Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok hogyan oldjátok...

Nagycsaládosok hogyan oldjátok meg a ruhaváltást?

Figyelt kérdés

Elsősorban három vagy több gyerekes anyukák tapasztalatára vagyok kíváncsi.hogyan oldjátok meg a ruhaváltast? Börzéztek, használt ruhát vesztek vagy csak újat? Ha újat, mennyiből jön ki három gyereknek komplett őszi szett pl?

Én ma vásároltam. Zoknik, trikok, bugyik, kisgatyak,farmerek,leggingsek,pár pulcsi, hosszú ujjú pólók.szoval alap dolgokat,nem markasakat és brutál összegeket hagytam ott, egyszerű boltokban vásároltam, szóval tényleg árakat is néztem. az a durva, hogy még mindig nincsen meg minden, csak nagyjából.ilyenkor felmerül bennem a kérdés,hogy a többi nagycsaládos hogy oldja meg ezt?



2020. szept. 4. 21:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
22%
okéjó, feladom. Ha nem tudod elképzelni, hogy akinek van, az nem két kézzel szórja, az nem az én bajom. És nem, nem a gyereken spórolok. Nem igazán értem, hogy nem lehet ezt felfogni. Vagy csak nem megy a szövegértelmezés... és nem azért van mac-em, mert drága volt (van asusból kétszerennyiért is, pl., hanem mert kell a munkámhoz)
2020. szept. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
69%

"hogy hozzászokjon a szeme inkább a virágoshoz vagy vmi kulturált állatoshoz"


Semmit se számít. Ahogy jön az ovi, neki is csillámf.úpóni kell szivárványon, meg mancsőrjárat és hercegnők anélkül hogy egy ilyen mesét is nézett volna életében 🙈

Legalábbis epedni fog érte, ha nem kapja meg akkor is. Az ovisok ebben mérik egymást. Fodrokban, mintákban, játékokban. Lányom még úgy ahogy elvan, felveszi amit kitalálok, de látni kéne az arcát, amikor kap egy-egy ilyen vacak minőségű divatdarabot valahonnan, mint Disney, hogy "jaj, Hannának is ilyen, de jó". Pedig ő még elég önálló is, mindig inkább hozzá csapódnak és nem ő követi a többieket.

2020. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 Derjaderja ***** válasza:
39%

Pedig, de számít, vizuális kultúra. Ld Montessori-pedagógia.

A játékok is számítanak.

Ha ki is sírja ovisan az aktuális fst, hosszú távon nem az lesz az ízlésformáló.

2020. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
61%
Térjünk vissza erre 3 év múlva, majd ha nem csak messziről ismered az ovisokat. ;)
2020. szept. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
70%

Hmm nekem nem lett mlp pink unikornisos a gyerekem oviban

Pont mert soha nem toltam a szeme ele hasonlot.

Egyszeru tobb funkcios jatekok ahol a fantazia szamit...

Sot most sem kedveli a tul csajos dolgokat.

2020. szept. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
84%
Igaz, egy gyerekem van, de most nem pulóvert, kabátot meg ilyeneket veszek neki, hanem rövidnadrágot, ruhát stb. Szóval nyári cuccokat. Mindig az ellenkező évszakra kell vásárolni, azt szezon végén úgy hajítják utánad újonnan is, használtan is, mindegy, csak vigyed már. Nekünk megvannak a bejáratott márkák, darabok, szabások stb. amik tuti jók lesznek, én mindig előre vásárolok évek óta. Mikor méretet/évszakot váltunk, akkor csak kihúzom a szekrényből, amit már rég megvettem. Mondjuk én iszonyat mennyiségű ruhát veszek neki, de mivel így csinálom nem érzem úgy, hogy csődbe megyünk bele. Nyilván, ha csak a legszükségesebb darabok és mennyiség lenne, akkor még jobban kijönnék.
2020. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
78%

"Nekünk megvannak a bejáratott márkák, darabok, szabások stb. amik tuti jók lesznek, én mindig előre vásárolok évek óta"


Aztán nehogy a mérettel az alkata is változzon...

Én is ezt csináltam és vagy tucat (és akkor alulbecslem) leggings, nadrág maradt rajtam, mert a combos, popsis lányom átment fogpiszkálóba.

2020. szept. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
78%
Igen, meg felnottnek okes, szezon vegen kovetkezo szezonra bevasarolni, de gyereknel sosem lehet tudni.
2020. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
73%
pont ez a lényeg, elnézést, én nem Mo-n vásárolok, így sokkal nagyobb a választék, pl. tök alap, hogy a nadrágok dereka szuper jól állítható gyerekruhában, tehát ami vaskos gyerekemre jó, az akkor is jó volt, mikor ropi lett belőle, csak mindkét oldalon bentebb gomboltam belül két-két lyukkal. Illetve, egy sztreccs leggingsen segít a varrógép adott esetben, ha véletlen bő lenne a dereka. Volt már ilyen, nem nagy szám. Öt perc meló. Az alkatváltozás lehetőségét nyílván betervezem és a szabásokat úgy nézem, hogy adott esetben ezt lekövesse, pl. X márka felsőinek a karja vékonyabb szabású szokott lenni, akkor nem abból vásárolok be egy évre előre, abból csak trikót, vagy rövid bő ujjú felsőt veszek stb.
2020. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
72%

"pl. tök alap, hogy a nadrágok dereka szuper jól állítható gyerekruhában, tehát ami vaskos gyerekemre jó, az akkor is jó volt, mikor ropi lett belőle"


"Tök alap" itt is, de akkor mit csinálsz, ha a legszűkebbe állítva is leesik? Mert nálunk ez volt. Teljesen át kellett volna szabni annyi felesleges anyag volt benne.

2020. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!