Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljak-e még egy babát?...

Vállaljak-e még egy babát? Segítene valaki eldönteni?

Figyelt kérdés

Van egy masfel éves lányom. Minden egyes nap eszembe jut hogy szeretnék még egy babát. És közben szinte minden nap eszembe jut hogy áhh, elég egy.

Hogy juthatnek döntésre?

Leirom az érveim, ellenerveim.

Érvek.:

Kell egy tesó a gyereknek, látom igényli a gyerek társasagot, örülne neki.

Szeretném újra atelni a terhességet, ezt az egész csodát.

Lassan mennem kéne vissza dolgozni, de nem vágyom rá, nagyon szeretek "háziasszony" lenni, gyerekkel itthon lenni, de sajnos gyed nélkül nem engedhetjuk meg.

Ellen érvek:

Fáradt vagyok, lányom még 4-5 alkalommal ebred ejjel.

Mire jobban aludna es kipihenhetnem magam, ujra lenne egy kisbaba, ujabb két ev kialvatlanság.

Felek, nem tudnék két gyereknek megadni annyi figyelmet mint egynek.

Olyan jó kis egységet alkotunk így a lányommal, mi lenne ha ketten lennének? Hogy tudnám megoldani hogy egyikkel masikkal külön foglalkozzak?

Anyagiakat is meg kell fontolni. Még most nem is, de minél idősebbek, annál több pénz kell.

A férjem elég keveset segít. De azért igyekszik. De 90%ban a gyerek az én feladatom. Gondolom két gyerekkel is ez lenne. Bírni fogom e?

Segítség! Nem tudok dönteni


2020. ápr. 23. 20:50
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de innen a kapcsolatod se tűnik stabilnak. Kalkuláld be azt is, hogy egyedül maradsz és az mennyire optimális a gyerekeknek...

Nem csak egy ujabb gyerekkel próbálod magad fontosnak érezni, mert a férjed számára úgy erzed, nem vagy az?

Nem 1x írtad le, hogy nem tudsz rá számítani. Én így biztos nem akarnék még egy gyereket, csak ha a szeretet hiányomat akarnám betapasztani, tudván, hogy a gyerekek gyorsan nőnek, és a nagyobbnak lassan nem csak én leszek az egyetlen.

Én nem pótlékot, hanem családot, egységet szeretnék, és ha egy gyerekkel sincs meg, biztosan nem vállalnék még egyet.

2020. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!