Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes-e valaha elmondani az...

Anett80 kérdése:

Érdemes-e valaha elmondani az igazságot, vagy jobb a "boldogság" illúziója? Sokat gonddolkozom ezen

Figyelt kérdés

A kisfiam 5 hónapos volt, mikor az élettársam elhagyott, mert "bekattant" egyik napról a másikra, 4 éves boldog párkapcsolat ért véget egy pillanat alatt, előzmények nélkül.Elköltözött és azóta sem láttam.(Utólag úgy gondolom, depressziós lett vagy kispapapánik. Akartuk a babát!!!) Mivel az albérletet nem tudtam a gyesből fizetni, hazaköltöztem a szüleimhez. A fiam most lesz 4 éves és apámat tekinti az apjának, apunak is hivja. Szentül hiszi, apám az apja, megkérdőjelezhetetlenül!!!! Anyukámnak is azt mondja hogy anyu és nekem is, azaz azt hiszi hogy 2 anyja van és egy apukája. Nagyon boldog igy, mert sokat foglalkozunk vele, apám is minden nap játszik vele, egy órát minimum és a gyerek boldog vele. Szeptembertől fog oviba menni és ez vicces helyzetet teremt majd, mert apám elmúlt 70 éves....a munkám miatt néha apám megy majd a gyerekért. Szeretnénk megtartani a boldogság illúzióját, mert a gyerek nagyon boldog igy. Nem akarom, hogy csúfolják, hogy nincs apja, ezt mindenképpen szeretném elkerülni, de azt is hogy az öreg apu miatt nézzenek nagyot. Egyszer próbáltuk elmagyarázni, hogy apám nem az apja, hanem a nagyapja, de a gyerek elkezdett hangosan kiabálni, hisztérikusan, hogy ez nem igaz, ő az apu. Ezek után hagytuk, hogy igy legyen, mert ő igy boldog a maga kis világában.Még túl fiatal hogy megértse a dolgokat. Csak kérdés, ez meddig tartható igy,....apám is elmúlt 70, nem lesz velünk örökké. Még mondjuk 5 vagy 10 év, talán 15....szerencsével

Tény, a fiam egy boldog gyermek igy, de amit ő hisz, az nem a valóság.



2020. ápr. 9. 20:03
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha az en anyam ilyet tett volna velem, na akkor borult volna az idilli gyerekkorrol minden elkepzelesem, elrontotta volna a jo emlekeim, es valoszinuleg a parkapcsolatban is gondot okozott volna, hogy barkiben is bizni tudjak, ha az a harom ember, akiket a legjobban szeretek a vilagon ilyen hazugsagban neveltek volna. Az en nagyobbik gyerekem is negy eves, eletkori sajatossag, hogy bizonyos vele megosztott dolgokkal kapcsolatban ellenkezik, olyankor en azt mondom neki, hogy ,,oke, szerinted ez igy van, en viszont ugy hondolom, hogy...”.

A valaszaidbol latszik, hogy van egy nagy traumad, hogy nem jott ossze az idilli csalad, es ezt igy eled ki. Tudatalatt dereng neked, hogy ez nem oke, es vissza fog utni, ezert irhattad ki a kerdest. En azt nem ertem, hogy hatom felnott ember vagytok, a szuleid ebben hogyan tudnak reszt venni? Miert mentek ebbe bele? Gondolkodj el kicsit azon, mit teszel a gyerek bizalmaval. Titkolhatod elole, ahogy akarod, csak te viszed oviba, meg ilyenek, attol meg erezni fogja, hogy valamit titkoltok, ha nem is fogja tudni egy ideig megfogalmazni. De persze, csinald csak, rontsd el neki elore, elj vissza a bizalmavalval, hatha nem fog majd tudni senkiben bizni ezutan. Most meg lenne eselyed ezt korrigalni.

