Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jó a gyerekvállalásban?

Mi a jó a gyerekvállalásban?

Figyelt kérdés
Elveszíted a szabadságod, a tested, az egészséges. Mentálisan egy aggodalombomba leszel, és a gyerek sose jön rá, hogy mennyire hálás lehet neked amiért világrahoztad. Rengeteg pénzbe kerül, és ha már egy van akkor kell egy másik is ami már tényleg megnyomorítja a családi kasszát.. 26/l
2020. jan. 22. 23:20
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
48%
Jó, oké. És? Nekem az, és a legtöbb embernek szintén. A saját tapasztalataimat írtam le, válaszoltam a kérdező kérdésére, aki azt kérdezte hogy mi benne a jó. Nekem ez benne a jó. Te tudsz válaszolni érdemben a kérdésre, vagy csak a válaszokhoz fűzöl megjegyzést?
2020. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
56%

#21 Ezt az egyetlen egy választ írtam, de ne haragudj, nem tudtam hogy engedélyt kell tőled kérni a válaszadáshoz.. :)

Nem azt írtad, hogy szerinted, hanem kijelentetted, hogy márpedig a gyerek az élet csodája és hogy sajnálod, aki ezt nem éli meg. Engedtessék már meg, hogy szabadon leírhassam, hogy ez közel sem mindenki szerint van így! Még azok közül sem gondolják mind így, akiknek valóban van gyerekük. Aki meg nem akar gyereket, mert nem lel bennük örömet, azt meg nem értem mire fel kéne sajnálni, na de mindegy is..

2020. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
43%

Persze, csak te offolod a kérdést.

A kérdező azt kérdezte, hogy mi a jó a gyerekvállalásban. Ha te nem tudsz jót írni a gyerekvállalásról akkor mi a fenének vagy itt? A hátrányokat már leírta a kérdező, most az előnyöket kérdezte.


Mellesleg nézd meg a szabályzatot a válasz box alatt:

"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!"

2020. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
31%

#22 Te amúgy mit keresel ebben a kategóriában, ha semmi közöd nincs a gyerekekhez? Kétlem, hogy majd' egy nappal a kérdés kiírása után a főoldalon láttad meg a kérdést, és az sem túl hihető indok, hogy még tegnap éjjel bukkantál rá, csak most volt időd válaszolni (mellesleg mire akarnál válaszolni, ha nem tudod mi a jó a gyerekvállalásban?)

Igen jogod van itt lenni bla bla bla, csak ha gyerektelenként itt töltöd az estéd ne próbáld már elhitetni velünk hogy neked sokkal.jobb az életed, mimt annak akinek van gyereke.

2020. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
55%

Vicces, hogy mindig a gyerekesektől hallani, hogy mennyire csudiszep minden és milyen boldogok, aztán mégis olyan agresszív módon támadják a másikat, hogy öröm nézni.

Figyelemmel követtem EZT a kérdést, őszintén kíváncsi voltam a válaszokra, nem tudtam hogy ez ekkora probléma, ahogy azt sem, hogy őfelségüktől engedélyt kell kérni, ha kommentelni szeretnék, de feltétlen észbevésem.

Nem szóltam volna hozzá, pusztán nem szeretem mikor általánosítanak és ok nélkül lenézik azt, akinek nincs gyereke, mert jajj szegényke sose tudja meg mi az igazi csoda az életben, mennyire sajnálom stb stb.

2020. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
46%

Elnézést, ha (szerinted) rosszul fogalmaztam. Nem hittem, hogy ennyire felkapod a vizet azon, hogy általánosságban írtam, hogy egy baba csoda az ember életében.

Számomra, és a legtöbb ember számára akkor is, ezzel kár vitatkozni :) És igen, tényleg sajnálom hogy valakinek ez nem adatik meg, ugyanis tényleg semmihez sem fogható érzés egy baba születése (nekem és a legtöbb embernek).

2020. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
54%

Kicsit sem kaptam fel a vizet, szimplán megjegyeztem, hogy nem mindenkinek csoda egy gyerek, van akinek épp az ellentétje. Pusztán ennyit írtam, nem többet.

Hogy kinek mi a csoda és mi az az érzés, ami semmihez sem fogható, az abszolút szubjektív. :)

A mi ismerősi körünkben pl vannak olyan párok, akik kifejezetten azokat sajnálják, akiknek gyerekük van, látva mennyit szenvednek vele.

2020. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
52%

Ha vágytál rá jobb emberré tesz. Önzetlenségre, alázatra tanít. Az, amit felsoroltál nem igaz mindenkire. Nem kell mindenkinek testvér és nem kell mindenkinek gyermeket vállalni, aki nem akar. Egy egészséges gyermek hatalmas öröm az összes nehézségével együtt. Olyan csodálatos és jó értelemben leírhatatlan örömei vannak, amit tényleg csak az él át, akinek ez megadatik. Egy csoda. Közhelyesnek tűnhet, de szerintem ez azon dolgok egyike, amit csak átélni lehet, de leírni nem.

Látszólag nincs mit adnod egy gyereknek ( nem csupán anyagilag értem ).

2020. jan. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
49%

"Csak grammban és centiben mérik, mégis ő a legnagyobb dolog a világon"


Ez az idézet mindent elmond, igaz ahogy van. Hihetetlen nagy öröm, csoda egy kisbaba.

2020. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Lehet gáz a felfogásom, de én legjobban azért szeretnék gyereket, hogy továbbörökítsem “magam”. Ezért pl. én nem is szeretnék örökbefogadni, mert nem érezném ugyanolyannak (az örökbefogadás egy csodálatos dolog, csak nekem ez a véleményem). Én nagyon várom, hogy legyen gyerekem, szerintem minden olyan gondolat, hogy kell-e nekem gyerek meg fog szűnni miután már a kezedbe látod!:)
2020. febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!