Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljak-e még egy babát?...

Vállaljak-e még egy babát? Segítene valaki eldönteni?

Figyelt kérdés

Van egy masfel éves lányom. Minden egyes nap eszembe jut hogy szeretnék még egy babát. És közben szinte minden nap eszembe jut hogy áhh, elég egy.

Hogy juthatnek döntésre?

Leirom az érveim, ellenerveim.

Érvek.:

Kell egy tesó a gyereknek, látom igényli a gyerek társasagot, örülne neki.

Szeretném újra atelni a terhességet, ezt az egész csodát.

Lassan mennem kéne vissza dolgozni, de nem vágyom rá, nagyon szeretek "háziasszony" lenni, gyerekkel itthon lenni, de sajnos gyed nélkül nem engedhetjuk meg.

Ellen érvek:

Fáradt vagyok, lányom még 4-5 alkalommal ebred ejjel.

Mire jobban aludna es kipihenhetnem magam, ujra lenne egy kisbaba, ujabb két ev kialvatlanság.

Felek, nem tudnék két gyereknek megadni annyi figyelmet mint egynek.

Olyan jó kis egységet alkotunk így a lányommal, mi lenne ha ketten lennének? Hogy tudnám megoldani hogy egyikkel masikkal külön foglalkozzak?

Anyagiakat is meg kell fontolni. Még most nem is, de minél idősebbek, annál több pénz kell.

A férjem elég keveset segít. De azért igyekszik. De 90%ban a gyerek az én feladatom. Gondolom két gyerekkel is ez lenne. Bírni fogom e?

Segítség! Nem tudok dönteni


2020. ápr. 23. 20:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha nincs semmi segitseged, akkor a nagyobb korkulonbseg szerintem sokat segit. Ha most belegondolok, hogy mi lett volna, ha azonnal sikerul, 19 honapos lett volna a nagy a kucsi szuletesekor, hat, brutal lett volna. 3,5 evesen mar szobatiszta, elintez maganak egy csomo mindent, 5 honapos a kicsi, a nagy egyedul elalszik, ejjel villanyt kapcsol, pisil, iszik, betakarja magat, igyis ebreszti a ferjemet pl. rossz alom miatt, de nagyon ugyes, nappal is konnyebb csendre birni, de nem mindig. Egy 2-2,5 evest nem tudom, hogy lehet rabirni, hogy csondben maradjon, mikor a kicsi meg 3-4x is alszik napkozben.
2020. ápr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
11%
Vajon mik lehettek az érvek az első előtt?
2020. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
25%

És a férjed?

Ő akar még egyet?

Csak mert magadról ömlengtél eddig, de a férj a fasorban sincs. Vagy csak addig kell, amíg felcsinál? Aztán mehet dolgozni.

2020. ápr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%
Én csak azt tudom mondani, ha te tényleg akarsz mégegyet akkor nem kellenek érvek és ellenérvek. Egyszerűen belevágsz mert Akarod. De te nem akarod, inkább úgy tűnik győzködöd magad. Én is magamnak szültem h úgymondjam, minden rám vár évek óta. Nem sok segítségem van. Én is mondogatom kéne neki tesó, ellennének stb, de a szívemben érzem h én nem vágyom rá igazán. Örülök h lazul a kötél, kicsit újra létezem én is. Most 3 és fél éves, és már nagyon jó. Nem kívánom újra átélni, pedig én is csodának tartom. De a körülményeimet nézve bőven elég volt egyszer.
2020. ápr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát eleinte nehéz lesz, de utána minden a helyére kerül. :) én is bevállaltam a kis korkülönbség, segítség nélkül. Voltak sírós éjszakák igaz, pedig az én fiaim nem is voltak nyűgös, hasfájós gyerekek. Mostmár nagyok 7 és 9 évesek. Nagyon jól elvannak. Nagyon örülök, hogy így alakult. A középső gyerek után, 5 év munka következett, majd tavaly megszületett a kicsi. Olyan jó babázni újra. A Nagyok egész nap elvannak egymással, én meg újra átélhetem a csodát. Mi bevállalunk még 1 babát. Már tudom, hogy mi fog ránk várni.
2020. ápr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%

Ne azért szülj, hogy legyen játszótárs. Mi van, ha a kicsinek ellentétes személyisége lesz, mint a nagynak?

Ne azért szülj, hogy ne kelljen dolgoznod. Ha a munkahelyre nem vágysz vissza, akkor tanulj, vállalkozz vagy válts.

Ne azért szülj, mert neked kell újra a babaszag. Az elmúlik, aztán ugyanitt leszel 3 év múlva.

