Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mennyire oké a...

Anyukák, mennyire oké a gyerekre fogni a rendetlenséget és a koszt?

Figyelt kérdés
Hétvégén a sógoroméknál voltunk vendégségben. Tudták egy hete, hogy jövünk. Sógornőmet nem túlzottan kedvelem, viszont általában ezt a véleményemet megtartom magamnak. Viszont most kiakadtam. Szép, nagy, modern lakásban laknak amúgy, de ami ott van... Akkora rendetlenség, hogy lépni sem lehet, mindenhol üres dobozok, mert ha vesznek valamit, a dobozt ott hagyják a szobákban. Nappaliban mindenhol annyi játék van széjjel dobálva, hogy alig lehet lépni, de az a baj, hogy sajnos a játék között legalább ugyanennyi szemét van, pl. taknyos zsepi, borosdugó. Na meg a szennyes, mindenhol szennyes ruha van, a nappaliban és a konyhában is. Minden mocskos, szerintem hetek óta nem volt takarítva. Konyhában mosatlan hegyek a pulton meg a rendelős dobozok a földre dobálva. Konyha padlóján kajamaradékok, csirke, kenyér, minden, mert a gyerek szétdobálja állításuk szerint, aztán megeszi a földről (??). Fürdőt hadd ne részletezzem... Látták, hogy megdöbbentett minket ez, mondják, hát baba mellett nincs idő rendet meg tisztaságot tartani. Értem én, hogy a gyerek mellett nem múzeum a lakás, szerintem ezt senki nem is várja el. De szerintem nem lehet az 1 éves gyerekre fogni ezt a retket. Ez szimplán igénytelenség és veszélyes is a gyerek egészségére nézve, elvégre szemét meg ételmaradék meg mocsok közt mászkál. Sógornő nagyon bizonygatta,hogy minden kisgyerekes lakás ilyen, érdekes,én ilyet még nem láttam, pedig sok gyerekes házban megfordulok. Szerintetek is igénytelenség ez már, vagy igaza van sógornőnek? Hangsúlyozom, én nem vagyok rendmániás, meg értem, ha az anyukának nem az az első, hogy minden úgy álljon, mint egy ikea katalógusban, de azért ez túlzás már szerintem...

2020. jún. 10. 15:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
83%
És minek neki a három munkahely? Aki annyi áldozatot nem tud hozni a családjáért, hogy legalább az egyiket otthagyja az megint csak minek vállalta a gyereket? Ha neki a karrier a fontos akkor minek a gyerek, miért kell így kicseszni szegénnyel? Miért a párját kell arra kényszeríteni, hogy feladja az életét és mindent ő csináljon a gyerek körül? Ha ilyen párom lenne én se ganéznék utána. Mondjuk nem is lenne már a párom.
2020. jún. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Naszóval mielőtt még bárki nekem esik, szerintem is a férfi és a nő dolga közösen nevelni a gyereket és az apa is segíthet a házimunkában a meló mellett, sőt, kötelessége is. Viszont a sógornőm (ezek az ő szavai!) szerint a férfi dolga a munka, a nőé a háztartás - ezért nem kedvel engem, mert én karrierista nő vagyok szerinte. A férje tartotta el, soha nem volt munkahelye még, de komolyan nem volt. Ebben a felállásban szerintem nem helyénvaló a sógoromat szidni, hogy miért nem segít. Mondjuk ő választotta meg a feleségét, szóval...
2020. jún. 10. 16:24
 13/33 Justordinaryboy ***** válasza:
89%
Azért nem jó ilyeneket kiírni, mert nem ismerjük a hátterét a dolognak. Lehet a férjed testvére egy bántalmazó, szegény sógornőnek meg már élni is alig van motivációja, vagy vica versa.
2020. jún. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Justordinaryboy ***** válasza:
78%
És akkor most önigazolni szeretnéd magad, hogy a sógornőd egy életképtelen ember, vagy mit szeretnél, áruld el kérlek.
2020. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
81%

Ezekkel a kérdésekkel az a bajom, hogy mindenkinek más a sok. És nem tudjuk te mennyit túloztál. Pl a nővérem újabban tisztaságmániás es nem akar menni anyámékhoz, mert ott kosz van és a gyerek jajj mi lesz vele meg a macska is bejár. Amúgy tok nincs kosz. Csak nem patika a lakás.

Na szóval így.

Ha szó-szerint veszem, amit írsz az nagyon gáz, igen.

2020. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Jó én csak a fő kérdésre vagyok kíváncsi, hogy indokolja-e a gyerek jelenléte a rendetlenséget. Szerintem nem. Szerintetek? :)
2020. jún. 10. 16:29
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt. Anyámék lusták voltak takarítani meg nekünk se mutattak példát így nyilván nekünk sem volt ez megszokott dolog és akkor mindig mi voltunk a hibásak. Aztán kirepültünk szépen ők meg most is egy ganéhalomban élnek.
2020. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kérdés, hogy mekkorát. Ha a játékok vannak szétszórva az ok szerintem. En se fogom osszeszedegetni egy családtag látogatása miatt. A szemét nem ok. Meg azt is el tudom képzelni, hogy valakinek nincs ideje felmosni. De kaja maradék azért ne legyen már a padlón. Kivétel persze ha épp akkor szórta a gyerek le és meg nem vette észre.
2020. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a gyerek megszuletese elott is hasonlo koszban, rendetlensegben eltek. Csak most mar van kire fogni.

Egyebkent mi is volt, hogy meglatogattunk egy rokont balatoni nyaralojukban. Ott volt apuka, anyuka, anyai nagymama, meg 2 gyerek. Nekunk olyanok tuntek fol, hogy a kisgyerek milyen piszkos trikoban van (nem szimplan poros volt, vagy etellel leevett). Valamint az orrabol vegig kiallt egy takonydarabka, ami ugy latszik egyik szulot sem zavarta.

Persze nem szoltunk ra semmit, csak hazafele megbeszeltuk a dolgot. Akkor mar megvolt a mi kisfiunk is, tehat volt viszonyitasi alapunk is.


Szoval ahogyan valaki mar irta, egyedul a szetrakodott jatekokat lehet a kisgyerekre fogni. Semmi mast.

2020. jún. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
81%
4-es egy egy éves hol alussza át a napot?! Ekkora baromságot ne mondjál már. Az en 4 honaposom ma 50 percet aludt két részletben. Nem minden gyerek alszik ám nappal. De meg egy jó alvó egy éves se nagyon alszik 2x2 óránál többet. És ha mondjuk korán kelő, lehet az egyiket anya is atalussza. Vagy ne adj Isten regényt olvas.
2020. jún. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!