Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak,ha nem akarok...

Mit csináljak,ha nem akarok gyereket tőle?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt a férjemmel.

Nekem egy előző kapcsolatomból van már egy gyermekem.

A férjemmel már jó ideje próbálkoztunk a gyerekkel,mire kiderült hogy probléma van nála és csak inszeminációval és,vagy lombikkal lehetne összehozni a babát.

Én ott tartok,hogy egyeltalán nem szeretnék így gyereket. Ő igen. De nekem ez hogy csak úgymond berakják és semmi együttlét nélkül lenne a gyerek teljesen lesokkol.

Én már mondtam neki azt is keressen akkor mást,mert nekem ez nem megy.

Volt már valaki így? Érzett már valaki hasonlóan? Hogy lehet ezen túltenni magamat?

Én meglennék gyerek nélkül,igazából a korom is aggaszt..35 éves vagyok..



2020. aug. 21. 22:18
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
76%

- Te nem akarsz gyereket eléggé ahhoz, hogy bevállald a fogantatással járó macerát, amit teljesen megértek, én se vállalnám pedig nincs gyerekem. Nem vágyom rá . Volt amikor szóbakerült, és elgondolkodtam rajta, de sose vágytam rá igazán szívből. Csak a férjem miatt mentem volna bele, de így ő is meggondolta magát. Már csak azért is mert ő is egyre jobban élvezi hogy nyugodt életünk van, nincs annyi stressz, kötelezettség, se anyagi többlet teher , mintha gyerek is lenne. Nem akarta hogy azon a sok szaron átessek hormonok , szúrások, rengeteg pénz stb. Mi megbeszéltük, hogy vagy összejön természetes úton, vagy akkor nem kell gyerek. Nem jött. Mi boldogok vagyunk azóta is. A házasságunk csak erősödött. Alapból nem a lehetséges gyerekvállalás miatt kötöttük össze az életünket, hanem mert együtt akartuk leélni. Szerelemből. Minden és mindenki mástól függetlenül.

- az a helyzet, hogy amit leírtál, az alapján olyan mintha a férjed csak tenyészállatnak nézne, ha te nem vállalod be, keres mást. Nem akarlak megbántani, de ilyen palit bottal nem piszkálnék meg aki így gondolkodik, csak mert nem szaporodunk. Számomra ez undorító és érzelemmentes kijelentés. Én ilyen embernek nem hogy nem szülnék, ott is hagynám a vérbe!

2020. aug. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
89%

Érthető az is, hogy ő szeretne, de az is, hogy te így nem.


Nekem van már gyerekem, így ha nem jönne a következő, nem valószínű hogy végig szenvednem a lombikot, megelegednek a meglevő gyerekemmel, ezért teljesen megértelek. Főleg úgy hogy irtad a munkája miatt minden rád maradna a gyerek körül, akire nem is te vágysz legjobban.


De viszont neki nincs még, ezért teljesen érthető, hogy ha szeretne, és te viszont nem, akkor csalódott és keres más párt akivel lehet saját gyereke.


Esetleg kompromisszumnak maradjon ő Gyed-en a kicsivel, hogy legalább ne az legyen hogy te sinyled meg a lombikot, szülést egy olyan gyerekert, akivel aztán te maradsz otthon magadra hagyva, mikor ő vágyott rá jobban.

2020. aug. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
84%
Es ha örökli a gyerek..? En is hezitàlnék böven
2020. aug. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is van már gyerekem, így ha a helyedben lennék, én sem mennek neki ilyen kezeleseknek. Tudom, hogy onzonek hangzik, de ha nem jönne természetes úton, nem tenném ki magam ezeknek a brutal beavatkozásoknak. Ez meg, hogy ha nem szülsz neki, keres mást... Hát részvétem.
2020. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
91%

34 mondjuk elég rossz ismerkedési alap:

- Hello, Józsi vagyok. Meddő. De gyereket akarok. Szoval kezdhetjuk a lombikot?

Na. Azért de most komolyan. Nagyon szerelmesnek és gyermektelennek kell lennie annak a nőnek, aki ebbe így belemegy.

2020. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Voltak itt negatív pozitív hozzászólások,sokan nem fogták fel miről is írtam én,de nem is érdekel. Nem mindenki éli meg könnyen a dolgokat vagy idő kell hozzá!

Sokat beszélgettünk a férjemmel,azóta bele is vágtunk már a dologba. Egyenlőre sajnos sikertelen,de reménykedünk. :)

Szerencsére elmondhatom,hogy nálunk pozitív dolgot hozott ez az egész,végülis a vizsgálatok maga az inszemináció is igazából semmi extra sőt még izgalmas is az egész. :)

A férjem repdes,odafigyel rám teljesen más minden! Úgyhogy nyugodt szívvel írhatom,hogy ennél már csak akkor leszünk boldogabbak ha végre sikerül is. :)

2021. febr. 9. 12:50
 37/37 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megoldódott, remélem hamarosan jön a baba is
2021. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!