Ha eddig csak te keltél éjjel, ezután is így marad valószínűleg. Csak kettőnél zombi leszel.

Mi belevágtunk, vállalva, hogy teljesen külön egyéniség lesz, saját igényekkel és nekem újabb 2 év bezártsággal. Csinálni fogom, mert őt akarom, nem elmenekülni valami elől.

Gondold át újra az érveidet, egyik sem erős.

2020. ápr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Bírni fogod! Amint picit nagyobbak lesznek, mindenkinek jobb, ha van testvér. Egyszer beszélgettem egy 50 körüli 6 gyermekes nővel, ő azt mondta, hogy ahogy többen lettek, egyre könnyebb lett.
2020. ápr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%

1. Egy ilyen idős gyerek tuti nem érzi azt, hogy "Kell egy tesó". Társaság kellhet, de ahhoz nem feltétlenül kell egy újabb gyerek.


2. Sokáig előjön/előjöhet még a "Szeretném újra atelni a terhességet" érzés. Mindig szülsz egyet? Ez nem valós indok. 42 éves vagyok, még most is elkap ez az érzés időnként. Felnőtt vagyok, tudom az érzéseim kordában tartani.


3. "mennem kéne vissza dolgozni, de nem vágyom rá" Ha úgy érzed, hogy megtalálod a helyed, számításod, karriered otthon is, és nem hiányzik a bevételed, akkor hajrá.

Én nem ilyen típusú vagyok, de láttam már több ismerősömet, barátnőmet, akiknél ez bevált. Boldog, elégedett, jól élnek. Mondjuk azt is tudni kell, hány évig terhelhető a férj "büntetlenül", az is egy stressz, nem is kicsi. De ha van stabil bevétel, ha "belefér" akár egy több havi táppénz is a férj részéről, akkor oké.


4. "ujabb két ev kialvatlanság"

Fogalma sincs senkinek, mit dob az élet másodjára, harmadjára. Lehet, még rosszabb lesz. Vagy jobb. De kettővel eleinte mindig stresszesebb.


5. "nem tudnék két gyereknek megadni annyi figyelmet" az egész átalakul, de hidd el, még lehet oldani.


6."hogy tudnám megoldani hogy egyikkel masikkal külön foglalkozzak?" Ez ugyanaz mint az előző. Ha meg kell oldani, megoldható. Mondjuk sokszor jó, ha van segítség.


7. "minél idősebbek, annál több pénz kell"

Ez így van. Emellé gondold végig, mit tesztek, ha mondjuk nem sima a terhesség, ha pl. heteket kell kórházban lenned, vagy ha épp fejlesztésre szorul majd az újszülött. Van/lesz elegendő tartalék pénz, illetve ember?


8. "A férjem elég keveset segít". Nem írtad részletesen, hogy a háztartásban, gyerekeknél pontosan mennyit, miben. Ez a ti egyezségetek.


3 gyerekünk van. Mi 4-4,5 évenként vállaltuk be őket. A férjemet munkájából adódóan időnként alig látjuk, ilyenkor egyértelműen nem tud segíteni, de vannak hónapok, amikor viszonylag sokat tud itthon lenni, vagy akár egy kéthetes táppénzt is be tud vállalni a gyerek miatt, és ő marad itthon. Viszont jól élünk a munkánk és a vállalkozásból kifolyólag. Én 2 éve félállásban dolgozom, mert 3 gyerek mellett bőven van teendő, de még egy év lesz így, mert anyagilag nem engedhetjük tovább a csökkenést.

A mostani időszakban látom, tökéletesen elvannak együtt a nagyobb korkülönbség ellenére is.

2020. ápr. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel az érvekkel biztosan nem vállalnék. Mindent leírtak előttem.
2020. ápr. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Én kb 3 év korkülönbséget gondoltam.

Tehát akkor már az úgy könnyebb ezek szerint.

Ez hogy nem akarok vissza menni dolgozni dolog inkább az hogy nagyon nehezen fogom viselni hogy napi 2-3 órat tudok majd csak a lányommal lenni.

Biztos segítene a férjem, de nem lehet ra sok mindenben számítani. Hogy ő mit szeretne? Ő semmit. Ezt a gyermeket is nagyon nehezen döntötte el. De imádja és nem bánta meg. Fentebb írtam hogy őszre van megbeszélve hogy addig én is, ő is gondolkozik hogy legyen e még egy baba.

Én azt érzem még nem egyszer ezt végig csinálnám. De többször nem. Kettőnél több gyerek az tuti sok lenne nekem. Maximum egy.

2020. ápr. 24. 07:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!