Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy szülő megüti a gyerekét nevelési célzattal?

Figyelt kérdés

Természetesen nem az indokolatlan agyonverésről szól a kérdésem, az gondolom és remélem, hogy mindenki számára elítélendő.

De egy pofon vagy fenékrecsapás belefér szerintetek ha már nincs más választás?



2020. jan. 29. 06:54
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
88%
Mikor kisgyerek voltam ( másodikos talán) suli után a barátnőmhöz mentem,nem szóltam senkinek.Este Apukám jött értem( addigra felkutatta a fél falut) nem szólt hozzám( se ütés,se lecseszés) rosszabb volt mintha megütött volna. Mindig ez jár a fejembe a saját gyerekemnél ha rosszat csinál hogy lehet máshogy is " ütni" nem csak tettlegesen. De egyébként volt egy tanárom évekig pofonokat osztogatott( nekem is sokszor) szerintem miatta lettem jó tanuló szóval nem vagyok benne biztos hogy egy-két pofon nagy kárt tehet,sőt néha talán csak az segít. Kislányomnak volt hogy a kezére csaptam( konnektor nyúlkálás és társaik),csak nevetett rajtam-nagyon kemény vagyok😀
2020. jan. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
53%
Múltkor voltam dokinál, mellette volt a védőnői rendelő. Kijött egy anyuka babával és egy tipegő gyerkőccel aki rohangálni kezdett. Ö meg mindig leüvöltötte, egyszer utána szaladt és teljes erőböl rácsapott a fenekére. A kislány gondolom nem először kapott ekkorát mert nem érdekelte. Engem az ilyen hidegen hagy ha vki otthon csinálja, de nyilvánosan felháborít. A másik mikor erősen megrángatják a kicsit. Semmi értelme. Idegbeteg anyák. Megértem hogy ideges, de kontrollálják már magukat.
2020. jan. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
46%
"Gyermekkoromban nem vittek pszichológushoz, anyám egy pofonnal megnyitotta a csakráimat, stabilizálta a karmámat és megtisztította az aurámat." Lopott, de ez a véleményem.
2020. jan. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
72%
4,5 éves a nagyobbik gyerekem, de eddig olyan helyzet még nem volt, amit ne tudtam volna másképp megoldani. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy egy kisgyerek esetében mi az, amit nem lehet máshogy, csak pofonnal.
2020. jan. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
81%

Minden gyerek mashogy reagal a veresre, van amelyik traumakent eli meg a pofont es van amelyiket nem erdekli , meg se kottyan neki... van amelyik gyerek csak erre hallgat , nem mindegyikkel lehet megbeszelni a dolgokat ahogy irta az egyik valaszolo.


A mindennapos oktalan verest en is elitelem de vannak olyan esetek amikor tenyleg csak egy seggrecsapas segit es erteti meg a gyerekkel hogy nem jo amit csinal, ne iteljetek el senkit ilyesmiert, mert nem voltatok az o helyzeteben ...


amugy az egesz ott kezdodik hogy a szulok nem toltenek eleg idot a gyerekeikkel!!!

2020. jan. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
60%
Abban amúgy mi a nevelés, ha valaki megpofozza a gyereket? Mit tanul belőle? A félelmen kívül. Azt tudom elképzelni, hogy felbosszant a kölök és mérgemben ütöm meg. De ezzel nem nevelem, csupán a saját frusztrációmat vezetem le. Eddig még nem sikerült neki ezt elérni, pedig 16 éve keményen dolgozik az idegrendszeremen.
2020. jan. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
86%

Lassan 4 éves dackorszakosom van, gondolhatod hányszor kiborított már, de nem tartom nevelésnek az ütést akkor sem, ha már nálunk is előfordult.

Sajnos nem sajnos nekem jó a védekezési reflexem, és tényleg szimpla reflex, sokszor sajnos akkorát harapott belém hogy reflexből visszaütöttem a fájdalomtól, többet nem is harapott, vagy mostanában mikor veszekszik velem és visszaszólok neki, akkor mérgében rácsap a kezemre, ilyenkor én is visszalegyintem a kezét de ezt nem nevezném ütésnek.

Nála is voltak nyáron 3 évesen, hogy kitépte magát a kezünk közül a parkolóban, levágta magát a földre a bolt parkolójában hogy akkor se fogja meg a kezünk, de ilyenkor csak rászorítottam erősen a kezére és otthon nagyon komolyan elbeszélgettünk.

Amúgy nála ha bemérged és hisztizik nem lehet vele kommunikálni, megölelni,nyugtatni,vagy értelmesen beszélni, beküldöm a szobájába és ha lenyugodottt kijöhet és akkor megbeszéljük. Nálunk ez a taktika vált be nevelési célzattal, kezemet is szépen fogja már mindig, és a földön fetrengős hisztiknek is vége-lekopogom-.

Unokatesója egy idős, őt rendszeresen fenéken ütik, és nagyon rossz volt múltkor látni mikor az anyukája mérges volt rá, kiabált vele és csak valamilért felemelte a kezét és a kislány már összerezzent félelmében.. én ezt sose akarom.

2020. jan. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
76%

Èn teljesen ellene vagyok az ütéssel nevelésnek. Lehet azért mert se engem se a szüleimet nem ütötték meg a szülei.

Ezt sokszor ki is hangsúlyozták gyerekkoromba mind a szüleim mind a nagyszüleim. Gyerekként azt tudtam, hogy a szüleim gyerekkorában rengeteget ütötték a gyerekeket, de én biztos voltam benne, hogy az én korosztályomat senki nem üti csak a rossz családokban van ez. Ès mióta anya vagyok nagyon meglepödtem, hogy szinte minden családban a pofon meg a segre ütés normális.


Èn is azt gondolom, hogy ha a gyereket valaki megüti az csak a tehetetlen dühböl van. Képtelen a szülö más nevelési eszközt elövenni és üt.

Kérdés, hogy amikor a gyerekek az iskolában játszanak és a Gézuka mérges lesz Pistikére mert az nem úgy játszik ahogy ö elvárja akkor ok ha Gézuka oda csap Pistikének?


Az ok, ha mérges vagyok a szomszédra akkor oda megyek és lekeverek neki?

Az ok, ha az autós elöttem nem úgy megy ahogy én akarok akkor neki megyek a kocsijának hátulról?


Ha ezek nem ok, akkor miért ok egy kicsi gyerek bármely testrészét is megütni?


Ha a gyerek rohangál az út mellett, és félö, hogy kifut az autó elé, akkor miért nem lehet a gyerek kezét megfogni, vagy ha az onnan kirántaná a kezet, akkor egyszerüen felvenni. Vagy ha ez sem megy akkor egyszerüen haza menni vele???

2020. jan. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
59%

16-os neked biztos csak 1 gyereked van, ugye? :)


amugy aki ellenes, megneznem mit csinalna ha a gyereke teljes erobol beleharapna a karjaba es nem eresztene el ... nem verne ra a fenekere egyet hogy ne harapjon tovabb, es eressze el a karjat? inkabb hagyja hogy veresre harapja ? ez csak egy pelda

2020. jan. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó!


Igen, egy gyerekem van. Továbbra sem értem, mi a nevelés abban, ha megütöm. Ha megüt és vissza adom, az "nevelo celzatu" verés? Oke. Tehát ha a gyereked oda jkkn hozzám és belém rúg, akkor simán felpofozhatom, vagy bele rúghatok, hiszen nevelő célzattal teszem, ugye? És akkor se hahhorodsz fel, ha az óvón ő szájon vágja a gyerekedet, mert megharapta a Józsikát, ugye?

2020. jan. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!