Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mennyire oké a...

Anyukák, mennyire oké a gyerekre fogni a rendetlenséget és a koszt?

Figyelt kérdés
Hétvégén a sógoroméknál voltunk vendégségben. Tudták egy hete, hogy jövünk. Sógornőmet nem túlzottan kedvelem, viszont általában ezt a véleményemet megtartom magamnak. Viszont most kiakadtam. Szép, nagy, modern lakásban laknak amúgy, de ami ott van... Akkora rendetlenség, hogy lépni sem lehet, mindenhol üres dobozok, mert ha vesznek valamit, a dobozt ott hagyják a szobákban. Nappaliban mindenhol annyi játék van széjjel dobálva, hogy alig lehet lépni, de az a baj, hogy sajnos a játék között legalább ugyanennyi szemét van, pl. taknyos zsepi, borosdugó. Na meg a szennyes, mindenhol szennyes ruha van, a nappaliban és a konyhában is. Minden mocskos, szerintem hetek óta nem volt takarítva. Konyhában mosatlan hegyek a pulton meg a rendelős dobozok a földre dobálva. Konyha padlóján kajamaradékok, csirke, kenyér, minden, mert a gyerek szétdobálja állításuk szerint, aztán megeszi a földről (??). Fürdőt hadd ne részletezzem... Látták, hogy megdöbbentett minket ez, mondják, hát baba mellett nincs idő rendet meg tisztaságot tartani. Értem én, hogy a gyerek mellett nem múzeum a lakás, szerintem ezt senki nem is várja el. De szerintem nem lehet az 1 éves gyerekre fogni ezt a retket. Ez szimplán igénytelenség és veszélyes is a gyerek egészségére nézve, elvégre szemét meg ételmaradék meg mocsok közt mászkál. Sógornő nagyon bizonygatta,hogy minden kisgyerekes lakás ilyen, érdekes,én ilyet még nem láttam, pedig sok gyerekes házban megfordulok. Szerintetek is igénytelenség ez már, vagy igaza van sógornőnek? Hangsúlyozom, én nem vagyok rendmániás, meg értem, ha az anyukának nem az az első, hogy minden úgy álljon, mint egy ikea katalógusban, de azért ez túlzás már szerintem...

2020. jún. 10. 15:50
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az a baj ha kupi van. Engem meg az sem zavar ha kosz... Nem en elek ott😅 De ha engem megszól valamiért, akkor ki tudok akadni.

Pl. Nekem is ilyen sogornom van, akkor is a gyerek csinalta a kupit, ha a gyerek egesz nap otthon sem volt🤦‍♀️

De engem megszól h bezzeg nekem semmi dolgom.. Mert nem dolgozom. Megjegyzem ő sem, mert mindketten Gyeden voltunk😒 Mondjuk nem is beszélek mar vele. Neki mindig aaaanyii dolga van es aaaanyira nehéz... Mert mindenki mas kupit csinalt rajta kívül a lakasban. Ja azert volt a tamponos, betetes papirok szetdobalva a wcben. Nem használt, hanem az üres zacsi. Ja, biztos a férje pakolta szét, vagy a gyerek hasznalta el... Olyan nehez kifele menni es kivinni a kukaba? Maris rend lenne a wcben, ha nem lenne ott... A mikroja... Huhh inkább hidegen ittam a kvt. Megkert h melegitsem mar meg... Kinyitom a mikrot... Hat a koleszban sem volt ilyen undorító. Mindenhop kajadarab. De nem az h az elozo kaja esetleg "szetrobbant" a mikroban.. Hanem ez mar jo ideje ugy nezhetett ki... Megittam hidegen inkabb. Es meg ez sem zavarna... De amikor elkezdett oktatni.. Mondtam h először a saját eletet tegye rendbe, aztan nmegfogadom a tanacsait😅

2020. jún. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
30-as szerintem ez így normális..
2020. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek hasonló anyukát,mindig kupi van és a gyerekre fogja aki otthon sincs.......ott durvább a helyzet koszos wc a kád gusztustalan,és ablakot kb 12 éve mosott....Vannak ilyen nők ennyi.
2020. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!