Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babával utazni vonaton?

Babával utazni vonaton?

Figyelt kérdés
8 hónapos ülni még nem tudó babámmal szeretnénk vonattal kirándulni. Az utazásra mit kell biztosítanom a babának a biztonságos közlekedés érdekében?

2020. jún. 27. 00:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
74%
én is javaslom a +1 helyjegy vásárlását, mert a gyerkőccel nem kevés cucc jár!
2020. jún. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
26%

Hiába vesz helyjegyet IC-re, attól a vonat nem lesz tágasabb!

Ki lehet próbálni, de a személyvonat/gyorsvonat sokkal tágasabb, szellősebb, és nincsenek annyian rajta.


Ha esetleg nyűgösebb a baba, egy zsúfolt IC-n az szörnyű az anyukának is. Hidd el.

2020. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
59%

"attól a vonat nem lesz tágasabb"

úgy értettem okoska, hogy ha 1 jegyet vesz magának akkor még simán melléülhetnek és nem fog elférni.

De ha megveszi a másik helyet is akkor azt is fel tudja használni, oda tudja tenni a gordozótban a babát például.

2020. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
10%
13, mi a fenének vinne hordozót?
2020. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Derjaderja ***** válasza:
57%

Hát valamiben csak viszi azt a babát, nem? Gondolom babakocsiban, és ahhoz tudja a hordozót vinni.

Ha meg hordozókendőben viszi, akkor nyilván csak az ölében tudja tartani.

De annak is igaza volt, aki azt írta, hogy gyorsvonat nem frekventált időben babakocsival még kényelmesebb is lehet.

Persze nen tudjuk, milyen terepen lesz a kirándulás, és ahhoz mi kell.

2020. jún. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
78%
Babafüggő. 8 hónapos volt amikor először vonatoztunk-1,5órás út volt- én szinte rettegtem tőle. Mindenre felkészültem. Végül láss csodát egy hangja nem volt egész úton, végig nézelődött az ölemben ülve.
2020. jún. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
74%

csak remélni tudom, hogy azoknak a majomparádéknak akiknek nem tetszik a gyereksírás nincs babájuk! az ilyen ne szaporodjon!

Nekem sem tetszik ha sír egy gyerek, de nem lehet ellene tenni semmit, ez természetes, ez az élet rendje.

Dudg a füledbe a zenét és kész.

2020. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
8%

Utolsó, de lehet tenni ellene. Pl a gyerekes család KIRÁNDULNI autóval megy, nem tömegközlekedésen kínozza a többi utast.


Gondolom akik szerint ez szuper és mindenkinek joga van közlekedni, akkor azokat az se zavarja ha a felnőttek üvöltöznek a gyerek felett aki nem tud pihenni.

2020. jún. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
74%

ja mert mindenkinek van pénze autóra mi?

a te világodban biztos így van. gyere LE egyszer a való világba!

2020. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
12%

"Uh, némelyik ember. Komolyan mondom.... Akkor már ne menjen a gyerekes család sehova, mert a többi utast zavarja a gyerek sírás. Ők nem sírtak mikor babák voltak, csöndben kuksoltak, lehet attól lettek ilyenek...."


Társas együttélés alapszabálya, hogy nem próbálja az ember másik életét megkeseriteni. Ez azt is jelenti, hogy ha tudom, hogy a gyerekem nem bírja pl ha hosszabb ideig egy helyben kell maradnia, vagy hasfajos, vagy siman egy pokoli rossz kölök, akkor nem viszem semmi tomegkozlekedesi eszkozre, ha nem szukseges. Jelen esetben a kirándulás nem szukseges, igaz azt sem tudni, hogy a gyerek egy kis angyal, aki mukk nélkül elmosolyog akár 8noranyi vonatozást is, vagy az utasok réme.


Amúgy nekem van gyerekem, igaz, sokkal idősebb, de ő pl a pokol angyala kategória volt, egy 10 perces buszozás alatt is képes volt óriási műsort csapni, így mi ha menni kellett valahová akkor vagy babakocsiztunk, vagy taxival mentünk.

2020. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!