Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy döntöttetek a baba...

Hogy döntöttetek a baba nevéről? Nem tudom, hogy mit tegyek, minden nevet átnéztem már, de semmi.

Figyelt kérdés

A naptárt már vagy 100x végigolvastam, és mindenféle oldalon megnéztem az anyakönyveztethető neveket Magyarországon, de egyik se tetszik.

Előnye annyi, hogy tudom, hogy nem fogom elnevezni a fiamat vagy a lányomat: Zsüsztin, Didra, Diké, Alegernon meg Atakám, hát meghalok, milyen nevek vannak a világon!

(Ezzel nem bántani akarok senkit, csak elképesztő, milyen nevek vannak, a Pompóniától kezdve az Alváróig...)


Valahogy semelyik név nem tetszik. Nem tetszenek a ritka nevek, se a gyakoriak, se a külföldiek, se a magyar nevek, és nem tudom, mi legyen. A baba neme kislány🥰

Nem tudom, hogy hogy lehet ez, de egyik magyar anyakönyvezhető név se tetszik. Azt hittem, hogy ha majd tudni fogom a baba nemét, akkor könnyebb lesz, de nem. Végignéztem az összes lánynevet, többször is, de nem találtam nekem tetszőt.

Gondoltam már arra is, hogy valamelyik családtagról nevezem el, vagy hogy az én nevemet kapja, de azt inkább nem.

Más is volt már ezzel így?



2020. aug. 4. 11:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
79%
Jó de en ezzel úgy vagyok, hogy ez lesz a szemelyijében azt jóvan. Senki nem fogja megtiltani neki, hogy ő maga Alexis-nek írja le. Nekem is tetszik amúgy. Volt egy Zsaklin osztálytársam és ő sem így írta le a nevét. Ok a papirjaiban így szerepel. Kit érdekel?
2020. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
77%

Mi lenne, ha az Alexist kérvényeznéd. Mármint úgy, hogy te mindenképpen "ALEXIS"nek szeretnéd ejteni, aztán nem kell az MTA-nak tudnia, hogy mégis inkább sz-szel ejtitek. Ennél azért sokkal cifrább neveket engedélyeztek, szóval hátha...

Vagy válasszon a férjed nevet.

2020. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
28%

22!


Nem idióták ülnek ám ott....

2020. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, hogy kinek mi az elképesztő név az nagyon relatív. Nekem az Alexis egy kaptafa az általad a kérdésben felsorolt, számodra borzalmas nevekkel. Amúgy kérvényezheted Alexisként is, csak ugye akkor hivatalosan így is ejtik majd, nem pedig sz-el.
2020. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
77%
23 mondjuk elég idiótaság, hogy a mai globális világban ragaszkodunk a fonetikus írásához a külföldi neveknek. Ennek semmi értelme. Vagy hagyjak adni rendesen, vagy ne hagyjak. De ez a Dzsenifer baromkodás szánalmas. Szoval de szerintem idióták ülnek ott. Nem lehet normális, aki engedi a Dzsenifert anyakonyvezni a Jennifert meg nem...
2020. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
39%

25!

Köze nincs a globális világhoz, a magyar nyelvtanhoz van köze. Magyarorszagon ahogy ejtjük úgy írjuk szabály van.

2020. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
80%
23. A Ginát is engedélyezte valaki, azt mégis majdnem mindenki Dzsinának ejti. És van még egy pár ilyen név a listán.
2020. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
72%
26 most neked nem megy a szövegértés? Pont ezt a szent szabályt fikázom, hogy ökörség a mai világban. És de, van köze a globális világhoz. Tudod, azaz, ami körül vesz minket. De nyilván ilyen korlátolt elmék preferálják a Dzsenifert is... meg az Alexiszt...
2020. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
33%

28!


Magasról beszélsz, mint korlátolt? Akkor egyet értünk. Ha rám céloztál, akkor fogd vissza magad, nem kell bunkónak lenni.

A magyar nyelvtant is dobjuk el, csak mert XY Jennifernek akarja hívni a gyerekét? Esetleg a nyelvet magát is? Ja, szerintem szűnjön meg a magyar nyelv és legyen kötelező az angol.

2020. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
60%
27 a Gina elég régi név lehet, végül is az Abigélben is van Gina. És azt nem tegnap írták. Igaz talán az Georgina becézett formája, de így ugye logikus, hogy engedélyezték, nem a külföldi név miatt lett engedélyezve hanem becézetként szerintem.
2020. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!