Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek babával utazni 3...

Szerintetek babával utazni 3 hetente 4 órás autó utat mennyire megterhelő a picinek?

Figyelt kérdés

A babám majd augusztusban születik. Amíg ez a vírus 100%-ban meg nem szűnik természetesen sehova se mennénk. Meg majd csak 2 hónapos korától terveznénk ezt a párommal.


Az a helyzet, hogy a szüleimet mennénk meglátogatni 3 hetente. Ők is jönnének amikor tudnak, de sajnos szüleim szombaton is dolgoznak, így nekik annyira nem éri meg leutazni. Míg mi már pénteken kora délután tudnánk menni.


Az anyósom fel van háborodva, hogy én azt gondolom majd a kicsi fogja bírni ezt az utazgálást 3 hetente, 4 órát oda meg 4-et vissza. Meg hogy az egész élete ingázás lesz. Meg hogy ezáltal a mi életünk a párommal is erről fog szólni. Ő már régebben is mondogatta. De nagyon fáj, hogy ő ebbe ennyire beleszól. Mert hogy neki az alap, hogy ő majd láthatja az unokáját a héten akár mindennap, hisz 20 percre lakunk és hogy az az én szüleim kára, hogy ők nem és hogy jöjjenek ők. Azt mondja önzőség tőlem, meg nem mondja ki, de úgy érzem azt gondolja felelőtlen vagyok a baba vállalásra, mert hogy ha szeretném a babám nem azom agyalnék, hogy láthassa a babám a nagyszüleit, hanem otthon maradnék vele, mert itt van a legjobb dolga.


Tudom, hogy még nem született meg a baba, de én szerintem most kell ezt megbeszélni nem majd akkor veszekedni ezen. Párom egyetért velem és azt mondja, ha ez a kívánságom, akkor 3 hetente belefér és ő is tudja, hogy boldog lennék miatta.


Szerintetek anyósomnak vagy nekem van igazam?

Elbizonytalanított kicsit, várom válaszaitokat és vigyázzatok magatokra most ebben a vírusos helyzetben.



2020. márc. 27. 10:22
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
82%

Bele fog szokni. Az én szüleim és testvérem is 300 km-re laknak tőlünk, ráadásul nekünk nincs autónk és nem is lesz, így vonatozni fogunk. Mondjuk nem 3 hetente, de olyan 2 havonta, plusz az én szüleim jönnek majd autóval. Mindent meg lehet oldani, a kisbabák nagyon gyorsan alkalmazkodnak. Én szeretném rászoktatni, hogy megyünk mindenfele, nem otthon ülünk folyton, mobilisak vagyunk, szabadon utazgathatunk, ha kedvünk tartja. Az anyósod nem tűnik jóindulatúnak sajnos. Jó lenne tudatosítani benne, hogy ebbe nem szólhat bele. Elég sunyi dolog, hogy neked mondja kizárólag, kifejezetten akkor, amikor a párod nincs ott. Nekem nincs túl jó kapcsolatom az anyósommal, de neki eszébe se jutna a párom háta mögött fontoskodni, sőt, egyáltalán beleszólni, hogy mi mikor és hogyan utazunk majd a picivel.

Boldog babavárást, ne hagyd, hogy ezzel a hülyeséggel elvegye a kedved. Ti vagytok a szülei, ebben ti döntötök, és jó, ha még időben tudatosítjátok ezt benne.

2020. márc. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a jó kívánságokat!

Meg persze mindenki válaszát!

Van férje, ő nem szokott egyáltalán hozzáfűzni semmit.

Barátomnak van még egy tesója. Ők is itt laknak a közelben. Ott is baba lesz hamarosan, de valahogy vele fele ennyit se foglalkozik az anyósom. Valahogy az én páromért jobban oda van, mert úgymond ő a kisebbik.

2020. márc. 27. 11:21
 13/34 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván gyerekfüggő, de a legtöbb gyerek bírja az utat. Bár én ekkora távolságból nem mennék minden hónapban már csak magam miatt se. Ugyanakkor anyósnak is megmondanám, hogy foglalkozzon a saját dolgával.
2020. márc. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Én és párom eddig is jártunk 3 hetente és minket nem terhel meg. A babát pedig nem tudjuk még. Emlékszem én is hányós voltam, de csak, ha nem álltunk meg időnként és ha kanyargós volt az út.

Itt igazából végig autópályán mennénk, ami szinte végig egyenes.


De igazából az a rossz érzés nekem, hogy anyósom szerint ez kivitelezhetetlen, így én is elbizonytalanodom.

Anyósom sokat panaszkodik az egyik rokonukra is, aki egy másik országban él és évi 1x jönnek le a szüleikhez.

De akkor nem értem miért nem érti meg, hogy én pont ezt akarom elkerülni.

2020. márc. 27. 11:42
 15/34 A kérdező kommentje:

Meg szemtelen és kinevet, hogy nem is tudja, hogy gondolhattam, meg hogy majd meglátom..

Lehet hogy úgy lesz, ahogy mondja, de azért nem kellene szerintem kinevetni és szemtelennek lenni.

2020. márc. 27. 11:43
 16/34 Midorillee válasza:
90%

Szia hasonló a helyzet nálunk én októberben szülök, anyukámék Pécsen laknak , párom szülei közel. Szerencsére még nem akartak anyósék kioktatni, de én is utazni szeretnék majd a picivel mert anyáék nem igazán tudnak ide jönni.

Én azt gondolom, hogy ha te és a párod egyforma véleményen vagytok akkor az anyósnak Csitt...már bocsánat de ezt ti fogjátok tudni hogy mit tudtok be vállalni,a ti babátok ti fogjátok a legjobban ismerni, tudni hogy mire hogyan reagál. Ahogy cseperedik fel szerintem mindenképpen előny3re fog válni a picinek hiszen lát többféle dolgot, nyitottabb lesz nem fél majd elindulni elkezdeni dolgokat. A te szüleidnek is joga van látni az un okát. Köszönd meg ma mű sk A tanácsát, de éreztesd vele hogy ezt ti tudjátok jobban.

Üdv

2020. márc. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Midorillee válasza:
74%
Bocsánat a telefonom ugy gondolta hogy tudja mit akarok írni ( tehát a ma mű sk az mamuska akart lenni)
2020. márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Boldog baba várást kívánok akkor nektek is!:) Örülök, hogy írtál és hogy akkor tudom nem vagyok egyedül ebben a helyzetben és hogy nem csak én gondolom így:)
2020. márc. 27. 12:00
 19/34 anonim ***** válasza:
54%
Meglesz a baba, szerintem meg fogod te még gondolni ezt a 3 hetente utazást :)
2020. márc. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
86%
1 hetesen a kórházból utaztunk 200km-re az otthonunkban. Etetés után indultunk és végig aludta az utat.
2020. márc. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!