Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes-e valaha elmondani az...

Anett80 kérdése:

Érdemes-e valaha elmondani az igazságot, vagy jobb a "boldogság" illúziója? Sokat gonddolkozom ezen

Figyelt kérdés

A kisfiam 5 hónapos volt, mikor az élettársam elhagyott, mert "bekattant" egyik napról a másikra, 4 éves boldog párkapcsolat ért véget egy pillanat alatt, előzmények nélkül.Elköltözött és azóta sem láttam.(Utólag úgy gondolom, depressziós lett vagy kispapapánik. Akartuk a babát!!!) Mivel az albérletet nem tudtam a gyesből fizetni, hazaköltöztem a szüleimhez. A fiam most lesz 4 éves és apámat tekinti az apjának, apunak is hivja. Szentül hiszi, apám az apja, megkérdőjelezhetetlenül!!!! Anyukámnak is azt mondja hogy anyu és nekem is, azaz azt hiszi hogy 2 anyja van és egy apukája. Nagyon boldog igy, mert sokat foglalkozunk vele, apám is minden nap játszik vele, egy órát minimum és a gyerek boldog vele. Szeptembertől fog oviba menni és ez vicces helyzetet teremt majd, mert apám elmúlt 70 éves....a munkám miatt néha apám megy majd a gyerekért. Szeretnénk megtartani a boldogság illúzióját, mert a gyerek nagyon boldog igy. Nem akarom, hogy csúfolják, hogy nincs apja, ezt mindenképpen szeretném elkerülni, de azt is hogy az öreg apu miatt nézzenek nagyot. Egyszer próbáltuk elmagyarázni, hogy apám nem az apja, hanem a nagyapja, de a gyerek elkezdett hangosan kiabálni, hisztérikusan, hogy ez nem igaz, ő az apu. Ezek után hagytuk, hogy igy legyen, mert ő igy boldog a maga kis világában.Még túl fiatal hogy megértse a dolgokat. Csak kérdés, ez meddig tartható igy,....apám is elmúlt 70, nem lesz velünk örökké. Még mondjuk 5 vagy 10 év, talán 15....szerencsével

Tény, a fiam egy boldog gyermek igy, de amit ő hisz, az nem a valóság.



2020. ápr. 9. 20:03
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%
Te komolyan beteg vagy, a frusztrációdat ne a gyeteken éld már ki.
2020. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
97%
Hű de beteg.
2020. ápr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon beteges amit csináltok mát ne haragudj :( Szegény gyerek, nagyon nem teszel jót neki! Persze, hogy szentül hiszi, hogy a papája az apja mert elhitetted vele. Nem is értem hogy hagyhattad elfajulni ezt idáig? Mikor beszélni tanult nem javítottátok ki? Nem is értem tényleg, remélem csak kitaláció ez a sztori...
2020. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
97%
Ti teljesen hülyék vagytok. A nagyobbik gyerekem 4,5 éves koráig anyáméknál éltünk, bár külön lakreszben. Sose hitte, hogy anyám is az anyja, apám meg az apja (bár neki van apja, együtt is vagyunk), mert elejétől azt mondtuk neki, hogy mama és papa. Ti szerintem direkt alakítottátok ki ezt a beteg légkört, és most próbálnátok mindenáron megtartani. Nem vagytok normálisak. De nem fog ez sokáig tartani, 1-2 éven belül kinyilik annyira az értelme, hogy leessen neki magától. Ilyen agyament embereket, te jó ég... 🤦‍♀️
2020. ápr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónő lesz az első aki fel fogja világosítani. Ki kell majd töltened néhány papírt ami a családi, lakó környezetetekre fog vonatkozni. Le kell írni, kivel laktok együtt. Oda majd mit írsz? Letagadot, hogy a papa is ott lakik, vagy hazudsz, hogy ott lakik a gyerek apja is?
2020. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor milyen jól fog járni a gyereked, ha szentül meg lesz győződve róla, hogy az apád az ő apja is, aztán kamaszkorban esik le neki, mi a helyzet. Milyen jó lesz neki, ha egy-két tini ráfogja, hogy beltenyészetből született. Fúj már! Vagy ha szegény ő hiszi azt, aztán meg sem meri kérdezni, mi az ábra.


Bár szerintem csak egy unatkozó troll vagy.

2020. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
96%

Légyszi, mondd, hogy troll vagy! Nem hiszem el, hogy léteznek ilyen ostoba emberek! Szülők! Amúgy agyilag felfogod, hogy a kisgyerekkor és a felnőttkor között van egy pár év? Ha teljesülne a kis beteg vágyad, hogy csak felnőtt korában tudja meg, akkor mit szólnál, amikor kamasz korában azt hiszi, hogy "apu" felváltva d.gja anyut, meg a mamát?

Ne fogd a gyerekre, ez a te beteges kitalációd, amit rákényszerítesz a gyerekre. Ehhez te ragaszkodsz, nem ő. Az ilyentől el kéne venni a gyereket, mielőtt még nagyobb kárt okoz.

Kedves többi válaszoló! Fölösleges neki bármit írni (ez magamnak is szól), mert a kommentjeiből kiderül, hogy nem érdekli, fel se fogja, csak fújja a magáét.

Nagyon remélem, hogy csak egy troll, aki jót röhög rajtunk.

2020. ápr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de ez nagyon beteg.

Nálunk is velünk él édesanyám de sosem gondolta a kislányom hogy Ő az anyja. Pici korától kezdve mi is mamának hívtuk anyukámat (nekem azért nehéz volt megszokni😃).

2020. ápr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

Es hamajd felbukkan egyszer csak a gyerek igazi apja? Akkor mit mondasz, o kicsoda?

Istenem...szerencsetlen gyerek...

2020. ápr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim válasza:
96%

Nagyon nagyon súlyos problémáid vannak, nem fogok szépíteni de borzalmas ember vagy.

Tehát szerinted az a jó választás, hogy azt hiszi, hogy a saját apáddal b*sztál és abból a kapcsolatból született ő? Aztán majd rájön, hogy a nagyszülő meg a szülő nem ugyanaz és azt fogja hinni, hogy vérfertőzésből született :(.

Te beszélted tele a fejét remélem csak a fogalmakat keveri de tudja, hogy apa valójában a papája.

Valószínűleg az ovónő levagja, hogy nem vagy szülőnek való és intézkedni fog az ügyben. Amúgy meg ha az oviban nem tudja meg akkor majd a suliban az olyan kötelező kérdőíveknél ahol bekell írni, hogy kivel lakik 1 háztartasban és, hogy hány évesek a szülei. Aztán majd megkérdezi a gyerek, hogy melyik anyukája hány éves.... áhhh elképzelni nem tudom mennyire rossz lesz neki másoktól megtudni az igazságot.

Most még nem késő elmagyarázni neki, talán elfelejti az egészet.


Borzalmas ez az egész dolog...

2020. ápr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!