Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és teherbeestem...

16 éves vagyok és teherbeestem. Mit tegyek? (bôvebben lent)

Figyelt kérdés
A barátom 20 éves, én 16 és terhes. Azt mondta, hogy támogatni fog és velem marad. Egyetemre megy jövôre, de gy városba maradunk. Okos, intelligens fiú éd nagyon szeretem. Amiatt nem is aggódok, hogy egyedül hagy vagy ne tudnánk majd megélni, de velem mi lesz? Én egyetemre szeretnék majd menni, bulizni. A babát viszont nem akarom elvetetni, nem lenne szívem egy ártatlan csöpséget megölni, mert hibáztam. Nagyon szégyellem ezt az egészet, mert most az egyszer elfelejtettünk védekezni és máris összejött a baba. Szóval nem tudom migez kezdjek. Hogyan fogok tanulni? Valaki volt már hasonló helyzetben valaki? Mi a vélemémyetek és mit tanácsoltok?

2020. jún. 10. 23:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/113 anonim ***** válasza:
46%

A legrosszabb, amit tehetsz, hogy szégyenkezel a történtek miatt. Írásod alapján felelősen gondolkodni tudó ember vagy, különösen a korodat is figyelembe véve.

Megtörtént, ezen változtatni nem lehet. Nincs bennem olyan, hogy gyereket elvetetni bűn, és minden körülmények között az. De nem is helyeslem, ha kényelmi célokat szolgál. Jól látod, a baba nem tehet semmiről, és fel akarod nevelni.

Szórakozni, bulizni, tanulni és gyereket nevelni is lehet egyszerre.

Az előfordulhat, hogy a kettőtök közötti kapcsolat idővel kihűl, és már nem akartok együtt lenni. Vagy csak a fiú hátrálna ki, vagy csak te.

Ilyen előfordul idősebb korban, több évtizednyi boldogság után is.

Elkeseredni semmiképp nem kell.

Bízom benne, hogy bolgod leszel, és minden jól fog alakulni az életben. Az akadályok, nehézségek teszik érdekessé az életet. A mindig minden csodás pont olyan megterhelő tud lenni, mint amikor mindig minden rossz.

Az életben maradéktalanul sem boldog, sem boldogtalan nem tud lenni az ember.

2020. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/113 anonim ***** válasza:
61%
Naív vagy még, az esély, hogy a 20 éves palid veled marad 10 év múlva is nagyon kicsi. Tényleg nagyon... Én nem tartanám meg, mondom ezt úgy, hogy jómagam is kismama vagyok 28 évesen. Karrierrel, diplomával, lakással, férjjel a hátam mögött. Biztos sokaknak sikerült nagyon fiatalon megszülni egy babát,s felnevelni, de én nem tudnám ezt elképzelni sem. Akkor indult be az életem, a sok rock koncert, bulik, barátok, jött az egyetem, a nagy szerelem, rengeteg élmény...Persze ezt lelkileg is bírni kell. Én kemény nő vagyok, elég jó a lelkierőm, egészségügyis vagyok, egy pár sejtcsomó még nem a babám, de valaki ezt nem tudja elengedni és érző lényként tekint rá az első perctől kezdve. Ezt neked kell eldönteni, beszélj a szüleiddel, hisz ők is részévé válnának, mivel kiskorú vagy
2020. jún. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/113 anonim ***** válasza:
69%

Én nem tartanám meg,főleg nem ilyen fiatalon. Az hogy a pasid veled marad,az nem garancia semmire. Mondani bármit lehet,de nem tudhatod mit hoz a holnap...

De ezt neked kell eldönteni,mások úgyse oldják meg helyetted.

