kidobod hóban-fagyban", amit senki nem írt.

Ez indulatosnak hat, ha nem vagy indulatos, akkor viszont ferdítés vagy manipulatív az érvelésed.

Ráadásul meg nem arról van szó, hogy ki foglalkozik-e a mások életével, hanem valaki feltett egy kérdést, amire amúfy a leghosszabb válaszokat Te adtad. Amivel nem lenne baj, ha nem izélgetnél másokat, hogy mennyire ráérnek.

Szóval szerinten is egy picit visszafoghatnád magad

2019. dec. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

28

Én senkire semmit nem írtam, azt meg pláne hogy vki emiatt lenne életképtelen. Olvasd vissza please, mielött hülyeséggel támadsz, megint!

2019. dec. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
13%
Ezek a nevelési viták azért is meddők amúgy, mert a valódi kérdés mindig az, hogy vki mire szeretné nevelni a gyerekét (várhatóan milyen kihívásokkal kell majd megbirkóznia, illetve milyen értékeket tartunk fontosnak, milyen társadalmi közegben mozgunk stb) és az alkalmazott módszerek megfelelők ehhez vagy mnem.
2019. dec. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
75%

#30 Ismét szövegértés. Hol írtam, hogy kifejezetten TE írtál ilyet? Ja, sehol, de én "támadok" hülyeségekkel. Oké, rendben. 🙂


#29 Miféle válaszokat? A legelső válaszom a 23-mas, előtte egyetlen egy választ nem írtam, tehát örülnék, ha nem vádaskodnál. Ez az egyik. A másik hogy köszönöm, de egyedül is el tudom dönteni mikor fogom vissza magam és mikor nem, véletlen sincs ebben szükségem egy idegen tanácsára.

Ezt a kérdés a másik ihlette, ahol a kérdés a nagymama viselkedésére vonatkozott, erre majdnem minden második kommentben jól lehordták a kérdezőt, hogy ugyan mi a francnak hordja kocsival a gyereket, talán cukorból van és különben is, ők is sétáltak esőben, így hát a kérdező lányának is így kene. És hiába írta le a kérdező, hogy nem ez volt a kérdés és különben is útbaesik az iskola, folytatták, hogy minek hurcolni jaj, jajj, milyen életképtelen lesz majd a gyermek. Itt is írták, hogy ők is szakadó esőben sétáltak suliba és ha elazott a cipője, hát akkor elázott, majd megszárad, nem haltak bele, más se fog. Meg majd biztos azért lesz antiszoc a gyerek, mert reggel és délután nem sétál az osztálytársaival. Ugyan, egesznap velük van az iskolában. De hát végülis a másikat ismeretlenül életképtelennek titulálni meg kioktatni véletlen sem támadás, ugyebár.:D

Ha meg valaki leírja, hogy ő se lett sem életképtelen, sem antiszoc, sem önállótlan, az "csak egy" kivétel, a többi biztos ilyen, mert hát ők ismeretlenül ezt megállapították.

2019. dec. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
60%

Miért is kéne leállnom? Mert te azt mondtad?? Vagy mert leírtam egy választ és te egyből belekötöttél?

Leírtam a véleményemet a jelenségről és azokról az ítélkezőkről, akik a másik kérdésnél is szétszedték és lehordták a kérdezőt és azokat, akik viszik-hozzák a gyereket, erre egyből nekem estek. Majd csodálkoztok, ha nem hagyom szó nélkül..

Nem is kell velem semmit sem kezdeni, köszi, szerintem nem is értem ilyet.

Bár érdekelne, hogy akinek nem inge, miért veszi magára, amit írtam és miért áll neki egyből támadni meg védekezni? Ha ti nem vagytok ilyenek, mint akikről írtam, akkor minek hőbörögtök?

Hadd nyilvánítsak már véleményt, anélkül hogy el kéne róla számolnom nektek. Én is a saját álláspontomat írtam le, vagy nektek szabad, nekem már nem?

2019. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!