Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy szülő megüti a gyerekét nevelési célzattal?

Figyelt kérdés

Természetesen nem az indokolatlan agyonverésről szól a kérdésem, az gondolom és remélem, hogy mindenki számára elítélendő.

De egy pofon vagy fenékrecsapás belefér szerintetek ha már nincs más választás?



2020. jan. 29. 06:54
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Ne mondjátok már nekem hogy egy 6 éves gyerek nem tudja, ha rosszat csinál. Nagyon is jól tudja, főleg, ha már szólva lett neki érte 100-szor. Ezt diploma nélkül sem nehéz kikövetkeztetnk :)
2020. jan. 29. 12:25
 32/44 anonim ***** válasza:
42%

A nagy gyerek meg azért rossz, mert nem lett megtanítva neki rendesen viselkdeni. A pofontol nem változik jó gyerekké. Nem

A kisgyerekek azok akik alapvetően nem tudnak különbséget tenni.

2020. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező! Egy 6 éves is gyerek, akárhonnan nézzük. Biztos direkt is rosszalkodik, de sokszor valóban az!

Nem értem hol élsz? Azt gondolod csak 3-4 eves korukig rosszak?

2020. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
85%
6-7 éves korban már tisztában van vele, hogy mit csinál. Ilyenkor kell következetesnek lenni és szigorúnak lenni, bizonyos keretek között a szabályokat illetően. Többet ér egy olyan rendszer ahol meg vannak szabva a határok, szobába beküldés elgondolkozás, korlátozás (telefon, számítógép, tévé), beszélgetés a tettei következményeiről, mint az, hogy kap egy pofont, esetleg mellé még kiabálás, sírás, düh és megalázás. Az ilyen alá, fölé rendelt szerep nem egyenlő a szülő-gyermek kapcsolattal. A gyerek tisztelje a szüleit, de nem az erőszak miatt. Ne azért legyen valaki jó mert különben megpofozzák. Arra kell megtanítani, hogy azért legyen jó mert ezek az alapvető emberi normák. Több nagy beszélgetésre és szülői "fejmosásra" törekedjünk. Könnyebb pofont adni, mint a megfelelő hangot megtalálni, ezért kell türelmesnek lenni és helyes példát mutatni. Hosszútávon megéri, ha nem tini korban akarjuk, hogy csattanjon a neveletlenség.
2020. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

#33

Tessék? Te miről beszélsz? :) Azt hiszem, nem értetted amit írtam.

2020. jan. 29. 13:56
 36/44 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy csak 3-4 éves korukig rosszak? Pont azt mondom, hogy később is tudnak rosszak lenni, ráadásul akkor már direkt is. Csak mert írták, hogy a gyerek nem tudja ha rossz. De. Tudja, ha már elég idős hozzá.

(Tanulj meg szöveget értelmezni, mert nem lesz energiám mindent ötször leírni miattad)

2020. jan. 29. 13:58
 37/44 anonim ***** válasza:

35

Te is értelmezhetnéd amit írtam. Köszönöm!

2020. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

"Azt gondolod csak 3-4 eves korukig rosszak?"


Ne haragudj, de ez a része a hozzászólásodnak nagyon jól bizonyítja, hogy neked nem sikerült értelmezned azt, amit én írtam. Hiszen fogalmam sincs, miből feltételezted, hogy én ezt gondolom :) Sehol nem írtam ilyet.

2020. jan. 29. 14:16
 39/44 anonim ***** válasza:
72%

Egy 6-7 évest már mi értelme nevelő célzattal verni? Egy akkora gyereknek (ha szellemileg és mentálisan ép) szóból is kell értenie. Egy 6 évest nem versz el, ha kiszalad az úttestre, mert alapesetben ő már nem szalad ki.

Ekkora gyereknél már tényleg csak büntetésből tudom elképzelni a verést. A szülőben felgyülemlett indulatok levezetésére. Azért egy iskoláskorú gyerek már megérti, hogy mit szabad és mit nem.

2020. jan. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

"Egy 6-7 évest már mi értelme nevelő célzattal verni?"


Senki nem beszél verésről, az, hogy a fenekérecsapok, ha szép szó ellenére is rosszalkodik, nem egyenlő a veréssel.

2020. jan. 30. 18:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!