Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok hogyan oldjátok...

Nagycsaládosok hogyan oldjátok meg a ruhaváltást?

Figyelt kérdés

Elsősorban három vagy több gyerekes anyukák tapasztalatára vagyok kíváncsi.hogyan oldjátok meg a ruhaváltast? Börzéztek, használt ruhát vesztek vagy csak újat? Ha újat, mennyiből jön ki három gyereknek komplett őszi szett pl?

Én ma vásároltam. Zoknik, trikok, bugyik, kisgatyak,farmerek,leggingsek,pár pulcsi, hosszú ujjú pólók.szoval alap dolgokat,nem markasakat és brutál összegeket hagytam ott, egyszerű boltokban vásároltam, szóval tényleg árakat is néztem. az a durva, hogy még mindig nincsen meg minden, csak nagyjából.ilyenkor felmerül bennem a kérdés,hogy a többi nagycsaládos hogy oldja meg ezt?



2020. szept. 4. 21:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 Derjaderja ***** válasza:
36%

80 ezerből nem tudom, kijön-e a ruhatár csere, múltkor én 24 ezret költöttem ezekre másfél évesnek C&A-ban:

- 4 hosszú ujjú vékony felső

- 2 jogger

- 2 pizsama

- 2 hosszú ujjú body

- plusz születendőnek 2 body meg egy szett nadrággal és pulcsival.


Amúgy a pepcos pizsamákat 1 hónapja vettem és már elromlott az anyaguk meg fakultak is, pedig abban ugye csak alszik a gyerek.

2020. szept. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
75%

Vegyesen minden


3 gyerek van vegyesen 😁

Vannak ujak vannak turkalosak vannak orokoltek vannak ajandekba kapott


Csomo sajat markas van, de rendes markas is. Pl a nagyfiamnak full felesleges nike cipo 40e mert az is max 3 -4honapot bir szal neki boven eleg a 4-5e max (ne kerdezzetek fogalma sincsen hogy teszi tonkre... 😂)

Eskuvore koszorus ruhat vettem vateran 5000 majd kov heten a turkaloban egy vadi uj cimkeset 500 ert...

Amikor kisebbek voltak akkor ugy vasaroltam h esetleg a kisebbnek meg jo legyen. Vagy borzen nagy csomagban. A legkisebbnek vannak elteve meg a nagyrol farmerek kabatok szoknyak stb...

De van h ha akcio van akkor ket szetett veszek egy ami jo ra es egyet ami nagy es majd jovore.

Sokszor a learazasokon vasarlok a kovetkezo evre vagy evekre.


Nem evszakonkent megyek venni ruhat hanem minden honapban valami kevesett. Igy nem terhel le anyagilag.

2020. szept. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
90%
Nem egyszere veszek meg mindent ,fiaim már nagyok így már nem nőnek olyan gyorsan ,lányomnak meg ha látok valami jót akkor megveszem.
2020. szept. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
71%

Én gyerek nélkül is 95%-ban vásároltam és a picinek is ott fogok mindent megvenni. Már a férjem is azt mondja, ha ruha kell neki, hogy nézzünk be a turiba 😁😁😁


Nem az anyagiak miatt, nálunk ez egyrészt környezettudatossági szempont, másrészt ezerszer különlegesebb/minőségibb ruhákat lehet turiban kifogni, mint egy H&M-ben vagy Pepcoban, ahol szerintem kicsit egysíkú a kínálat.


Oké, olyan szempontból talán anyagi szempont is, hogy nem adok ki 10-15 ezret egy darab ruháért csak azért, hogy drágább fast fashion üzletben vásároljam meg, annyira nem vagyok hülye.


Simán el tudom kèpzelni, hogy 3 gyerekkel még tök jó családi program is lehet egy délelőtt a turiban. Mindenki túr, keres és nem kell azt mondani, hogy nem tudod megvenni, amit kinéztek, mert egy darab 300-1000 ft-ra jön ki, nem 5 ezerre.

