Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mennyire oké a...

Anyukák, mennyire oké a gyerekre fogni a rendetlenséget és a koszt?

Figyelt kérdés
Hétvégén a sógoroméknál voltunk vendégségben. Tudták egy hete, hogy jövünk. Sógornőmet nem túlzottan kedvelem, viszont általában ezt a véleményemet megtartom magamnak. Viszont most kiakadtam. Szép, nagy, modern lakásban laknak amúgy, de ami ott van... Akkora rendetlenség, hogy lépni sem lehet, mindenhol üres dobozok, mert ha vesznek valamit, a dobozt ott hagyják a szobákban. Nappaliban mindenhol annyi játék van széjjel dobálva, hogy alig lehet lépni, de az a baj, hogy sajnos a játék között legalább ugyanennyi szemét van, pl. taknyos zsepi, borosdugó. Na meg a szennyes, mindenhol szennyes ruha van, a nappaliban és a konyhában is. Minden mocskos, szerintem hetek óta nem volt takarítva. Konyhában mosatlan hegyek a pulton meg a rendelős dobozok a földre dobálva. Konyha padlóján kajamaradékok, csirke, kenyér, minden, mert a gyerek szétdobálja állításuk szerint, aztán megeszi a földről (??). Fürdőt hadd ne részletezzem... Látták, hogy megdöbbentett minket ez, mondják, hát baba mellett nincs idő rendet meg tisztaságot tartani. Értem én, hogy a gyerek mellett nem múzeum a lakás, szerintem ezt senki nem is várja el. De szerintem nem lehet az 1 éves gyerekre fogni ezt a retket. Ez szimplán igénytelenség és veszélyes is a gyerek egészségére nézve, elvégre szemét meg ételmaradék meg mocsok közt mászkál. Sógornő nagyon bizonygatta,hogy minden kisgyerekes lakás ilyen, érdekes,én ilyet még nem láttam, pedig sok gyerekes házban megfordulok. Szerintetek is igénytelenség ez már, vagy igaza van sógornőnek? Hangsúlyozom, én nem vagyok rendmániás, meg értem, ha az anyukának nem az az első, hogy minden úgy álljon, mint egy ikea katalógusban, de azért ez túlzás már szerintem...

2020. jún. 10. 15:50
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ismerősöm, akikhez akármikor átmegyünk, mindig ilyen szintű rumli és mocsok fogad. Ott 3 gyerek is van már, egyik sem éri fel a konyhapultot, ami van vagy 5m hosszú, de még így is keresni kell rajta a helyet, ahova lerakhatod a poharad vagy valami. Ők a gyerek előtt is ilyenek voltak, megjegyzem. Másik ismerősömnél két gyerek van ugyan, hasonló korban, nem mondom, hogy mindig patika rend uralkodik, látszik, hogy gyerekekkel vannak otthon, de egyáltalán nem zavaró, mindig tiszta minden, most az, hogy a kanapéról arrébb kell rakni egy játékot vagy valami, az nem egy hatalmas nagy truváj. Náluk a gyerek előtt is mindig igényes tisztaság és rend volt. Szóval van egy szint, amit meg lehet magyarázni a gyerekekkel, de azért nem mindent. A rumli még hagyján, azért 1-2 évesen már rendesen tud pakolászni és rendetlenséget csinálni egy gyerek, de koszt és mocskot és szemetet nem ő varázsol elő a semmiből, az is biztos. Jó, én még könnyen beszélek, csak két hónapos a lányom, nekem még könnyű a takarítás, de azért engem alapvetően is zavarna a mocsok és a rendetlenség, szóval ha nagyobb lesz is úgy gondolom, hogy végső esetben hívok takarítónőt, hogy segítsen, ha a férjem éppen nem lesz elérhető valami miatt (na meg, ha hazajön a munkából, akkor jobban örülök neki, ha minőségi időt tölt a lányunkkal, ne takarításra pazarolja az idejét, ha már egész nap nem látott minket).
2020. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
21-es egyetértek, az szerintem sem gond, ha a gyerek szétpakol. Elvégre ő egy gyerek, ez a dolga, hogy megismerje a világot. Viszont a koszról, a mocsokról nem ő tehet.
2020. jún. 10. 17:02
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Igénytelenség igen. Más kérdés, hogy engem aztán nem zavar, nem az én otthonom.
2020. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Evus1999 válasza:
100%
Szerintem valamilyen mértékben meg lehet érteni a kisgyermekes háznál a kupit. Nekem 1 hónapos jellenleg a babám de mivel nagyon sokat igényli a szopizást nap közben így van hogy 2 naponta mosogatok csak el, muvel 3man nem sok szennyes edényt csinálunk simmán belefér még. A párom meg este ér haza, olyankorsegít a fürdetésnél de nem tud egész nap a kicsivel foglalkozni mivel a munkahelye ezt nem teszi lehetővé.
2020. jún. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek mellett elképzelhető a rendetlenség. De a kosz más téma azért.
2020. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondom, nálam patyolat volt pont olyan 1 éves korukig. Viszont onnan kezdődött az az idő, amikor megmozdulni nem lehetett tőlük. Állandóan a fenekemben voltak és mindent szétpakoltak. Pluszban az otthonléttől akkor kezdtem bedepizni is. Viszont, havtudtam, hogy jönnek hozzám, akkor rendet raktam, sokszor úgy is, hogy mikor ők este elaludtak. Most a nagyobbik 5 éves, most már lehet nxugodtan tőlük mozogni.
2020. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
74%

Nyilván nem oké. A kosz nem is egészséges.

Mondjuk szerintem nincs unszimpatikusabb annál, mint amikor egyik nő a másikat szidja nagy kéjesen a háta mögött, akár névtelenül, hogy fúj, milyen igénytelen, de segíteni mondjuk eszébe sem jut. És még csodálkozunk, hogy azt mondják ránk, tyúkól. Így nem csodálom.

2020. jún. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
78%
A nő legnagyobb ellensége a többi nő.
2020. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
83%

Nem hiszem, hogy a gyerek miatt van. Biztos alszik napközben a gyerek. Sőt amikor hisztis volt egész nap és nem tudtam tőle házimunkát végezni megvártam, hogy hazajöjjön a párom és gyorsan kitakarítottam.

Most 8 éves már de így is tud kupit csinálni.

Egy nap többször porszívózok az tuti. Ha befejezte a játékot elpakol.

Ha rendelek valamit kidobom azonnal. Szerintem a kukáig ellehet sétálni meg a szennyestartóig is.

A fürdőt heti 1x kitakarítom a wc-t mindennap.

Amég nem voltam terhes a tesóval minden szombatom a nagytakarítással telt. Most visszafogom azért magam de akkor is tisztaság van.

Nekem kellemetlen lenne, ha a legnagyobb kupi közepén jönne valaki.

2020. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Jó 29 te a másik véglet vagy. Maradjunk annyiban hogy ez se normális...
2020. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!