Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jó a gyerekvállalásban?

Mi a jó a gyerekvállalásban?

Figyelt kérdés
Elveszíted a szabadságod, a tested, az egészséges. Mentálisan egy aggodalombomba leszel, és a gyerek sose jön rá, hogy mennyire hálás lehet neked amiért világrahoztad. Rengeteg pénzbe kerül, és ha már egy van akkor kell egy másik is ami már tényleg megnyomorítja a családi kasszát.. 26/l
2020. jan. 22. 23:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom, de azt érzem mégis a környezetemben, hogy nagyon sivár élete van azoknak, akiknél 30-on felül nincs gyerek. Lehet lepontozni, de én akkor is így gondolom, ezzel meg is válszoltam a kérdésed, én üresnek érezném az életem, pedig van munkám, érdeklődök sok minden után, utazunk, szóval nem csak az anyaság tölti ki az életem.
2020. jan. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
48%

Engem boldoggá tesz és szeretem. Ha más nem így gondolkodik, az kicsit sem zavar. Nem való mindenkinek, tisztelem azt, aki belátja ezt. Nekünk nem lesz második, ez az egy meg nem nyomorítja meg a kasszát.

Neked miért nem mindegy hogy más mit miért és hogyan tesz az életében?

2020. jan. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
46%

#13 a mi baráti körünkben csak nekünk van gyerekünk és mindenkinek sokkal jobb élete van, mint nekünk! Sokkal boldogabbak.

30 felettiek vagyunk. Az én barátnőim nem is akarnak gyereket (nálam is ez volt a terv), a párom barátai akarnak, bár ők kijelentették, hogy bizony nem fognak pelenkázni meg etetni stb, az a nő dolga... Hát csak sajnálni tudom azt a szerencsétlent akit egyszer fel---

Még szerencse, hogy a párom nem így fogta fel

2020. jan. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
32%
15. Nálatok így van, az én környezetemben meg nem ezt látom. Persze, boldog élete van biztos, aki nem akar gyereket, mert őt az teszi boldoggá, hogy gyerek nélkül éli a saját életét. Minket pedi az tesz boldoggá, hogy velük. Ahogy a kérdező nem érti, hogy mi a gyerekvállalásban a boldogság, nekem meg az a furcsa, ha valaki ezt nem akarja. De az ő döntésük életük, én elfogadom teljesen, ők se akarják nekem elmagyarázni, hogy miért is nem jó nekem, mert nincs rálátásuk.
2020. jan. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
49%

Aki nem érzi a belső késztetést a gyerekvállalásra, annak teljesen felesleges megpróbálni elmagyarázni. Olyan, mintha egy aszexuálisnak próbálnád magyarázni, hogy miért jó a szex. Csak konfliktuskeltésre jó.


Én csak azt szeretném, ha mindenki elfogadná, hogy aki máshogy érzi az ilyen dolgokat, mint ő az nem hazudik/beteg/sérült/sivár/buta, csak egyszerűen más. Valahogy ha gyerekről van szó mindenki feljogosítottnak érzi magát, hogy megmondja másoknak a frankót. Pls ne.

2020. jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
48%

Én csak azt nem értem, hogy aki nem szereti a gyerekeket és nem is akar, mi a francot keres ebben a kategóriában (merthogy vannak bőven, látszik a százalékokon és a válaszokon is több kérdésnél is, nem csak ennél) Tudom, tudom, a főoldalon láttátok a kérdést (9 órával a kérdés kiírása után..)

Engem sem érdekelnek az autók, tehát átugrok azon kategória felett. Jó, bár rajtatok látszik, hogy az ilyen kérdésekkel önmagatokat akarjátok győzködni, hogy a gyerekvállalás minden szempontból szar. Elég sivár életetek lehet, ha itt és ezzel kerestek önigazolást..

2020. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
59%
Hát az én baráti/ismerősi körömben is rengeteg a gyerektelen pár és mindent lehet mondani, csak azt nem hogy sivár az életük. Boldogak, tök jól elvannak, jönnek-mennek stb, kicsit sem hiányzik gyerek az életükből.
2020. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
50%
#17 Én azokra értettem a sivár életet akik nem szeretik a gyerekeket, nincs is gyerekük, de ennek ellenére ebben a kategóriában bóklásznak minden nap, mert ezeknél tényleg va valami gikszer. Nem általánosságban a gyerek nélküliekre.
2020. jan. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
65%

Én nem akartam gyereket, de úgy alakult hogy teherbe estem. Életem legjobb döntése volt hogy megtartottam, semmihez sem fogható érzés amikor megszületik a kisbabád. 180 fokos fordulatot vett az életem, de semmi nem lett rosszabb, máshogy lett jó. Így is tudok bármit csinálni, sőt, több mindent mint baba előtt :)

Tényleg az élet csodája egy gyerek, sajnálom azt akinek ez nem adatik meg ez az érzés.

2020. jan. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
46%
#19 Hidd el, aki nem akar gyereket, annak véletlen sem az "élet csodája" egy gyerek sőt.. És a legkevésbé sem örülne, ha "véletlenül" teherbe esne. Én speciel mikor foggátló mellett terhes lettem, azonnal mentem abortuszra, az egész világom össze dőlt volna, ha meg kellett volna tartanom....
2020. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!