Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy ez így nem fog menni?

Figyelt kérdés

Eddig gyesen voltam a lányunkkal a férjem pedig dolgozott, most terhes vagyok, a férjem elveszítette a munkáját a korona vírus miatt, és teljesen bekattant, azt akarja, hogy szülés után én menjek el dolgozni, ő pedig itthon marad gyesen.


És most jön a poén:


"A gyereknek fontos az anyatej, és a tápszer amúgyis drága, úgyhogy fejjél le annyi tejet ami elég addig amíg dolgozol"


Mondtam neki, hogy felőlem elmegyek én dolgozni, és itthon maradhat ő a gyerekkel, de esélytelen, hogy én egész délután, meg este fejni fogok munka mellett.


Most ezen duzzog már 1 hete, hogy én tápszerezni akarom a gyereket...


2020. jún. 4. 21:46
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
9%

A lepontozásokat nagyon nem értem!

Na akkor pontozzanak le engem is!

A babának az anyukájára van szüksége elsősorban!!! Ez elképesztően fontos, különösen az első három évben, ha később nem akarja valaki, hogy pszichológus tegye helyre a lelkét.

Bocsánat a modern gondolkodóktól! Egy férfinek kell a családot eltartani! Nem helyettesítheti az anyát, nem véletlenül találták ezt így ki, ami működött is évezredeken keresztül. Persze, hogy szüksége van a gyereknek az apára!!! De nem így, ez komoly lelki sérülést okozhat. Egy apánál nincsenek anyai ösztönök, ahogy fordítva is igaz. Arról tényleg nem is beszélve, hogy az anyaság nem luxus élet, hogy csak otthon kell lenni, egész nap a közösségi oldalon lóghat, nevetgél, szórakozik, a gyerek meg tv-t, mesét, tabletet nyomogat egész nap, nincs is vele gond...az anyához hozzá tartozik a felelősség, a háztartás(mosás, főzés,takarítás), gyerek nevelése, tanítása és még sorolhatnám!!! Kíváncsi lennek, hogy érzi meg, mire van szüksége éppen egy babának, ha éhes, fáj valami, szeretetre, figyelemre van szüksége stb.

És ha már itt tartunk! A hideg kiráz, ha látok egy szórólapban pl.vasalót reklámozni egy férfivel, vagy egy csiszológépet nővel!!! Miért kell összemosni a feladatokat?! Le a liberalizmussal! Mindenkinek meg van, meg volt a maga helye(ami tökéletesen működött eddig is!!!), csak az utóbbi évtizedekben akarják összemosni a szerepeket...

Ha a férjed nem akar dolgozni, annak is oka van! Érdemes átbeszélni, hogy milyen sérelmek érték esetleg, akár szakember is segíthet.

2020. jún. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
10%
És még valami! Az anyatej nem csak kaja!!!! Hanem közelség, gondoskodás, melegség, finom tapintás, kellemes érzés a babának! Ami nagyon fontos, szintén nem helyettesíthető.
2020. jún. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
55%

Igaza van. Ha eddig is csak GYES-t kaptál, akkor itt az ideje hogy dolgozzál te. Én megértem hogy otthon akar lenni ő is évekig.

Mond neki, hogy elmész dolgozni, és akkor tápszeres lesz a gyerek. Ennyi.

Ha nem tetszik akkor meg egyedül maradsz két gyerekkel meg a GYES-sel, mert a párod úgy tűnik más életet képzelt el magának.

2020. jún. 5. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
6%
Gyes nem jár ám,-mba a gyerek fél éves kora amott munkába allsz
2020. jún. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
81%

11,12!


Nem, nem az anyjára van szüksége. Egy állandó, gondoskodó szem3lyre van szüksége. Hogy ez az anya, apa, vagy a szomszédasszony, az a gyereknek mindegy. A gondoskodás és az állandóság a lényeges.

Az anyatej pedig pótolható tápszerrel, a többire meg az apa is képes.

2020. jún. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
16%

Én nem mennék 2 éves koráig, biztos, hogy nem hagynám otthon a gyerekem. Apuka emelje fel a fenekét és tegye a dolgát.

Az anya nem csak egy mell amiből folyik a tej. A szoptatás csak egy fontos dolog a többi mellett.

Amúgy a lusta férjed egy hónap után könyörögni fog, hogy maradj otthon te...

2020. jún. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
50%

Tuti nem mennék bele. A férjed egyszerűen lusta dolgozni... neg ha belemész tudod mi lesz? Hazaérsz 5 kor és majd adja át rögtön a gyereket mert halálosan fáradt lesz. Nem azt fogja csinálni mint mi nők, hogy oké dolgoztàl, kicsit játsz a gyerekkel de amúgy pihenj. Az ilyen nem fog minden feladatot ellátni, csak hesszelni akar otthon. És jó fej még megsértődik, hogy nem akarsz fejni....

Na kapja gyorsan össze a tökeit és irány dolgozni!

2020. jún. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
77%

Mint oly sok más esetben, itt is a kompromisszumos megoldás lenne az ideális.

Legalább az első 6 hónapban legyen vele otthon az édesanyja, és szoptassa. Úgyis 6 hónapos kortól kell kezdeni a hozzátáplálást. Pár hónap alatt le lehet szoktatni az anyatejről, pontosabban semmi akadálya, hogy délután és este komfortszopi legyen az édesanyjával, napközben meg lehet etetni. Erre az apa ugyanúgy képes, tehát otthon lehet gyeddel.

Az viszont tény, hogy otthon lenni egy babával az nem pihenés, hanem másfajta egésznapos munka. Kérdező, neked kell tudnod, hogy férjed valóban gyereket akar gondozni, vagy lustálkodni otthon. Ez utóbbi esetben súlyos csalódás fogja érni.

2020. jún. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
5%
15# ugye te se gondoltad komolyan!!! :D Akkor add át a szomszédnak a gyerekedet, nézd meg mi lesz belőle. Ez a liberális rendszer tovább fog épülni, de már most annyi lelki sérült ember van, hogy borzasztó!!! Részemről a vita lezárva! Köszönöm a lepontozásokat, megtiszteltetés! :)
2020. jún. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
90%

19!


De, komolyan gondolom. Itt szokás az anyákat piedesztálra emelni, holott az apa is képes ám mindenre.

2020. jún. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!