Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok hogyan oldjátok...

Nagycsaládosok hogyan oldjátok meg a ruhaváltást?

Figyelt kérdés

Elsősorban három vagy több gyerekes anyukák tapasztalatára vagyok kíváncsi.hogyan oldjátok meg a ruhaváltast? Börzéztek, használt ruhát vesztek vagy csak újat? Ha újat, mennyiből jön ki három gyereknek komplett őszi szett pl?

Én ma vásároltam. Zoknik, trikok, bugyik, kisgatyak,farmerek,leggingsek,pár pulcsi, hosszú ujjú pólók.szoval alap dolgokat,nem markasakat és brutál összegeket hagytam ott, egyszerű boltokban vásároltam, szóval tényleg árakat is néztem. az a durva, hogy még mindig nincsen meg minden, csak nagyjából.ilyenkor felmerül bennem a kérdés,hogy a többi nagycsaládos hogy oldja meg ezt?



2020. szept. 4. 21:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
76%
Nekem csak egy gyerekem van, így csak a gyerekkoromból tudok meríteni. Kevés ruhánk volt, de az jó minőségű. Pl 3 nadrág, két pulcsi, 7 póló, bugyik, zoknik. Plusz azért mindig van az előző szezonról ami még jó. Pl póló jó ősszel is, ha nem növi ki. A bokacsörgetős naci otthonra még jó volt és az otthoni és suliba járós ruhák szigorúan el voltak különítve. Így pl ami örökölt volt, az általában otthoni ruha lett. Ünnepekre is mindig kaptunk ruhát (is). Ilyesmi. Gyakrabban mostunk, amikor kellett. Ennyi.
2020. szept. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
85%

Nekem csak két gyerekem van (mindkettő fiú, kisiskolások), remélem, nem baj, hogy hozzászólok.

Mi rokonoktól, barátoktól elég sok használt ruhát kaptunk, ami nem volt annyira szép, az jó volt itthonra "játszósnak". Eleinte ha kellett még valami, én is újat vettem, aztán találtam egy bizományi boltot, ahol olcsón lehet használt ruhákat venni, plusz új fehérneműket meg még sok mindent. Azóta sokszor vásárolok ott, ha valami nincs nekik, csak akkor keresek tovább a boltokban. Nekem új ruhákból csak a Lidl-ben kaphatók váltak be, a többi helyen vagy az anyaguk, vagy a szabásuk nem tetszett, a teszkós nadrágok pl. mindig kényelmetlenül szűknek bizonyultak, pedig a gyerekeim elég vékonyak. A nagyobbik fiam kifejezetten utálja a szűk szabású, kényelmetlen nadrágokat, ruhákat, azt mondja, nem tud benne mozogni.

Magamnak is szoktam használt ruhát venni. Vajon ki mondja meg, hogy azt a ruhát, amit rajtam lát, újként vagy használtan vettem? Senki. Használtból is sokszor kifogok teljesen újnak kinéző, hibátlan darabokat.

Az én fiaim nagyon szeretik a mintás pólókat, felsőket. A kicsi sokszor alig várja, hogy megörököljön 1-1 "menő" darabot a bátyjától. Sosem problémázott rajta, hogy miért kell a tesó ruháiban járnia, neki ezek ugyanúgy tetszenek, mint az újak, ugyanúgy örül nekik. Amúgy neki is szoktam külön ruhaféléket venni, de kevesebbet. Szerintem nincsenek szakadtan vagy rosszul öltöztetve a többi társukhoz képest.

Cipőt legtöbbször a Decathlonban veszünk, itt vannak olcsóbbak és drágábbak is, de nem az áruk érdekel, hanem hogy melyik tetszik és kényelmes nekik. Ezen én sem szeretek spórolni.

2020. szept. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 Derjaderja ***** válasza:
79%
Én nem vagyok nagycsaládos, de q cipő ennyi. És a 10000 forintosnak is 1 hét után lekopik az orra, de legalább a lábnak egészségesebb, mint az olcsó.
2020. szept. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 Derjaderja ***** válasza:
30%
Előző vagyok. 3 hónapja jár önállóan a gyerekem, eddig 50 ezer a cipőköltség azóta, és kinti őszi még nincs. (Nyilván pont méretet váltott szezonon belül)
2020. szept. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 Derjaderja ***** válasza:
13%

Ruhával meg az a baj, hogy a pepco, tecso, auchan stb alig pár modellt kínál egyszerre. En a másfél évesnek sem kívánom, hogy a játszón lássak, hogy tecsós a ruhája. Na meg ezek kopnak is hamar.

Ha már epp nincs lóvém, akkor háda, csomó alig használt, egyedi márkás ruha van.

Másik bajom, hogy csomó ruhát kizárok mert csillámos, vagy harsány vagy feliratos vagy dinós, unikornisos, természetellenes állatos (síelő medve, fagyizó zsiráf), tájidegen (pl pálmafás) stb.