2020. szept. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
76%
Nekem egy gyerekem van, szezononként 20 ezerért rendelek neki a h and m-böl. Szerintem a 80 ezer ft 3 gyerekre nagyon sok, mivel szinte mindent megkaphat a kicsi a nagytól, legalábbis nálunk ha egy méretet kinő, olyan állapotúak a ruhák, mintha teljesen új lenne, lehet az én lányom nem ugrál olyan sokat bennük.
2020. szept. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
90%

Sosem egyszerre cserelek komplett ruhatarat. Ha valami elhasznalodik vagy kinőtte valamelyik, azt potlom. Persze olyan megesik, hogy pl bejön a hűvös idő, és rájövök, hogy az egyik gyerek már minden hosszú nadrágját kinőtte, akkor neki elmegyek venni néhányat. De olyan még sosem fordult elő, hogy az összes gyerek az összes ruháját kinőtte volna egyszerre. Vagy ha meglatok valami klasszat, akkor azt megveszem, ilyen szokott még lenni.

Plusz az enyém szoktak örülni egymás kinőtt ruhainak, de nyilván csak az öröklődik tovább, ami jó állapotban van.

Emellett a munkahelyemen szoktunk gyerekruhakat csereberélni, majdnem mindenkinek van nálunk gyereke, a kinotteket bevisszuk, és ha valakinek valami megtetszik, akkor hazaviszi, ami meg megmarad, azt elvisszuk a máltásoknak.

2020. szept. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
43%
3 gyerekre havi 99 eFt az adókedvezmény és 48 eFt a csp. Ehhez képest költöttél 80 eFt-ot. Mi a probléma?
2020. szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
67%
#12 vagyok. A #26-hoz hasonlóan én sem egyszerre cserélem le a gyerekek egész ruhatárát. Ezért nem is tudnám megmondani, mennyibe kerülnek nekem a gyerekek ruhái, vagy hogy mennyire sok a 80e 3 gyerekre. Ha belefutok valami olyanba, ami tetszik, megveszem, akár bevásárlás közben is. Ha valamiből kevés van, elmegyünk és veszünk párat. Ha valami elszakad és javítható, megvarrom. Ha túl hosszú egy nadrág, felvarrom a szárát, később leengedem, így 2 évig is használható. Nem vagyok nagyon spórolós, de arra már pici korukban rájöttem, hogy nem érdemes 1-1 ruhadarabért sokezer forintot kifizetni, mert hamar kinövik és/vagy tönkreteszik. És nem attól lesznek boldog gyerekek, hogy a legutolsó divat szerint öltöztetem őket. A kényelmes fazon, jó minőségű (lehetőleg nem szintetikus) anyag sokkal fontosabb, az ilyen ruhákban jól érzik magukat, a szín és minta csak másodlagos szempont. Persze lehet, hogy lányoknál máshogy vannak ezek a dolgok, a fiaimat totál hidegen hagyja, mi az aktuális divat. De az is lehet, hogy azért van ez így, mert tőlem és az apjuktól is ezt látják, tanulják, minket sem izgat a márkanév és a divat. Aztán ahogy nőnek, lehet, hogy ez még fog változni, nem tudom.
2020. szept. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 Derjaderja ***** válasza:
66%

Na de a jó anyag, ami nincs agyonfestve, az a legdrágább.

Pont az olcsó mintás cuccok a legegészségtelenebbül festettek.

Pl c&a vaciláltam, 2db 3részes pólócsomag között, mert az egyik sokkal olcsóbb volt és sokkal gyönyörűbb, félig nonfiguratív virágmintás, szép színek. A másik meg ilyen sima, majdnem egyszerü, maga az anyag volt pasztellmintás.

Ahogy megfogtam őket, forgattam, lehetett már érezni, hogy az olcsó, magával ragadó mennyivel szarabb anyag, és a varrásait is megnéztem, hogy maga a kivitelezés is gyengébb volt. Így a másikat vettem.

2020. szept. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 Derjaderja ***** válasza:
70%

Szóval... pepco.

Szted hogy jön ki 300 forintból egy póló anyaggal, festéssel, unikornisos strasszal, munkadíjjal, utaztatással Mianmarból Budapestre?

Mi van abban mégis?

2020. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!