2020. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/113 anonim ***** válasza:
80%
Eldöntötted, hogy megtartod. De te vágysz egyetemre meg bulira. Akkor old meg. Ebben senki nem tud neked itt segíteni, max a szüleid.
2020. jún. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/113 anonim ***** válasza:
84%
Én annyira nem akarok neked rosszat mondani, mert most szerintem teljesen normális, ahogy érzel, és az is, ahogy megfogalmazod. Viszont 16 éves vagy, még nem látsz át-és be bizonyos dolgokat. Szentimentális időszak ez a lányoknak. A kamasz szerelmek, főleg ott, ahol ilyen akadályokat gördít az élet az útjukba, nagyon hamar véget érnek általában. Tehát azt mindenképpen vedd számításba kérlek, hogy egyedül mit és hogyan tudnál tenni. Hogy akarsz-e fiatal, egyedülálló anyuka lenni, és milyen jövőt tudnál így biztosítani a babának. Nekem is ellenérzéseim vannak az abortusszal szemben, mint minden jóérzésű embernek, de vannak helyzetek, amikben az a kisebbik rossz. A szüleid mit mondanak? Kész vagy feláldozni a szociális életedet és a saját vágyaidat bizonytalan időre?
2020. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/113 anonim ***** válasza:
74%

"Én egyetemre szeretnék majd menni, bulizni."

Hát, márpedig baba mellet te nem fogsz bulizni. Ha meg inkább azt választanád, akkor felejtsd el most a gyereket. Ezzel a mentalitással ne vállald, mert tönkreteszed.

2020. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/113 anonim ***** válasza:
12%
Igen, majd a lebaszás biztos hatásos egy dacos tininél...
2020. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/113 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, jelenleg 32 éves vagyok. Lassan 2 éves a fiam. A mai napig emlékszem mikor egyszer pont 16 évesen eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha teherbeesnék az aktuális szerelmemtől (akivel amúgy nem is éltünk szexuális életet), és még ma is emlékszem milyen szentimentális, naiv gondolataim voltak egy babárol. Aztán úgy alakult az életem hogy 30 évesen szültem és azta kuuuuvvvaaa de nehéz tud ez lenni, még úgyis hogy értelemszerűen sokkal okosabban és reálisabban láttam a világot, mikor eldöntöttük hogy jöhet a baba.


Hány éjszakát sírtam végig mikor pici volt mert úgy üvöltött a hasfájástól, hogy már hetek óta nem aludtam többet egyhuzamban egy óránál. Aztán jött a fogzás, mikor a semmiből sikítva ébredt annyira fájt neki, aztán most a dackorszak, mikor sokszor óránként vívjuk meg ugyanazokat a harcokat. Tudom 16 évesen azt hiszed a te gyereked más lesz, és te jobban fogod csinálni. Ami akár igaz is lehetne. Csak rengeteg minden nem tőled függ, ugyanis a gyereknek lesz egy adott temperamentuma, ami született adottság és ettől is függ hogy mennyire nehéz vagy könnyű vele.


Szülőnek lenni nagyon sok örömöt okoz, de rengeteg rengeteg nehézséggel és lemondással is együtt jár. Nincs olyan anyuka ismerősöm aki ne küzdene ezzel vagy azzal, még akkor is ha az adott anya gyereke maga a megtestesült Buddha.

2020. jún. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/113 anonim ***** válasza:
44%

biztos örülnek majd szüleid hogy 2 gyerekük lesz,mert ugye te gyerekedet is nekik majd eltartani,nem a kedves baråtodnak.meg tėged is aki tanulna ,bulizna egyetemre mene.mire kicsit fel lėlegezhetnėnek kezdhetik előröl mindent.

jobban tenėd ha nem tartanåd meg,mert mindenkivel kiszurnál csak.egy gyerek nem jåtėk.

2020. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/113 A kérdező kommentje:
Hol írtam olyat, hogy véleményem szerint nagyon könnyû a gyereknevelés? :)) A szüleim is le akarnak beszélni. De én nem tudom megtenni, nincs hozzá lelkiismeretem. És nyílván nem hagynám magára a kicsit, ha bulizni támad kedvem. De szerintem úgy lesz, hogy beosztom. Tudom, húzós lesz, de muszáj megoldanom. A suliban meg mit mondok, hogy GYES-re megyek?? 😂 Nagyon kellemetlen lesz ez az egész, de a barátom tényleg mellettem áll és már 4 éve ismerem. Nem fog meghátrálni, meg amióta tudja, hogy várandós vagyok mindennap hív vagy eljön hozzám. Olyan aranyos, nagyon aggódik. Én hiszem, hogy boldog életünk lesz együtt! Sokat gondolkoztam és köszönöm a válaszokat! :) De ki fogok tartani mellette, belegondolva, hogy ennyi erôvel engem is elvetethettek volna a szüleim.. :/
2020. jún. 11. 22:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!