Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy ez így nem fog menni?

Figyelt kérdés

Eddig gyesen voltam a lányunkkal a férjem pedig dolgozott, most terhes vagyok, a férjem elveszítette a munkáját a korona vírus miatt, és teljesen bekattant, azt akarja, hogy szülés után én menjek el dolgozni, ő pedig itthon marad gyesen.


És most jön a poén:


"A gyereknek fontos az anyatej, és a tápszer amúgyis drága, úgyhogy fejjél le annyi tejet ami elég addig amíg dolgozol"


Mondtam neki, hogy felőlem elmegyek én dolgozni, és itthon maradhat ő a gyerekkel, de esélytelen, hogy én egész délután, meg este fejni fogok munka mellett.


Most ezen duzzog már 1 hete, hogy én tápszerezni akarom a gyereket...


2020. jún. 4. 21:46
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
90%

"A gyereknek fontos az anyatej, és a tápszer amúgyis drága, úgyhogy fejjél le annyi tejet ami elég addig amíg dolgozol"


Mondjuk ezt sem értem teljesen. Oké, tételezzük fel, hogy arra a napi 8-9 órára amíg nem vagy otthon, tudsz lefejni előre elég tejet. Persze közel sem biztos, de most tegyük fel. És az éjszakákat hogyan gondolta? Akkorra meg fejj délután, ha hazaértél? Vagy éjszaka kelj fel te megszoptatni, akár óránként, reggel meg menj dolgozni?

2020. jún. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
88%
Innen is látszik apuka mennyire lenne érett erre a feladatra.
2020. jún. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
89%
Hallod ez hülye. Már bocs. En fejtem tejet, mert a fiam nem volt hajlandó szopni. Hát annál időigényesebb meg macerásabb dolog nincs. Amúgy meg semmi gond a tápszerrel. Jó hogy nem már azt akarja, hogy dolgozzál, fejj, de közben legyél meg otthon a gyerekkel is. 😱😱 Jó ég gyere le.
2020. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
75%
Kedves kérdező, látom kaptál hideget-meleget, én csak arra batoritanalak, hogy próbáljátok ezt a helyzetet/konfliktust rendezni, megbeszélni a ferjeddel. Nekem az a véleményem, hogy igen, szüksége van az újszülöttnek az anyára, az anya közelségére, aki tudja táplálni anyatejjel, az fantasztikus, nagyon segít a kötődésben, stb, azonban én pl tapszeres babaként nőttem fel, anyukám üvegből táplált, mivel korababa voltam, nem volt teje, és nem lett semmilyen hátrányom belőle. Mi az elso babát várjuk, nálunk kissé mas a helyzet mint Nálatok, mi mind a ketten itthonrol dolgozunk, jol keresünk, azonban egyéni vállalkozóként nem tehetem / tehetjük meg, h én évekig nem dolgozom,az elejen persze, lehet lesz egy par hónap amikor nem fogok dolgozni (én hajnalban iszonyat korán kezdek időeltolódás miatt), AZONBAN a ferjem ugy van vele, hogy ameddig en dolgozom, addig o ellátja a babát/gyereket, a háztartást mert mind a kettő KOZOS, aztán amint en végeztem, o folytatja az o munkáját, elismerem, h ezt nem mindenki engedheti meg magának, azonban a kommunikáció, az “elvárások” megbeszélése, kinek mi az elképzelése, hogyan fog működni, stb megbeszélése mar a gyerekvállalás elott nagyon fontos lenne
2020. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!