Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes-e valaha elmondani az...

Anett80 kérdése:

Érdemes-e valaha elmondani az igazságot, vagy jobb a "boldogság" illúziója? Sokat gonddolkozom ezen

Figyelt kérdés

A kisfiam 5 hónapos volt, mikor az élettársam elhagyott, mert "bekattant" egyik napról a másikra, 4 éves boldog párkapcsolat ért véget egy pillanat alatt, előzmények nélkül.Elköltözött és azóta sem láttam.(Utólag úgy gondolom, depressziós lett vagy kispapapánik. Akartuk a babát!!!) Mivel az albérletet nem tudtam a gyesből fizetni, hazaköltöztem a szüleimhez. A fiam most lesz 4 éves és apámat tekinti az apjának, apunak is hivja. Szentül hiszi, apám az apja, megkérdőjelezhetetlenül!!!! Anyukámnak is azt mondja hogy anyu és nekem is, azaz azt hiszi hogy 2 anyja van és egy apukája. Nagyon boldog igy, mert sokat foglalkozunk vele, apám is minden nap játszik vele, egy órát minimum és a gyerek boldog vele. Szeptembertől fog oviba menni és ez vicces helyzetet teremt majd, mert apám elmúlt 70 éves....a munkám miatt néha apám megy majd a gyerekért. Szeretnénk megtartani a boldogság illúzióját, mert a gyerek nagyon boldog igy. Nem akarom, hogy csúfolják, hogy nincs apja, ezt mindenképpen szeretném elkerülni, de azt is hogy az öreg apu miatt nézzenek nagyot. Egyszer próbáltuk elmagyarázni, hogy apám nem az apja, hanem a nagyapja, de a gyerek elkezdett hangosan kiabálni, hisztérikusan, hogy ez nem igaz, ő az apu. Ezek után hagytuk, hogy igy legyen, mert ő igy boldog a maga kis világában.Még túl fiatal hogy megértse a dolgokat. Csak kérdés, ez meddig tartható igy,....apám is elmúlt 70, nem lesz velünk örökké. Még mondjuk 5 vagy 10 év, talán 15....szerencsével

Tény, a fiam egy boldog gyermek igy, de amit ő hisz, az nem a valóság.



2020. ápr. 9. 20:03
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%

Jaj Istenem, most olvasom újra. Te azt gondolod, hogy van esélyed arra, hogy sose tudja meg?

Akkor a te "boldogságod illúzióját" most én töröm: nem az a kérdés hogy megrudja- e hanem hogy mikor.


Még pár év (és ha nem mondják meg neki addig, amit kétlek), magától rá fog jönni, leszűri a környezetéből. Teljesen el fogjátok veszíteni a gyerek bizalmát. Minél később tudja meg, minél idegenebb embertől, annál rosszabb lesz. Ha te nornálisnak kezeled, akkor a gyerek is annak fogja.

2020. ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzel ütközést abban, hogy az apa jelentése a gyerek szemében azt takarja, hogy anyának és neki is ugyanaz az apja? Ezt nem hagynám, mert sok félreértést okozhat, amikor közösségben kezd el erről beszélni.
2020. ápr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem abban bíztál, hogy itt mindenki támogatni fog, de irtó nagy marhaságot csináltál.

Minden szülőnek a saját szülei anya és apa, de amikor gyereket vállalunk, akkor elkezdjük őket nagymamának és nagypapának hívni a gyerek miatt. Tök függetlenül, hogy egyedül, párban, kommunában nevelik a kicsit. Te sem "Piroska" vagy, amióta megszületett, hanem anya.


Kezdd el használni tudatosan a nagyszülői megnevezést a szüleiden, mert a Jack Nicholsonos sztori hoax is lehet, illetve akarjál már jót a gyerekednek. Ne a saját párkapcsolati kudarcodat söpörd a szőnyeg alá...🤦‍♀️

2020. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
98%

Bevallom, nem értem, ezt hogy sikerült összehozni. A gyerek úgy szólít bárkit, ahogy szoktatod rá. Én hiába szólítom Szívemnek a páromat, a gyerekek apázzák, mert nekik következetesen ezt a szót használtam, amikor beszéltem róla.

A 4 évesnek meg már simán meséltem, hogy amikor én kicsi voltam, akkor a mamával meg a papával laktam együtt és jártam oviba, ahogy ők is stb.

Plusz úgy gondolom, ha nem mondtad neki kifejezetten, hogy az apád az apja, ő ilyet magától nem hisz, csak annak szólítja.

Tehát ha eddig nem cseszted el teljesen, és nem mantráztad neki, hogy ő az apukája, akkor nem okozhat törést a lelkében, ha kijavítod, hogy ő a nagypapa.

