Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes-e valaha elmondani az...

Anett80 kérdése:

Érdemes-e valaha elmondani az igazságot, vagy jobb a "boldogság" illúziója? Sokat gonddolkozom ezen

Figyelt kérdés

A kisfiam 5 hónapos volt, mikor az élettársam elhagyott, mert "bekattant" egyik napról a másikra, 4 éves boldog párkapcsolat ért véget egy pillanat alatt, előzmények nélkül.Elköltözött és azóta sem láttam.(Utólag úgy gondolom, depressziós lett vagy kispapapánik. Akartuk a babát!!!) Mivel az albérletet nem tudtam a gyesből fizetni, hazaköltöztem a szüleimhez. A fiam most lesz 4 éves és apámat tekinti az apjának, apunak is hivja. Szentül hiszi, apám az apja, megkérdőjelezhetetlenül!!!! Anyukámnak is azt mondja hogy anyu és nekem is, azaz azt hiszi hogy 2 anyja van és egy apukája. Nagyon boldog igy, mert sokat foglalkozunk vele, apám is minden nap játszik vele, egy órát minimum és a gyerek boldog vele. Szeptembertől fog oviba menni és ez vicces helyzetet teremt majd, mert apám elmúlt 70 éves....a munkám miatt néha apám megy majd a gyerekért. Szeretnénk megtartani a boldogság illúzióját, mert a gyerek nagyon boldog igy. Nem akarom, hogy csúfolják, hogy nincs apja, ezt mindenképpen szeretném elkerülni, de azt is hogy az öreg apu miatt nézzenek nagyot. Egyszer próbáltuk elmagyarázni, hogy apám nem az apja, hanem a nagyapja, de a gyerek elkezdett hangosan kiabálni, hisztérikusan, hogy ez nem igaz, ő az apu. Ezek után hagytuk, hogy igy legyen, mert ő igy boldog a maga kis világában.Még túl fiatal hogy megértse a dolgokat. Csak kérdés, ez meddig tartható igy,....apám is elmúlt 70, nem lesz velünk örökké. Még mondjuk 5 vagy 10 év, talán 15....szerencsével

Tény, a fiam egy boldog gyermek igy, de amit ő hisz, az nem a valóság.



2020. ápr. 9. 20:03
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
96%

Persze utolsó, de te nem is ragaszkodsz masszívan ahhoz, hogy a nevelőapád az a gyereked apja. (Fujj)

A kérdező a látszatot akarja fenntartani maga is, ami egészségtelen.

Igazából nekem az jön le kérdező, hogy te magad nem tudtad feldolgozni hogy a gyereked apja lelépett, és ezért igyekszel egy új családot gyártani a kisfiúnak, amiben van apaképe, amivel nem is lenne baj, ha tudná hogy valójában az a nagypapa. Neked kellene rendet tenni a fejedben nagyon sürgősen, szerintem orvosi kezelésre szorulsz.

Tudatosítani kellene magadban hogy lehet boldog gyerekkora úgy is, hogy apa lelépett, de van helyett anya meg nagyszülők. Senki nem fogja ezért bántani, nem is értem honnan szeded ezt a badarságot.

2020. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
# 38 Hát ne "rohadj egyedül", hanem legyél az, ki önmagát egyedül is értékesnek tartja, nem csak valaki részeként meg mástól várja a megmentést. Én is egyedül vagyok kettővel, a nagyszülők (eddig) nagyon a mindennapok része voltak, mégsem hiszik a gyerekeim (kisebbik 5), hogy ők a szüleik. Magyarázathoz szerintem itt a nagyszerű alkalom egy húsvéti családfát rajzolni közösen. És tényleg jók a fejből mesélt gyerekkori sztorik meg hogyan született. Az is fura nekem, hogy ekkora korban már rég előkerülnek olyan kérdések, hogy "hol voltam, mielőtt megszülettem", meg "hogyan kerültem a hasadba", vagy hogy "kik a te szüleid és nekik is voltak-e szüleik". Ha akad otthon, régi fotókat is elő lehet venni, örökölt tárgyak, lakás történetét is el lehet mesélni. Pszichológus is ajánlják, hogy a gyerek ismerje a családi történelmet, ne csak a mával meg a jövővel foglalkozzunk. Ha belegondoltok, logikusan az lesz egészséges felnőtt, aki megtanulja feldolgozni, hogy "az élet nem csak játék és mese" és így talál benne értékelhetőt. (Valahol olvastam, hogy többek közt a dánok azért lehetnek a magukat legboldogabbnak valló nemzet valami több évi statisztika szerint, mert náluk nem happy endesek a gyerekmesék, így nincsenek irreális elvárásaik az élettől.)
2020. ápr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
57%

Lehet nem érti a nagyapa fogalmàt.

Hogy attol hogy nem apa még csaladtag rokon felmenö es nagyapakent sem kevesebb töle es nem "vesziti el"

Erdemes lenne családfàt rajzolni.

Habàr mashol meg 6 éves sem érti még azt hogy lehetseges az hogy aki neki nagymama az anyukàjànak az anyja es a nagypapa az anyukàjànak az apja. Ez nekik még ugy tünik tul összetett mert ugy nem latta hogy anyàt kislanykent a mamàja nevelte szoval olyat kéne megertenie amit soha nem is latott.

2020. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%

42. Is nagyon igaz.

Az önismerethez elengedhetetlen hogy a gyerekkel rengeteget kell beszelgetni akàr a terhessegröl is hogyan vàrtàk öt, milyen volt milyen sztorik vannak babakorabol, különben az önismerete mond csödöt hogy sajat magàt sem fogja tudni hova tenni hogy ö maga ki a csaladban. Ez pedig nagyon alap hogy ezzel tisztàban kell lennie. Es nem càfolva beszelgetni vele hogy NEM nem az apàd a nagypapa, hanem meseszerüen sztorikkal törtenetekkel boldog pillanatokkal hosszu beszelgetesekkel, nem pedig annyival hogy NEM es fogd fel.es pont.

2020. ápr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim válasza:
2020. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

#45


Köszi, gondoltam, hogy troll. De legalább be is bizonyosodott.

2020. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

Már majdnem kommenteltem volna valami hosszút, de aztán láttam a kommenteidet a masik válasznál.

Te egy beteg ember vagy kérdező, de legalább a nevedet vetted volna le, mielőtt ekkora kamut találsz ki.

Köszi #45.

2020. ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%
Omg! Mondjátok, hogy ennek a nőnek nincs gyereke!(Ha nő egyáltalán.) Én már a kérdésen kiakadtam, válaszoltam is.(Nem tudom már hányas vagyok),de ez a link amit valaki kirakott... Ez durva!
2020. ápr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már ott gyanús volt, hogy troll, hogy a 4 éves még nem jár óviba (se semmilyen közösségbe). Kisebb kort kellett volna füllenteni!
2020. ápr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim válasza:
100%
Hogy van ezeknek ennyi ideje ennyi kamura...
2020. ápr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!