Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok hogyan oldjátok...

Nagycsaládosok hogyan oldjátok meg a ruhaváltást?

Figyelt kérdés

Elsősorban három vagy több gyerekes anyukák tapasztalatára vagyok kíváncsi.hogyan oldjátok meg a ruhaváltast? Börzéztek, használt ruhát vesztek vagy csak újat? Ha újat, mennyiből jön ki három gyereknek komplett őszi szett pl?

Én ma vásároltam. Zoknik, trikok, bugyik, kisgatyak,farmerek,leggingsek,pár pulcsi, hosszú ujjú pólók.szoval alap dolgokat,nem markasakat és brutál összegeket hagytam ott, egyszerű boltokban vásároltam, szóval tényleg árakat is néztem. az a durva, hogy még mindig nincsen meg minden, csak nagyjából.ilyenkor felmerül bennem a kérdés,hogy a többi nagycsaládos hogy oldja meg ezt?



2020. szept. 4. 21:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
78%
Vegyuk evszakonkent bontasban ovisnal, de a sulisnal is ez kb. Szeptember: zart cipo (adidas sport 10 e), benti cipo (elefanten 5e), torna cipo 5e. Mi egybol csizmara valtunk, igy a bakancsot megsporoljuk, akinak van masasabb szaru oszi az megint 10 e. 2 par teli csizma van egy rendes es egy hotaposo osszesen 15-20. Ha kinotte az oszit, tavasszal ujabb sport olyan 10 e. Nyaron pedig 2 par szandal olyan 15 ezer. Erre megrajon ha esetleg a tornat vagy a bentit kinovi, ill a papucsok. Tehat igen, a 100 ezer egy gyerek 1 eves cipojere realis.
2020. nov. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
62%
Hát nem tudom, az árak rendben vannak de mi nem veszünk ilyen sok cipőt, így nekünk nem lesz 100e. Igaz, a legnagyobb is csak most lett ovis (bár járvány miatt ő se jár gyakorlatilag).
2020. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
100%

72,

Kisfiam második gyerek, április közepén indult el és 80 ezer Forint volt az idei cipőköltsége, tehát eléggé rendben van a 100 egy gyerekre, még az intenzív lábnövekedés időszakában alá is becsli.

Ebben a 80 ezerben volt:

-3 szandál (20, 21 és 23-as, mert ilyen gyorsan nőtt a lába) Geox, Superfit

-1 decathlonos olcsó vízi cipő a köves strandra,

-gumicsizmát, 2 sportcipőt örökölt a nővérétől,

-1 őszi bőrcipő (eddig ezt hordta) Superfit

-1 téli bakancs Superfit.

Összevetve a nővérének, aki 5 éves, idén januártól kellett:

1 bakancs (Superfit)

1 szandál (Salus)

2 sportcipő (Decathlon)

1 őszi cipő (Salus)

Ez kb. 50 ezer és neki már nem nő úgy a lába.

2020. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
15%

Nekünk 1-1 szandál elég a nyárra.

Méret növekedést szezon váltásra idozitjuk.

2020. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
89%

"Méret növekedést szezon váltásra idozitjuk."


Taníts mester, azt hogy csinálod? 😂

Megbeszéled a gyerekkel, hogy ne merd kinőni a cipődet, különben mezítláb maradsz?

2020. nov. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
57%
Mindenki más, de nekünk semmiből sem elég egy-egy. Igaz, biztos más ott, ahol nem telik, de én szeretem, hogy minden cipőből van a gyereknek egy olyan, ami ugyanolyan jó minőségű, de akkor veszi fel, ha amortizálja és nem kell sikítanom, hogy jaj lerúgod, jaj sáros lesz, jaj tönkremegy "hogynézkiamúlthétenvettem!!!". Hadd élvezze, hogy gyerek, hogy játszik, hogy felmászik, hogy átmászik, hogy belelép, és beledugja és így tovább. De azt se akarom, hogy utána meg úgy mászkáljon, mint egy árvízkárosult, mert ez a cipőn meglátszik. Ezért minden évszakra stb. van neki olyan, ami erre jó, kert, játszótér, kirándulás stb. meg olyan, amikor várhatóan csak "megjelenik" a cipőbe. Én nem tartom ezt túlzásnak egyáltalán. 3 éves a lányom, az elmúlt évben pl. 3 számot nőtt neki a lába. Volt olyan, hogy egy cipőt egy hónapig se hordott. Taníts már meg engem is, hogy a méretváltást hogy időzíted évszakváltásra? Én nem szivatom a gyereket túl nagy cipővel, volt olyan, hogy egy cipőt egy hónapig hordott, mert kinőtte. Nem hagyhattam a kisebben, vettem neki nagyobbat, de utána meg jött a hideg és vehettem az új méretből a télit. De biztos nem dugtam volna 3-4 héttel előbb bélelt csizmába mikor még 15-20 fokok voltak, csak azért, hogy spóroljak rajta. Mi is benne vagyunk már a korábban említett száz ezerben és még nincsen neki benne pl. olyan cipő, ami két fokban is fogja azt bírni, ha ő pocsolyába megy bokáig és olyat nem adnak ötezerért. Mikor mi kimegyünk vele és sajnos ez az év fokozottan arról szól, hogy semmilyen programot se lehet csinálni, csak kintit, akkor nem azt csináljuk, hogy menjél az úton gyermekem, nehogy bármibe belelépj. Mi egy pár cipőt átlagosan 15 ezerért veszünk. Egyébként akciósan.
2020. nov. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
100%
76, javaslom a Superfit márkát télre. Az olyan, hogy pont elég egy belőle, mert akkor is vállalható marad, ha nyakig sáros a gyerek. Nem ázik be, nem fázik -10-ben se. ;)
2020. nov. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
Köszi 77, megnézzük! Mondjuk nem egyszerű, mert én a mezitlábas követelményeknek megfelelő, vagy legalábbis ahhoz közelítő cipőket szeretek venni neki, meg ez is a legjobb, mivel széles a lábfeje és marha hosszú nagylábujja van. :) Nekünk nagyon fontos, hogy ez az alak meglegyen: [link]
2020. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
100%

78, na az nem egyszerű.

A kicsinél elírtam, az ő őszi cipője mezítlábas volt. Bundgaard.

De a téli verzió nem vízálló az ő méretében, ezért lett neki is Superfit. De neki és a tesójának is keskeny lábuk van (nem tőlem örökölték, nekem extra széles), ezért a Superfit se nyomja össze a lábujjukat és bakancshoz képest nagyon jó hajlékony, bár nem barefoot mértékben (keresztirányban nem hajlik, csak hosszanti irányban).

2020. nov. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
A Bundgaardnak van téliesített gumicsizmája, csak épp sehol nincs méret, még a gyártónál sem és nem is lesz egész télen. :/ Ezért is nincs még neki, most mérlegelem, hogy BOGS legyen vagy más.
2020. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!