Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy ez így nem fog menni?

Figyelt kérdés

Eddig gyesen voltam a lányunkkal a férjem pedig dolgozott, most terhes vagyok, a férjem elveszítette a munkáját a korona vírus miatt, és teljesen bekattant, azt akarja, hogy szülés után én menjek el dolgozni, ő pedig itthon marad gyesen.


És most jön a poén:


"A gyereknek fontos az anyatej, és a tápszer amúgyis drága, úgyhogy fejjél le annyi tejet ami elég addig amíg dolgozol"


Mondtam neki, hogy felőlem elmegyek én dolgozni, és itthon maradhat ő a gyerekkel, de esélytelen, hogy én egész délután, meg este fejni fogok munka mellett.


Most ezen duzzog már 1 hete, hogy én tápszerezni akarom a gyereket...


2020. jún. 4. 21:46
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Azért na. Attól, hogy gyesen voltam itthon még nem azt jelenti, hogy lusta voltam dolgozni. Folyamatosan képeztem magam, kreatív dolgokat varrtam eladásra. Én szívesen elmegyek dolgozni, eddig is mentem volna, nincs a munkával semmi bajom. A férjem mániája volt, hogy legyen kis tesója a lányunknak, lesz még időm eleget dolgozni az életben.


Nekem simán csak azzal van bajom, hogy a férjem nehezményezi, hogy kiesik a bevétel a varrott cuccok eladásából, meg tápszerre kell költeni, szerinte én munka után pont rá fogok érni fejni, meg varrogatni itthon, ami nonszensz.


Meg attól is félek, amit az egyik hozzászóló is írt, hogy tényleg hazajövök, és kupleráj fog várni, mert ő tényleg csak azért akar itthon maradni a gyerekkel, hogy pihengessen.

2020. jún. 5. 09:54
 32/44 anonim ***** válasza:
21%

De igen, az hogy csak GYES-t kapsz, azt jelenti hogy lusta voltál dolgozni.

Mindenki kreatívkodik meg képzi magát jó esetben munka mellett. Főleg ha gyereket akar.

Csak akkor tudod meg hogy rendezi a gyereket meg a háztartást, ha otthon hagyod valóban. De gondolom ezt nem teszed meg, mert fogyatékos lesz a gyerek ha tápszeren nő fel 🤷🏼‍♀️

2020. jún. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de te vagy a fogyatékos, ha nem vagy képes olvasni. Engem nem zavar, ha tápszert kap a gyerek, a férjem spúr erre költeni.


És én nem csak kreatívkodtam otthon, hanem elég szép bevételem volt abból, hogy egész nap varrtam.


Ezt a bevételt, szintén a férjem hiányolja, mert ő nem szeretne megtanulni varrni és dolgozni a gyereknevelés mellett, mint én, hanem nekem kéne csinálnom másodállásban. Ez rohadtul nem fair, mikor ő dolgozott, neki semmi dolga nem volt munka után, csak játszani a gyerekkel, én meg csináljak mindent is, munka után? Hát persze.

2020. jún. 5. 10:11
 34/44 anonim ***** válasza:
12%
Hát nézd, ha te ennyire fenomenális vagy, akkor válj el és nevelgesd a gyesből meg a varrogatásból a gyerekeid.
2020. jún. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
93%

Én meg pont hogy belemennék. A fejésbe persze nem, de abba igen, hogy maradjon ő otthon, én meg megyek dolgozni. Apukának valószínű elég hamar félreállna a szája, amikor rájönne, hogy soha a büdös életben nem volt még csak megközelítőleg sem olyan fáradt a munkahelye miatt, mint amilyen a 2 gyerek miatt lesz. De persze akkor ő kel éjszaka is, meg ő vár téged ebéddel mire hazaérsz, meg ő tartja rendben a lakást, remélem ezeket is így gondolta. :) Tény, hogy nem vagyok az a tipikus ősanya, de amikor a kisfiam 2 éves lett, és visszamentem dolgozni, nagyjából olyan érzésem volt, mintha nyaralnék. Pedig a munkám sem napi 8 óra irodában ücsörgés.

Azt meg csak zárójelben, hogy nincs rá garancia, hogy lesz annyi tejed, hogy ilyen mennyiségeket fejni tudj belőle, főleg eleinte. Ezzel tisztában van?

A lepontozott válaszolónak meg annyit, hogy részemről elismerem, hogy van egy kis igazsága neki is. Én sem gondolom, hogy nekem kéne vízvezetékcsövet szerelni, vagy szekrénysort összerakni, esetleg franciaágyat cipelni egyik szobából a másikba. Cserébe nincs vele problémám, hogy a férjem meg mondjuk nem áll neki vasalni. De a gyerek speciel pont nem ez a kategória. A gyereknek KÉT egyenrangú szülője van, akik közösen akarták és közösen vállalták őt. Az apa igenis meg tud csinálni bármit a szoptatáson kívül, ha akar. A probléma általában a "ha akar" résszel szokott lenni. De erre meg azt tudom mondani, hogy ki milyen virágot szakít, olyat szagol...

2020. jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
76%

nem azért nem bíznám rá, mert ő a férfi vagy mert tápszer, hanem mert süt a sztoriból, hogy az életbe nem csinált otthon semmit, jó eséllyel önmagát is képtelen ellátni, nemhogy két gyereket meg egy háztartást.

ha kompetens, felnőtt emberről beszélnénk, mondanám hogy menj bele és menj vissza dolgozni ha akarsz, de három önellátásra képtelen gyereket egész napra otthonhagyni egyedül, ez nettó öngyilkosság lenne.

2020. jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

Hát ez az. Én szívesen elmegyek dolgozni, mert biztos vagyok benne, hogy többet keresnék, mint ő, mert bár tény, hogy sok év kimaradt a tapasztalat szerzésben, de addig amíg itthon voltam, sem ültem a seggemen. Megcsináltam a második diplomámat, leraktam a jogsit, idegen nyelvet tanultam, többet is, míg neki bár van tapasztalata, de csak egy szakmája meg érettségije van.


Szóval nem lenne problémám azzal, hogy a szakmai fejlődésemre koncentráljak, csak félek, hogy mire hazaérek a munkából 3 éhes gyereket kell ellátnom, akik csak nőnek, mint a gomba, és a férjem még munka után az asztalra csapva kioktat, hogy miért nem fejek, miért nem varrok, stb.

2020. jún. 5. 11:49
 38/44 anonim ***** válasza:
97%
Kedves Kérdező! egyértelmű ha ilyenektől tartassz akkor egész egyszerűen rossz emberhez mentèl hozzá és rossz embernek szültél.
2020. jún. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
12%
Na, itt már annyira elszállt a dolog...köszönöm mindenkinek a minősítést, mennem kell asszonyállati teendőim vannak 😁 Mindenkinek minden jót, örültem!
2020. jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
56%

"Megcsináltam a második diplomámat, leraktam a jogsit, idegen nyelvet tanultam, többet is, míg neki bár van tapasztalata, de csak egy szakmája meg érettségije van."


Diplomás, idegen nyelvet beszélő nőként elég "ciki", hogy csak gyes-t kapsz.

Az meg még cikibb, hogy itt ecseteled, hogy a férjed mekkora gyökér, totózol hogy vajon fog e bármit is csinálni otthon.

Miért nem vele beszéled meg ezt is, meg a félelmeidet is ezzel kapcsolatban?????

2020. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!