Néha Dédi helyett Mamát mondok, amikor nagyanyámról mesélek valamit, nem hülyék a gyerekeim, visszakérdeznek, hogy a te mamád, vagy a mi mamánk? :)

2020. ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
98%
És mit gondolsz, meddig tart, ha oviban elmeséli, hogy neki két anyja van és egy apukája... valaki más felvilágosítja, vagy akkor fognak csak furcsán nézni rád. (Egyébként szerinted az ő képzeletében, ha ő a te apukád is, akkor te a testvére és az anyja vagy egyszerre...?) Nem kell a méhecskékről meg madarakról mesélned meg hogy volt egy apja, akinek nem kellett, szóval nem kell egy nagy előadást tartanod, mint egy tininek képzeled. Csak kijavítani, hogy neked apu, de neki helyesen papa. Akkor majd kérdez, ha kérdez, és elég arra, mit kérdez, egyszerűen válaszolni az ő szintjén mindenféle magyarázkodás és szégyenkezés nélkül. Nem lesz tőle szomorú és nem fog megbotránkozni. És továbbra is mindenkit szeretni fog meg mindenki ugyanúgy foglalkozhat vele. Sokkal könnyebb ezt az élete részeként természetesen kezelni most, mint valami tabuként tartogatni, vagy abban reménykedni, hogy megúszod és rájön magától.
2020. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, csak én fogom hozni-vinni oviba és iskolába, ha néha túlóráznom kell, majd anyukám megy érte. Apu nem fog. A lehető legkevesebbet fogok beszélni az óvodában a családi hátterünkről. A gyerek mesélhet apuról, amig nem látják mások, nem lesz probléma.Ha apám mondjuk meghalna 5 év múlva, azt fogja hinni, apu meghalt, ez jobb, mintha azt hinné, apu elhagyott. Inkább legyen az az apa halott.....ha azt mondja az iskolában apu meghalt, azt mások is sokkal jobban elfogadják. Egyszer persze megtudja majd az igazságot,akkor majd el lesz neki mondva, hogy gyerekként nem tudta megérteni a helyzetet, igy meghagytuk az illúziót és vele a boldogságát is.
2020. ápr. 9. 21:08
 17/51 anonim válasza:
87%

Szia!

Ha ennyire nem vevô a kicsi a beszèlgetèsre, lehet megpróbálnám esetleg mesén keresztül tudatni vele az anyai/ apai és nagyapa/nagymama szerepeket. Akár olyan mesét is amiben a kicsi elvesztette az anyukáját/ apukáját (Oroszlánkiràly).

Szerintem se hagyd annyiban, hiszen ahogy a többiek is írták, meg fogja elôbb-utóbb tudni, és ki tudja,hogy reagálja le ( lehet csak konstatálja, bármiféle harag nélkül, de sajna benne van, hogy eltörik benne valami).

Plusz ne egyszerre zúdítsd rá az információk tömkelegét, hanem fokozatosan adagolva, ezért is írtam a meséket. Ismerje meg, hogy igazából kit hívunk apának, anyának. De mindemellett próbáld éreztetni, hogy attól még, hogy egy szerepkör értelmileg betöltetlen marad, attól még érzelmileg kötődhet úgy, ahogy egy kisgyermek egy édesapához.

2020. ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%
Dettó hülyeség amit szerintem csinálsz. Engem mamám és anyukám nevelt és sose hittem h két anyukám van. Nem ismertem apámat. Iskolába is mamám hozott és vitt, nagyon nagyon ritkán anyukám . Senki nem firtatta a családi hátteret és hogy úristen nincs apám. Soha nem csúfoktak ezért, más is volt egyedülálló anyuka vagy apuka, na bumm!
2020. ápr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
98%

Kedves kérdező, te nagyon nem akarod megérteni, hogy mindenki szerint hülyeséget csinálsz.


Magadban és a gyerekedben is (benne mondjuk később) rögzítsd, hogy TÉGED hagyott el az apja, nem őt. Takarkatod itt a foscunamit, amit évek alatt keményen kidolgoztál...

2020. ápr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
95%

És anyukád? Mert nyilván rá is emlékezni fog. Vagy majd azt mondjátok, hogy a szomszéd néni volt, aki néha ott aludt? Vagy mi? Le fog esni neki, hogy ő volt egy pár, és te azért hívtad apának, mert neked volt az apád! Azt akarod játszani a gyereknek, hogy te a szüleiddel egy többasszonyos család vagytok?


Nem kell neki semmit mondani, igazad van. Szerintem nem is sokára meg fogja kérdezni hogy ez hogy is van.


Abban semmi nincs, hogy valakinek a szülei nincsenek együtt. De az hogy az anyja ekkorákat hazudjon neki...

Anyád is apának szólítja az apádat? És te anyádat hogy hívod? És a gyerek anyádat?


Figyeld meg! A gyerek tudni fogja, hogy ki ki csak az elnevezésekkel nem lesz tisztában...

2020. ápr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!