Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy döntöttetek a baba...

Hogy döntöttetek a baba nevéről? Nem tudom, hogy mit tegyek, minden nevet átnéztem már, de semmi.

Figyelt kérdés

A naptárt már vagy 100x végigolvastam, és mindenféle oldalon megnéztem az anyakönyveztethető neveket Magyarországon, de egyik se tetszik.

Előnye annyi, hogy tudom, hogy nem fogom elnevezni a fiamat vagy a lányomat: Zsüsztin, Didra, Diké, Alegernon meg Atakám, hát meghalok, milyen nevek vannak a világon!

(Ezzel nem bántani akarok senkit, csak elképesztő, milyen nevek vannak, a Pompóniától kezdve az Alváróig...)


Valahogy semelyik név nem tetszik. Nem tetszenek a ritka nevek, se a gyakoriak, se a külföldiek, se a magyar nevek, és nem tudom, mi legyen. A baba neme kislány🥰

Nem tudom, hogy hogy lehet ez, de egyik magyar anyakönyvezhető név se tetszik. Azt hittem, hogy ha majd tudni fogom a baba nemét, akkor könnyebb lesz, de nem. Végignéztem az összes lánynevet, többször is, de nem találtam nekem tetszőt.

Gondoltam már arra is, hogy valamelyik családtagról nevezem el, vagy hogy az én nevemet kapja, de azt inkább nem.

Más is volt már ezzel így?



2020. aug. 4. 11:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
86%
Na meg mindig nem megy a szövegértés. Ugorjunk neki újra, mit is gondolok, bár világosan leírtam: vagy engedélyezzék normális emberi módon (nem magyarul, mivel úgy eszméletlen tirpák) vagy ne engedélyezzék egyáltalán. Mert nem más, mint a magyar nyelv megcsúfolása, amit művelnek a külföldi nevekkel.
2020. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
85%
28 ebben teljesen igazad van amúgy. Valahogy mindig a félművelt prolik ragaszkodnak ehhez a szabályhoz. Tanult nyelvészek soha nem akadtak fent senki nevén, bárhogy használták azok viselői. Ellenben kötekedős énektanárom anno kioktatott egy ilyen nevű gyereket, hogy ezt nem úgy kell ám etc. De akinek köze volt a nyelvészethez bezzeg nem okoskodott bele.
2020. aug. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
16%
Így van a Gina a Georgina rövid alakja, köze nincs az olasz Gina névhez
2020. aug. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
89%
32 értelmes ember nem akad fenn azon, hogy valaki hogy hívatja magát és ahhoz képest hogy írja. Sőt van egy Erzsébet ismerősöm, aki Bettinek hívatja magát, mert az Erzsébetet utálja. Most oktassam ki, hogy ő igazából Erzsike, mit flancol? Mindenki úgy hívja magát, ahogy akarja. Intelligens ember ezt tiszteletben tartja.
2020. aug. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
80%
Gina az egy példa volt! Millióan használják dzsinaként! De tényleg ragadjunk le egy névnél. Akkor mondjam, hogy a Virginiát is használja a környezetemben nem egy ember dzs-vel? Vagy melyik nevet mondjam? Stella? Azt is Sz-szel használja a viselője. Lényeges a nevek etimológiája? Nem. Annyi a lényeg, hogy normális ember más nevébe nem köt bele, akárhogy használja.
2020. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
26%
A kérdés nem a becenév volt...
2020. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
29%
34: az nem olyan hülyeség amúgy, mert a Bettina is az Erzsébetből erede
2020. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
31%

#25


"Köze nincs a globális világhoz, a magyar nyelvtanhoz van köze. Magyarorszagon ahogy ejtjük úgy írjuk szabály van."


Közenincs a globális világhoz, a magyar nyelftanhoz van köze. Magyarországon ahogy ejtyük úgy írjuk szabáj van.


:)


Szívesen!

2020. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
63%

35!


Tőlem úgy használod, ahiyg akarod. A kérdés az anyakönyvezhető névre vonatkozott. Anyakönyvezni kiejtés szerint kell. Tehát a Stella az Stella, ha angolos kiejtés kell, akkro Sztella lesz. Itt még megoldod úgy, hogy a Stellat simán sztellanak ejted. De Jennifer nem anyakönyvezheto csak kiejtés szerint, ergo Dzsenifer lesz. A Kérdező Alexis-t akar, ami kb esélytelen így írva

2020. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
58%

38!


... A hülyeségre nincs orvosság

2020. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!