Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek babával utazni 3...

Szerintetek babával utazni 3 hetente 4 órás autó utat mennyire megterhelő a picinek?

Figyelt kérdés

A babám majd augusztusban születik. Amíg ez a vírus 100%-ban meg nem szűnik természetesen sehova se mennénk. Meg majd csak 2 hónapos korától terveznénk ezt a párommal.


Az a helyzet, hogy a szüleimet mennénk meglátogatni 3 hetente. Ők is jönnének amikor tudnak, de sajnos szüleim szombaton is dolgoznak, így nekik annyira nem éri meg leutazni. Míg mi már pénteken kora délután tudnánk menni.


Az anyósom fel van háborodva, hogy én azt gondolom majd a kicsi fogja bírni ezt az utazgálást 3 hetente, 4 órát oda meg 4-et vissza. Meg hogy az egész élete ingázás lesz. Meg hogy ezáltal a mi életünk a párommal is erről fog szólni. Ő már régebben is mondogatta. De nagyon fáj, hogy ő ebbe ennyire beleszól. Mert hogy neki az alap, hogy ő majd láthatja az unokáját a héten akár mindennap, hisz 20 percre lakunk és hogy az az én szüleim kára, hogy ők nem és hogy jöjjenek ők. Azt mondja önzőség tőlem, meg nem mondja ki, de úgy érzem azt gondolja felelőtlen vagyok a baba vállalásra, mert hogy ha szeretném a babám nem azom agyalnék, hogy láthassa a babám a nagyszüleit, hanem otthon maradnék vele, mert itt van a legjobb dolga.


Tudom, hogy még nem született meg a baba, de én szerintem most kell ezt megbeszélni nem majd akkor veszekedni ezen. Párom egyetért velem és azt mondja, ha ez a kívánságom, akkor 3 hetente belefér és ő is tudja, hogy boldog lennék miatta.


Szerintetek anyósomnak vagy nekem van igazam?

Elbizonytalanított kicsit, várom válaszaitokat és vigyázzatok magatokra most ebben a vírusos helyzetben.



2020. márc. 27. 10:22
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Még azt szerettem volna hozzáírni, hogy anyósom arra is kitért, hogy jó még egy gyerekkel oké, de hogy mit gondolok mi lesz, ha majd két vagy három gyermekem lesz. Mert hogy tudják, hogy igazából mindig is nagy családra vágytam.

Mert amiatt is kinevetett, hogy azért az már esélytelen lesz, meg hogy tudom milyen nehéz lesz majd rendbetartani a lakást is megfőzni.


Biztosan nehezebb lesz majd gyerek mellett ezeket mind megcsinálni, de nem egyedül leszek a párom mai napig is segít amiben tud. És szeretek takarítani, szép rend szokott nálunk lenni és enni is van mit mindig. Szóval emiatt is megsértődtem, mert ezt úgy mondta, mintha minden hétvégén takarítás lenne a fő meg a főzés.

De ennyi erővel akkor hozzá se tudunk menni, hiszen takarítani kell meg főzni.

2020. márc. 27. 12:05
 22/34 anonim ***** válasza:
0%

3 hetente én pici babával biztos nem mennék.Pici babával ilyen sűrűn amúgy sem, pláne nem most, a koronavírus tombolásának idején. Még akkor sem, ha az odamenetelből esetleg van olyan előnyötök,ha tetszik hasznotok hogy anyósod a kisfiának (a párodnak) esetleg készít egy halom kaját, vagy ha épp csomagol nektek a távozásotokkor egy fél hűtőszekrényt, vagy legalább 2 hétre való hideg-meleg élelmet, hogy se a "pici" fia (a párod), se az unoka ne éhezzen.

Most nem mennék. Most nem. Majd ha az egész hercehurca kitombolta magát és már nem minden hír a koronavírus körül forog, akkor, hogy érezze a törődést, esetleg lemennék egy hosszú hétvégére. (Ha marad még akkorra szabija a párodnak, és nem vetetik ki vele most, a koronacirkusz alatt és miatt...,mert mondjuk nem tudják megoldani a távmunkáltatását.)

2020. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Midorillee válasza:
100%

Szerintem majd ti tudjátok, hogy mire vagytok képesek :) úgy bírom a Nostradamus típusú embereket ...már előre tudja, hogy ez meg az lesz..Arra nem gondolt, hogy egy nagyobb családban már az idősebb gyerekek is részt tudnak venni a házimunkában? Pl mosogatás, porszívózás stb én például szerettem segít én otthon mamám mellett is mindig ott voltam ha főzött...