2020. ápr. 10. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

Éppen hibázol. Nagyot. Sokan leírták már. Hidd el, boldog lesz akkor is, ha képben van az igazsággal. Neki nem fáj, hogy egy sohasem látott apa nincs. Neki ez a természetes, hogy ti hárman vagytok neki. Boldogsága szempontjából mindegy, hogy az apádat a apjának, nagybátyjának, szomszédnak vagy a mikulásnak hiszi. Azt sem tudja, mi az, hogy apa. Szerinted mit gondol arról, hogy mi az, hogy apa? Még ha tiltakozik is elsőre, nem azzal okozol törést, ha bevezeted az alapvető családi ismereteket, hanem azzal, ha nem. Most mindenképp boldog, nem számít, ki kicsoda. A KÉSŐBBI boldogsága szempontjából viszont nagyon sokat számít. Az én 4 évesem azt is tudja, hogy örökbefogadtam babaként. Egy másik gyerekemet pedig 7 éves koráig neveltem egyedül, nem igazán érdekelte, hogy az apja mennyit foglalkozik vele, neki az volt a természetes. Most, kis tiniként kezdenek felmerülni benne kérdések. 4 évesen ő is néha apának hívta az én apámat, pedig nem is éltünk együtt. Mégis pontosan tudta, hogy ő a nagyapja, sokszor beszéltünk a családról, ez alap. Aztán leszokott róla, olyannyira, hogy ma már a keresztnevén szólítja.

Egészséges, boldog felnőttet akarsz faragni a gyerekedből, nem? Akkor szedd össze magad, és nézz szembe a valóságotokkal, mert ha te nem tudsz, ő sem fog tudni soha.

2020. ápr. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
Remelem nem igaz ez a sztori. Amugy ha igazi apu felbukkan mi lesz?
2020. ápr. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem lesz kevésbé boldog, ez csak neked fontos illúzió. Viszont a teljesen beteg az, hogy már azon filózol, ha apád meghal, kisebb az esélye, hogy kitudódik. A gyerek magától is rá fog jönni, ahogy arra is, hogy hazudsz. Lehet már most is tudja, érzi, valami tabus játék része. Nem kell kínosan felvilágosítani, csak mesélj mint egy esti meseként neked kedves történeteket a gyerekkorodról, meg hogy ő hogy született, mennyire vártam, és közben hívj mindenkit a nevén. Ha hazudsz, azzal őt is szégyelled, és neki sem adsz esélyt rá, hogy önmagát elfogadja.
2020. ápr. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
93%
Trollala
2020. ápr. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

Kb ennyi idős voltam, amikor jobban megismertem az anyai nagyapámat, ott töltöttünk anyámmal pár napot. Mi amúgy teljes család voltunk, csak apám épp dolgozott és nem jött velünk. Anya apunak szólította, úgyhogy én is. Jót nevettek, aztán mondták, hogy csak anyának apu, nekem papa.


Nektek is ennyit kellett volna. Még amikor tanult beszélni.


Most már nem elég ennyi, azt is el kell mondani mellé, hogy van egy valódi apja, aki elment.

2020. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%
Jack Nicholson... ezzel nyugtatod magad? Ted Bundy az USA leghírhedtebb sorozatgyilkosa 18 éves koráig azt hitte hogy a nagyszülei a szülei, a nővérérol pedig kiderült, hogy valójában az anyja... Sült az ilyesmi már el rosszul is....
2020. ápr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
17%
Nem olvastam a hozzászólásokat, de az én lányom már 5 éves is elmúlt, és még mindig ezt hiszi. Pedig ő papónak szólítja nevelőapámat, mégis... Szilárd meggyőződése, hogy ugyan most egyedül rohadok (szoktam erről panaszkodni, néha ő is hallja), de régen én férjhez mentem a papóhoz, és ő az apja. Nem tudom neki megmagyarázni, hogy nem, egyszerűen nem fogadja el. Egyszer biztos "leesik" majd neki, és nyilván nem lesz túl boldog tőle, akkor majd megpróbáljuk kezelni a helyzetet.... Addig ez van. Biztos nem fogok nekiállni naponta ezerszer erőszakosan magyarázgatni ezt, kisebb gondunk is nagyobb, és épp eleget borul ki enélkül is, lényegében a semmin is 😒
2020. ápr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%
Egy élmény lesz az óvodai családlátogatás. Csak az a kérdés, kinek!....
2020. ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
15%

#39, nálunk nem volt családlátogatás. Az óvodában szokott olyan lenni, hogy mindenkinek el kell mondani, hogy hívják anyát, apát, mit dolgozik stb. Elmondja nevelőapámmal. Az óvónők tudják, mi a helyzet, és ilyenkor egyszerűen "ráhagyják". Így is lehet, nem muszáj könyékig belemászni a családok magánéletébe, csak ugye ez itt, Mo-on nagyon bevett szokás, és nehezen kopik ki.

(#38 voltam)

2020. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!