Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért elkényeztetett az a...

Miért elkényeztetett az a gyerek, akit a szülei elvisznek autóval az iskolába, vagy akár még érte is mennek?

Figyelt kérdés

Igen, egy másik kategóriában feltett kérdés ihlette az enyémet. Ott többet nekitámadtak az anyukának, hogy micsoda elkényeztetett gyereket nevel, amiért ha esik az eső, vagy rossz az idő, elviszi a lányát iskolába (kiskamasz, 13-14 éves). De nem értem, ez miért probléma? Vagy tényleg ennyire ritka, hogy a szülő tegyen valamit a gyerekéért?


Én még sokszor gimibe is anyáékkal mentem, ha éppen késésben voltam, nem volt kedvem sétálni, és sosem éreztem ezt rossznak, vagy elítélendőnek. Sőt, nem lettem emiatt életképtelen sem. Ezen az oldalon csak ezt látom, hogyha a gyerek nem ridegtartásban van, akkor azonnal kiabálja mindenki, hogy elkényeztetett, mi lesz így belőle... De Istenem, miért baj, ha valaki szeretne könnyíteni a gyereke életén?



2019. dec. 16. 18:07
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
74%
Nem elkényeztetett. Ha a szülőnek van autója, miért ne hordja a gyerekét?? Annyi, hogy attól még meg kell a gyereket tanítani önállóságra is, például nekem voltak olyan középiskolás osztálytársaim, akik nem tudták a környező utcák nevét, mert hogy minek azt, őket mindig viszik, meg nem volt normális vízálló cipőjük, és nem jöttek karácsonyi vásározni, mert esik a hó, és át fog ázni... de ha erre figyel a szülő és megtanítja a gyerekét, hogy ha kell, önállóan is megállja a helyét vagy legrosszabb esetben tudjon taxit hívni és alapszinten tájékozódni, nem látom be, miért ne hordhatná.
2019. dec. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Hát, én imádok sétálni, szép időben gyalog megyek mindenhova, de ha szar idő van, esik az eső, akkor bizony kocsival megyek inkább, gyalogoljon, akinek két anyja van. Ugyanígy ilyen időben a gyerektől se várom el.
2019. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől az egy dologtól még nincs elkényeztetve. Ha valaki el van kényeztetve, ott más tényezők is közrejátszanak. Ettől, hogy elviszi őt anyuka reggel iskolába, még nem gondolom, hogy elkényeztetett lesz valaki. Ennyitől biztos, hogy nem. Szal ha máshol is otthon meg vannak szabva amúgy a keretek, akkor etőtl még nem elkényeztetett valkai.
2019. dec. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
*valaki
2019. dec. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Mert irigyek az emberek. Van aki felkel hajnali 5kor hogy 8ra beérjen, s ezért irigy arra aki 7kor kel és kényelmesen beutazik a suliba.

Ebben semmi rossz nincs. Engem is vittek hoztak, időjárástól függetlenül. Az ok az volt, hogy ne kelljen túl korán felkeljek, pihenjem ki magam és hamar hazaérjek. Erre azért volt szükség mert délutánonként én gondoztam a 80 éves demenciás nagytatámat és a 74 éves súlyos szívbeteg és mozgássérült nagymamámat. Emellett tanultam is (rengeteget) és nem tudtam olyan fress lenni ha egy órával korábban keltem és gyalogoltam egy jó adagot

2020. júl. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!