Hadd károgjon egyszer bereked akkor mondhatja :D

2020. márc. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

11. vagyok, erre csak annyit tudok mondani, hogy mi hárman voltunk testvérek, mindkét nagyszülőpár messzebb lakott, egyik 80, másik 150 km-re. Kéthetente jártunk hol egyikhez, hol másikhoz. Imádtuk, kaland volt, tiltakoztunk, ha valami miatt valamelyik hétvége kimaradt. A mai napig utazósak vagyunk mindannyian, én csak Magyarországon szeretek mondjuk, és tényleg csak vonattal vagy busszal, az autót nagyon nem szeretem, a másik két tesóm meg kb mindenfele és bármivel :D

Csak ismételni tudom magam. Anyósod rosszindulatú és az beszél belőle. Meg van benne valami irracionális félelem attól, hogy majd a szüleid közelébe költöztök, annak alapján, amit írsz. Nem tudsz vele mit csinálni.

2020. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!:)

Az egyik válaszoló mondta, hogy most ne menjünk. Neki írom: most nem is megyünk a korona vírus miatt. A baba majd augusztusban születik. Várunk vele 2-3 hónapot és utána terveztük így látogatni őket és ha a vírus nem lesz.

2020. márc. 27. 13:18
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2-4 hetente viszük vizsgálatokra, kontrollokra a kislányunkat bp-re, ez 3 órás út hajnalban oda es 3 órás út hazafelé is. Kb 1 éves koráig nagyon jól bírta. Utána fél évig nehezen, aztán újra megszerette. Majd meglátjátok a ti gyerkőcötök hogyan viseli. Ez a ti döntésetek.
2020. márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit mondok, hogy mindenképp iktassatok pihenőt az útba, mert ilyen hosszú időt nem egészséges a kicsinek a hordozó vagy döntött ülés. Meg valószínű éhes is lesz.

Anyósod vagy nem bírja a szüleidet, vagy ki akarja sajátítani az unokát. Jobb ha még most gátat szabtok a beledumálásnak, mert később csak rosszabb lesz. Majd 3 hónaposan már a szájába tömi a túrót mint egy ismerősömnél. Beszélj a férjeddel és ő is mondja meg neki, hogy ez a ti dolgotok és majd ti tudjátok

2020. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz anyósoddal! Ha bírja a kicsi az utazást majd menjetek nyugodtan! Jó egészséget és könnyű szülést!
2020. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Rendben én azt gondoltam, hogy nem is a rádió szólna, hanem beszélgetnénk énekelnénk, ami szerintem a gyereknek sokkal nagyobb inger lenne

És persze, ha kell akár óránként megállnánk kicsit levegőzni, 5 percre, meg hogy kicsit kiegyenesedjen a gerince.


Köszönöm a jó tanácsaitokat és segítségeteket!


Most már csak valahogy a haragomat kellene elcsitítanom, amit most anyósom iránt érzek. Lehet más nem sértődött volna így meg és lehet igaza is van valamilyen szinten, de ezt akkor sem így kellett volna tálalnia nekem és ezért már nem szívesen mosolygok, ha náluk vagyok meg nem olyan...nagyon megsértődtem....

És az a rossz az egészben, hogy nem esik le neki, hogy az esett rosszul amit mondott és hogy önző és nem gondol bele az én helyzetembe, hogy én mit érzek én mit szeretnék vagy esetleg az én szüleim mit szeretnének.

Ő azt szeretné mi nála legyünk majd állandóan és majd húzza a száját, ha nem megyünk.


Meg igazából én lehet kicsit féltékenynek fogok tűnni most, de én szeretném hogy legalább az első hétben, ha megszületik a kicsi csak a baba, a párom és én legyünk.


Ti ezt hogy gondoljátok?

2020. márc. 27. 19:46
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem féltékenynek tűnsz nekem, inkább attól tartasz szerintem, hogy az anyósod le akarja uralni az egész helyzetet, ő akar szerepelni meg fontoskodni, és attól tartasz, hogy idegességedben nem fogod tudni rendesen átélni ezt az időszakot. Muszáj ezt megbeszélned a pároddal még most, ebben közösen kell döntenetek.
2020. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!