Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy szülő megüti a gyerekét nevelési célzattal?

Figyelt kérdés

Természetesen nem az indokolatlan agyonverésről szól a kérdésem, az gondolom és remélem, hogy mindenki számára elítélendő.

De egy pofon vagy fenékrecsapás belefér szerintetek ha már nincs más választás?



2020. jan. 29. 06:54
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Oké, de szerinted egy 7 éves, ha a szóból nem ért, majd a fenékrecsapásból fog?

És mégis hány éves kor a határ? És hol ütöd meg a szófogadatlan tinédzsert? Gondolom őt már nem a fenekén.

2020. febr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:
Folyamatosan kiforgatjátok :) tinédzser :D ja, sokat írtam róluk :)
2020. febr. 1. 17:12
 43/44 anonim ***** válasza:
52%

Nem kiforgatni akartak, csak kérdeztem, hogy hány éves korig alkalmazandó ez a "fenekedre csapok, ha a szóból nem értesz"?

A tinédzsert azért kérdeztem, mert náluk is gyakran előfordul, hogy nem fog rajtuk a szó. De őt nyilván senkinek nem jut eszébe elfenekelni.

2020. febr. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
73%

Én nem értem, hogy egy kis pofonra, vagy fenékre csapásra miért kell egyből testi fenyítésként gondolni és miért kell azt hinni, hogy a gyerek majd rettegni fog? Ezek inkább érik a gyereket meglepetésszerűen, mint fájdalmasan, nem agyba főbe kell ütni, verni a gyereket, ha nem ette meg a főzeléket, de van az a szituáció, ahol ha elcsattan egy pofon, akkor sem lesz lelkisérült a gyerek.

Egyébként egy gyerek nem akkor fog rettegni, ha tudja, hogy ha még egyszer kicsavarja magát anya kezéből és kirohan az útra, vagy bántja a szomszéd kutyát (itt nyilván minden 1000x el lett mondva neki), akkor kap a fenekére, hanem attól, ha nem tudja, hogy mire milyen reakcióra számíthat, vagyis ha a szülő következetlen. És itt egyáltalán nem biztos, hogy alkalmaz a szülő testi fenyítést, terrorizálhatja lelkileg, büntetheti olyanért, ami egyik nap nem volt probléma, ma meg hirtelen igen. Ettől retteg egy gyerek, nem attól, mert életében kapott 3 pofont.


Az meg egyenesen álszentség, hogy egyesek leírják, hogy milyen dolog az, hogy nyilvánosan csinálja, miért nem a 4 fal között? Most döntsd már el, hogy zavar-e, ha pofozzák a gyereket vagy sem, vagy itt arról van szó, hogy neked ne kelljen látnod, de tőled aztán otthon agyon is csaphatják?


Arra már ki sem térek, hány olyan anyukát ismerek, aki habzó szájjal fröcsög és ítéli el azt, akinél adott pillanatban elcsattan egy pofon, de a büdös életben nem töltött el a gyerekével minőségi időt, mert a telefonját nyomkodja és osztja az észt arról, hogy verni a gyereket bűn, miközben a sajátja ott van mellette és azt várja, hogy ő rá is figyeljen anya. Persze lesheti, mert anyának fontosabb, hogy jól megmondja egy anonim oldalon a véleményét, és ha szerencséje van, lesz elég beteg ember, akitől pozitív megerősítést kap, hogy ő a világ legjobb anyukája, csak épp több időt tölt el a gyerekéről beszélve, mint a gyerekével.

2020. máj. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!