Nem vagyunk gazdagok, így c&a vagy h&m marad, de az utóbbinak nem szeretem a stílusát, és az olcsóbb ruhàk ott is rosszak és nyúlnak, fakulnak.

2020. szept. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
85%
12 amúgy gyerekkoromban nalunk is ez volt. Vártam, hogy a nővérem kinőjön bizonyos ruhákat 😀
2020. szept. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
95%

15 de mi a baj a tescos ruhával? Mennyivel rosszabb, mint a H&M? Sem kinézetre, sem anyagra nem rosszabb de amúgy meg nem is különösebben olcsóbb. Nem értem ezt a Tesco fóbiát egyeseknél.

Nekem a milliós keresetű kolléganőm is vesz ott ruhát, mert az tetszik neki 🤷🏼‍♀️

2020. szept. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
74%

Kicsit eldobtam az agyam, hogy 80 ezerből nem jön ki a ruhatár csere.

Nekem is három van, a legkisebb 3, a legnagyobb 17.

Annyi a könnyebbség, hogy a 17 éves már nem nő (annyit), neki jó a tavalyi cipő, kábát, öltöny, stb, így már érdemes egy jobb minőségű, tartós, esetleg márkás cipőt vagy ruhát venni.

Rengeteget vásárolok a pepcoban, egy éve ott is dolgozok. Akciósan nevetségesen olcsón tudok ruhákat venni. 360 egy nadrág, vagy egy póló. A kicsit sose cikizték az oviban, ugyanúgy Miki egeres, Mancs őrjáratos, stb. rucikban van, mint a többiek. Pont nem érdekli őket, hogy milyen márka.

A kamaszokat jobban, de egy farmerről vagy pólóról meg nem mondod, hogy honnan van. Ezt egyedül azok az anyukák tudják, akik hetene jönnek vásárolni, és kívülről fújják az összes pepcos kollekciót. 😉

A felsőruházat minőségben semmivel se rosszabb. Főleg amíg gyorsan nőnek, kiszakítják, leeszik, addig pont jó. A zoknik, harisnyák ugyanígy.

Cipőt magamnak vettem, futkározósnak, és meglepően sokáig bírja, simán lekörözi a három hét alatt széteső kínai gagyit. A táskák is tartósak.

Amit nem éri meg megvenni, az a bugyi és az alsógatya, az nagyon hamar szétjön. Mondjuk szobatisztaságra szoktatáshoz pont jó, és akkor csak az érdekelt, hogy legyen 15-20 bugyi, és 10 nadrág.

Neten, facebook-on is szoktam vásárolni. Ruhacsomagokat jobban megéri. Ott is 2-300 ft-ra jön ki egy-egy darab, és volt már benne eredeti, újszerű puma, nike, stb.

A tescós ruhákat se értem, hogy miért szóljàk le sokan. Magamnak szoktam ott vásárolni, mert nagy méret kell, és ott is jók az akciók. 5-10 éves darabjaim is vannak. De a nadrágok, alsóneműk, gyerekruhák minősége is jó. (Viszont a cipők gagyik.)

Általában havonta veszek ruhát. Mikor mire van szüksége a családnak. 10-15 ezret költök egyszerre, de 15-nél már szívom a fogamat. 😂

Meg megtanultam előre gondolkodni. Tavasszal fillérekért tudtam venni márkás télikabátot a 17 évesre a Sports Directben. De képes vagyok nyàr középen megvenni a villogós karácsonyi pulcsit is. 😂

Mióta a pepcoban dolgozok, már elsőre felismerem a ruhákat, amit árulunk. No para, a fél ország ezekben jár, és meglepően gazdagok is. 🤷‍♀️

Nálunk pont a ruházkodás a legkisebb gond. Etetni sokkal többe kerül. Azon viszont nem vagyok hajlandó spórolni!

2020. szept. 5. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
80%
A kikbe is érdemes benézni, én a múltkor nagyon jó arban vettem egy rakat ruhat.
2020. szept. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 Derjaderja ***** válasza:
67%

17.18.

Nekem az nem tetszik ezekben, hogy máson is ugyanolyan van, de amúgy hozzáteszem, hogy a tecsós anyaga és minősége tényleg nem olyan rossz.

A pepcóról ezt nem mondanám, bár ott is van nagyon rossz és nem olyan rossz, és a mintavilága is van amelyikbek nagyon tré (ez a mesefigura meg csillám meg felirat meg neon), de van néha jobb széria is).


De azért ezek ilyen távolkeleten tömeggyártottak,.ami engem zavar, bár tudom, hogy kb minden az.


Amúgy én is egy varrótanfolyamban gondolkozom, nekem anno anyukám varrt néha ruhákat (a telkünkön a kisházat meg csillagokat ilyesmit tett rá mintának),és alapszinten én is tudok varrni, de ruhákhoz nem értek.

2020. szept. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!