Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy döntöttetek a baba...

Hogy döntöttetek a baba nevéről? Nem tudom, hogy mit tegyek, minden nevet átnéztem már, de semmi.

Figyelt kérdés

A naptárt már vagy 100x végigolvastam, és mindenféle oldalon megnéztem az anyakönyveztethető neveket Magyarországon, de egyik se tetszik.

Előnye annyi, hogy tudom, hogy nem fogom elnevezni a fiamat vagy a lányomat: Zsüsztin, Didra, Diké, Alegernon meg Atakám, hát meghalok, milyen nevek vannak a világon!

(Ezzel nem bántani akarok senkit, csak elképesztő, milyen nevek vannak, a Pompóniától kezdve az Alváróig...)


Valahogy semelyik név nem tetszik. Nem tetszenek a ritka nevek, se a gyakoriak, se a külföldiek, se a magyar nevek, és nem tudom, mi legyen. A baba neme kislány🥰

Nem tudom, hogy hogy lehet ez, de egyik magyar anyakönyvezhető név se tetszik. Azt hittem, hogy ha majd tudni fogom a baba nemét, akkor könnyebb lesz, de nem. Végignéztem az összes lánynevet, többször is, de nem találtam nekem tetszőt.

Gondoltam már arra is, hogy valamelyik családtagról nevezem el, vagy hogy az én nevemet kapja, de azt inkább nem.

Más is volt már ezzel így?



2020. aug. 4. 11:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
100%
Azért megpróbálhatja, nem?
2020. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
56%
Hajrá!
2020. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
24%

#40 A félműveltségre viszont van. Tanulj, művelődj, olvass utána, mielőtt kategorikus kijelentéseket teszel.


A magyar nyelvben csak az egyik (bár fontos) szabály, hogy ahogy ejtjük, úgy írjuk. A hatodikos nyelvtankönyvben megtalálod a többi részletet! :)

2020. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
87%

Nos, én ebben az esetben akkor simán Alexandrának anyakönyveztetném a gyereket, és Alexis-nek becézném, akár sz-szel, ha úgy jobban tetszik :)

Nekünk amúgy fiúnevünk nem volt, egy idő után meguntam odaálltam az apjuk elé, és közöltem, hogy MOST kitaláljuk a nevét. Azt mondta, ne röhögjek, de ő álmodott valamit. És benyögött egy olyan nevet, ami még csak eszünkbe se jutott soha. Jé, nem is akkora hülyeség, válaszoltam, és az lett a neve. :)

Azért több fiúgyerek nem kell, mert azoknak nem lesz nevük... :D

2020. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
19%

43!


A többi szabály itt nem lényeges, mert konkrétan egy névről volt szó, amit Magyarorszagon bizony csak az ahogy ejtjük úgy írjuk szabály alapján fognak anyakönyvezni. De kötözködj még egy kicsit azért.

2020. aug. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
93%
Ja szegény 43-as minden ilyen kérdés alatt veri a nyálát, nem fogja fel, hogy a magyar emberek 99,9%-a tudja és felfogja, hogy ez a szabály, csak szimplán hülyeségnek tartja és szarik rá, és ha olyan kedvük van és Gina nevű lányukat Dzsinaként ejtik, akkor ő a fejen is pöröghet az idióta 6-os nyelvtan könyvével, senkit sem érdekel, hogy szerinte és a magyar nyelv szabályai szerint helyesen ejtik e a gyerekük nevét, vagy sem. Nem mellesleg pont a tömegakarat az, ami képes elavult, idióta szabályokat megvaltoztatni. Szóval kedves nyelvtan náci, átment, hogy értjük miről vakerálsz csak leszarjuk, vagy leírjuk még páran?! Egy idő után talán az Akadémia is átvakarja magát a 21. századba. Végül is a magyar nyelv, a nyelvtan és a csoda 6-os könyv is változik. Mást ne mondjak példaként. Anno 100 emberből 90 nem tudta helyesen leírni, hogy 1-jén így ma már helyes úgy is pár éve, hogy 1-én. Ezt hívják fejlődésnek és nem idióta szabályokhoz való ragaszkodásnak. A nyelv változik. Azok az emberek változtatják, akik használják. Akkor is ha neked nem tetszik.
2020. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
41%

#43 de miért kéne dzs-vel ejteni itthon a Jennifert? Úgy ejtjük, ahogy írjuk. Vagyis a Jennifer Jennifer és nem Dzsenifer a magyar szabályok szerint.

Ott megértem, ahol nem lehet magyarosan kiejteni pl. Bryan, azt ne engedélyezzék, mert nem felel meg a szabálynak.

De még az is érthető, ha a Camilla kimondva c-vel igencsak béna, így K-val kell írni.

Julia sem Dzsulia.

Szóval jöhetsz a nyelvtannal, de itt nem állja meg a helyét.

2020. aug. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
97%
Viszont ha valaki Dzsuliett-nek szeretné hívni a lányát, ne legyen már így leírva. És a Juliette se lenne semmivel rosszabb, mint néhány förmedvény név, amit amúgy már engedélyeztek.
2020. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem kár ezzel a szabállyal jönni manapság. Senkinek nem fog gondot okozni egy név leírása amúgy, főleg, hogy az osztályokban nem egy külföldi diák is van. Vagy csak határon túli, aki kaphatott bármilyen nevet. A nyelv meg folyamatosan változik, majd igazodik az MTA is idővel.
2020. aug. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
100%

#46 Linkelnél még néhány válaszomat hasonló kérdések alól? Szerintem összekeversz valakivel, nevek alá soha nem válaszolok, mert a "Nektek tetszik a Dzsúliána/Mitryll/Fionella/Károj (pontosjével) névnél nagyobb baromság a kérdések között még a gyakorin sem nagyon létezik. Talán a horoszkóposak...


Itt viszont a névadás _módjára_ kérdezett rá a kérdező, van is még az elején érdemi válaszom, próbáld megtalálni, ha akarod...


Az ejtés szerinti/külföldi írásmód vitába meg nem szállnék be, vitassa, akit érint, amíg viszont ez a szabály, addig ennek mentén fog mindenki nevet adni a gyerekének, csak előtte még veri a nyálát még mindenféle fórumokon... ha jól esik, tessék.

2020. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!