Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy döntöttetek a baba...

Hogy döntöttetek a baba nevéről? Nem tudom, hogy mit tegyek, minden nevet átnéztem már, de semmi.

Figyelt kérdés

A naptárt már vagy 100x végigolvastam, és mindenféle oldalon megnéztem az anyakönyveztethető neveket Magyarországon, de egyik se tetszik.

Előnye annyi, hogy tudom, hogy nem fogom elnevezni a fiamat vagy a lányomat: Zsüsztin, Didra, Diké, Alegernon meg Atakám, hát meghalok, milyen nevek vannak a világon!

(Ezzel nem bántani akarok senkit, csak elképesztő, milyen nevek vannak, a Pompóniától kezdve az Alváróig...)


Valahogy semelyik név nem tetszik. Nem tetszenek a ritka nevek, se a gyakoriak, se a külföldiek, se a magyar nevek, és nem tudom, mi legyen. A baba neme kislány🥰

Nem tudom, hogy hogy lehet ez, de egyik magyar anyakönyvezhető név se tetszik. Azt hittem, hogy ha majd tudni fogom a baba nemét, akkor könnyebb lesz, de nem. Végignéztem az összes lánynevet, többször is, de nem találtam nekem tetszőt.

Gondoltam már arra is, hogy valamelyik családtagról nevezem el, vagy hogy az én nevemet kapja, de azt inkább nem.

Más is volt már ezzel így?



2020. aug. 4. 11:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 A kérdező kommentje:

Jó de en ezzel úgy vagyok, hogy ez lesz a szemelyijében azt jóvan. Senki nem fogja megtiltani neki, hogy ő maga Alexis-nek írja le. Nekem is tetszik amúgy. Volt egy Zsaklin osztálytársam és ő sem így írta le a nevét. Ok a papirjaiban így szerepel. Kit érdekel?

- De pont ez az, hogy a papírjain így szerepelne. És ha mondjuk úgy rögzül be nála, hogy Alexis, és mondjuk egy papírt Alexiszként kellene aláírnia, de ő Alexisként írja alá? Ez hülyeség.


Nos, én ebben az esetben akkor simán Alexandrának anyakönyveztetném a gyereket, és Alexis-nek becézném, akár sz-szel, ha úgy jobban tetszik :)

- Nem, mert az úgy gáz.

2020. aug. 4. 14:37
 52/68 anonim ***** válasza:
85%

51

Azért próbáld meg kérvényezni s-sel, mert végülis lehetne úgy is ejteni, lehet nem kötnek bele. Nagyon határeset a név.

2020. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
12%

[link]


Az Alexis magyarul Elek. Eleve nem engednék női névként adni.

Szóval, ha ragaszkodsz hozzá, hogy így szólítsd, akkor hasonló nevet kell keresned.

2020. aug. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező. Az en aláírásomból azt se mondanád meg, hogy Anikó vagy Zita vagyok e, nemhogy Alexis vagy Alexisz 😀 azt meg megtanulja úgyis, hogy mikor kell a hivatalosan használnia. Ez a probléma kb erettsegiig nem nagyon terheli a gyerekeket.

De persze úgy nevezed el, ahogy szeretnéd. Akar kervenyezheted is s-sel. Max nem engedik.

2020. aug. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
88%
Nem engedélyeznék a nevet, mert itthon az Alexisz férfinév. Jelenleg nincs az adható nevek között, de van 30-as éveiben járó labdarúgónk és radiológusunk is ezzel a névvel.
2020. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
62%
Neee kokolyan férfi név? Na ez durva. 😀
2020. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Az Alex is az Alexander illetve az Alexisz rövidüléséből származik. Szóval nincs esély rá, hogy engedjék, mivel nálunk nincsenek nem semleges nevek.
2020. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
65%
Na ezt se adnám a fiamnak. Mondjuk a Jacintot sem. Arról is már felnott fejjel tudtam meg, hogy fiú.
2020. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 A kérdező kommentje:
Az Alexis uniszex név.
2020. aug. 4. 15:38
 60/68 anonim ***** válasza:
93%
Magyarorszagon nincs uniszex név
2020. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!